Jump to content
Българският форум за музиканти

Микс (Radio Rock От Австрия)


Recommended Posts

Има още малко работа, но коментарите са добре дошли. Предварително се извинявам за силното ниво, но групата явно иска да е част от т.нар. loudness war ;)

 

Download

 

Групата се записва сама (китарите ги reamp-нах аз) и пистите не са с крайно добро качество, но мисля че вършат работа. Ако има интерес мога да пусна и микса, който сами са се опитали да направят, за сравнение.

 

Приятно слушане, внимавайте да не са ви прекалено усилени колоните :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва, най-много ме кефи, че има динамика и headroom.

Редактирано от Trysth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,наистина ''loudness war'' идва малко в повече,но не криви не пречи,По скоро ми се струва малко повече агресивност в китарите като бленда.Вокала е ясен,общо взето рядко срещано явление в подобни композиции.Успех на парчето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност те искаха да са още по агресивни китарите на няколко от песните, но мисля, че постигнахме съгласие.

 

Благодаря за коментарите :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлично :)

Парчето е доста добро.

Вокалът малко тих ми се струва и може да носи малко повече дилей, освен че малко пластмасов ми звучи (микрофон & предусилвател).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си че ще се хареса това парче...с припев в 7/8-ми :P

 

Ще погледна за вокала дали може да се направи нещо повече и почвам teaser-а, тоест ще можете да чуете по нещо и от останалите песни. Ше има материал за коментиране, предвид това че само барабаните са записвани на 3 пъти с различни барабани, микрофони и т.н. + 2 редени set-а (т.е. различни семпли).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука е супер , но и парчето е много добро и това определено оказва влияние . А за вокала само ми е жалко , че в БГ нямаме такива или са 3ма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите наистина не са достатъчно агресивни/по моя вкус/.Иначе всичко останало е супер като микс,реампване,с изключение на леко отлепения вокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи! Малко силно ми идва лично на мене, но щом групата са си решили така. Иначе ме кефи колко ясен е вокала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните миксове download

Групата пожела мастер с по-силно изразени среди и предвид основната им аудитория (радиото) нямам против. Съдейки от онлайн слушането на австрийски радиа, явно и там подчертават ниските и осакатяват средите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.