Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg Vs. Squier


Raxus

Recommended Posts

Значи хора реших да се взема китара и се спрях на тези два модела.Единия е Stagg T300 а другият е Squier Stratocaster .

Еденият модел (Стага) е 220 лв а другият е 250.Дайте ми съвет коя да си взема.Моля ви....

Сигурен ли си че това , което си показал на снимката за Стаг не е детска китара( да, има и такива, мини-модели), защото много ми прилича на такава... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сигурен ли си че това , което си показал на снимката за Стаг не е детска китара( да, има и такива, мини-модели), защото много ми прилича на такава... :think:

Хаха, да, тъкмо това гледах, аз лично видях една такава преди няколко месеца! Много яка китарка, ама наистина е като за някой, който е висок 1,20м :cheers: Сравни размера на главата с ключовете с грифа, ако го наложиш отгоре, би стигнал до 9-10 прагче, а на нормална китара ще е доста по-малък в сравнение с другите чаркалъци на китарата. И тази част е по-голяма на въпросната китара поради простата причина, че няма как да намалят големината на ключовете (абе то има ама няма да е удобно :cheers: )...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стага е с по-удобен гриф.....единствения Скуаер със удобен гриф е Showmaster-a...ама за такъв ще трябва да се ръснеш доста парички отгоре..особено ако искаш със флойд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, пед*лите спряха Showmaster-ите с Флойд от производство, вече има само Fender-и, ама и те не са с Флойд, ми с некви други системи... :evil:

 

Може и да бъркам де, ама като им разгледах сайта наскоро с такова впечатление останах...

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

к'во приказвате ве един приятел си взе Скуаиер шоумастър за 350-60 кинта с тремоло преди 2-3 месеца :cheers: и определено пич събери още 100 и взимай шоумастера (много е удобна и звучи приятно) :cheers: иначе от тоя избор дето си дал страт-а :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Скуаър-а е по-доброто решение, макар че и Стаг правят силни китари. Естествено за тея пари кой знае каква разлика в качеството на китарата няма да усетиш. Пробвай и двете и която повече ти допадне - дърпай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, пед*лите спряха Showmaster-ите с Флойд от производство, вече има само Fender-и, ама и те не са с Флойд, ми с некви други системи... :evil:

 

Може и да бъркам де, ама като им разгледах сайта наскоро с такова впечатление останах...

Тремолото е като на Американ Стандарт Стратокастер-не с 6 винта,а двуточково,като на флойд роуз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен squier е най- неудобната, най-не звучащата и най -кекавата китара на света- особено във вариант без двоен адаптер. Е, сигурно е по-добре от точно тоя stagg на снимката, но има и други евтини китари-нещо втора ръка, ако изпадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че това , което си показал на снимката за Стаг не е детска китара( да, има и такива, мини-модели), защото много ми прилича на такава... eusa_think.gif

Сигурен съм бе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще са спрели Showmastera със Флойд е? Преди 3 години един познат си купи за 700 лв. Шоумастър със новия модел на Флойд и мога да кажа че китарата е страхотна..ам,а е знам сега как стоят нещата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудя се защо въобще се постват такива неми????И как може да се сравни Скуаиер със Стаг :angry::angry:

а аз се чудя от смисъла на постове като твоя :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.