Jump to content
Българският форум за музиканти

Firesound 3 препоръки


Recommended Posts

Хм...това точно с честотен бууст/кът пък става най-добре - според мен - а именно разлика в тон за ритъм и соло. Вкл. и еквилайзер педал да кажем в серийния лууп върши по-добра работа за соло/ритъм или волюм педал, като ефектите от последния върху драйв педали последващи веригата обикновено са минимално влияние върху силата на звука, и най-вече влияние върху драйва - демек от резачка става лек драйв - екстремно казано.

 

Така или иначе ефект върху нивото на сигнала ще има и при буустване на честоти.

 

 

А да се изимитира, според мен поведението на волюм педал с фиксирано Ц/К ключе (освен че трябва може би да има некви тримери в ефекта вътре, за да се настройва, което става вече доста сложно за употреба) - си е нефелна работа.

 

Честотен бууст за няколко честоти си е най-добре според мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е да де с еквалайзер или друг драйв педал също става, ама нали хавата е да е по-компактна работата :). Иначе да, варианта с бууст на честоти също е добър. Абе буустване му е майката :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не бутай, а сложи старото ключе в средата между трите потенциометъра и проблемът със симетрията е разрешен :)

 

Не мисля че това е удачен вариант.Понякога ми се налага да бутна ц/к ключето с крак по време на свирене.Ако то се намира между потовете, тази достъпност изчезва.

Ники, защо не направиш нещо от рода на симулация на хъмбъкер адаптери, както е при Пикъп Буустера на Сиймор Дънкан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, защо не направиш нещо от рода на симулация на хъмбъкер адаптери, както е при Пикъп Буустера на Сиймор Дънкан.

 

Пикъп буустера на SD ползва това което Киили прави в джава бустера си - променя стойността на входния кондензатор. Той пък от своя страна действа като високочестотен филтър, тоест реже ниските. В сегашната си версия на Firesound това нещо го има, но то е зависимо с изкривяването - така според мен е по-добре. Така, че това вече го има до някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 човека - 100 различни мнения ще има :)

иначе, ако трябва да е нещо, аз съм за честотен бууст(макар че според мен буустъра би трябвало да е малко камионче което да поизпържи ламбетата и като такова много опции и цъкалки не са му нужни).

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добре е да се постигне равномерно,еднакво затихване на сигнала в честотния спектър на китарата,друго яче казано еднакво затихване,като време на 1-ва до 6-та струна,

 

Като идея може да се помисли за смесване /като ''level''/   овърдрайва с чистия сигнал,имаше го при по-стари модели овърдрайви /на Пърл или Ария,май/ При такова смесване,се получава интересен звук,може да се свири и хармонично,Успех!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не си разбрал идеята описана в първия пост. Ще сложа още 1 Ц-К ключе, за да се получи симтерия. Потенциометъра микс за който говориш е типичен при басистите. Рядко намира приложение при дистърите за китара.

 

Равномерно затихване на струните е ефект който се постига до някъде с компресор-лимитер. Firesound е овърдрайв и не е това концепцията му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

След доста ръчкане, проби и тн е готов и първия прототип на Firesound3

Ето какво ще има той като допълнение, или по-точно различно, от предната версия:

 

-Тонът е променен с цел да има по-широк рейндж

-Добавено е още едно Ц-К ключе което пуска или спира мид бууст-кът филтър. Като посредством двоен дип суич вътре в ефекта може да се избере една от 4-те фиксирани честоти на средите съответно 600Hz, 700Hz, 800Hz и 1kHz. От лявата страна на ефекта има малък потенциометър за промяна на бууст-кът-а.

- има 2 режима на байпас - нормален (както е при crybaby) и буфериран с опция бууст. Това в кой режим ще работи се наглася според позицията на джъмпера вътре в кутията. При буферирания байпас с малък потенциометър от дясната страна на кутията може да се нагласи ниво на байпаса от сигнал 1:1 с входното ниво до +14dB.

 

Конструктивно много неща са променени. Ето и едно клипче как ще изглежда ефектчето в 3D

 

http://www.youtube.com/watch?v=MS-JtSAMkts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам си един брой :) Хващай ги тия джудженца да работят по-бързо, че като гледам скоро време педал борд ше требва да правят :)

 

Со здраве! :cheers2:

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.