Jump to content
Българският форум за музиканти

Сайове За Поръчка На Дигитални Пиана


Enira

Recommended Posts

Благодаря на всички за помощта! Вече от две седмици се радвам на красив Kawai CN33 вкъщи, та забравих за тази тема... която, все пак, след всичките мнения и сравнения се надявам да е полезна на много новаци в страната на дигиталните пиана.

 

Съгласна съм с Евгени, че Кавай съвсем не е за подценяване, ако се търси аналог на акустично пиано: и клавиатурата, и звукът са много близки до акустичното, а от дампер-резонанса му съм във възторг! Така че CN33 е точно каквото търсех в едно дигитално пиано, но ако все пак имах по-широк бюджет, не бих се двоумила за CА63 - звукът е "по-роялен", а и дървените клавиши са си изкушение (макар че, ако не знаех за тях, нямаше да направя разлика при пробата). За другите дигитални опции на пианото още нищо не мога да кажа - свиря само класически произведения за сега. Единствено, при доста намален звук (полезно ако ви идва музата да свирите към 2-3ч сутринта) се усеща нотка на елекронност, но пък акустичното пиано няма отделна регулация на звука, така че няма за какво да се вталявам. Нямам сравнителния опит на Евгени с пианата, но ще се радвам да помогна на всеки с моя опит от точно този модел на Кавай.

 

Та, започнах с търсене на сайтове за поръчка на Роланд и Ямаха, а завърших с покупка на Кавай от магазин. Препоръчвам и на тези, които се замислят за Кавай (пък и за други дигитални пиана), първо да пробват наличните в Камертон (те са официалните представители на Кавай тук), дори ако са решени да поръчват от сайт: освен наличието на човешки фактор (което може да е голям плюс) и възможността да се пробва, и цените са по-ниски от тези на Томан, например.

 

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствам се задължен да кажа ,че това не е единственото така добре аргоментирано и подробно мнение на Евгени.

На мен лично той ми е помогнал да си избера пиано което поръчах от Томан дори без да съм го пробвал, просто му се доверих именно заради подобно мнение дадено като отговор на мой въпрос.

Мисля ,че е излишно да казвам ,че не съм бил подведен и че съм повече от доволен (а виждам ,че не съм единствения който е послушал съветите на Евгени) Относно дигиталните пиана имам roland fp7 и yamaha motif xs 6, e второто не е пиано ,най вече заради клавиатурата, но искам да кажа че по отношение на пианото роланда превъзхожда мотифа -звукът му според мен е по натурален и по реалистичен, единственият недостатък на клавиатурата на роланда е ,че наистина е малко по шумна от очакваното.

от чутото от Евгени съм сигурен също, че кавая е страхотен страхотен инструмент.

Знам,че отново излизам от темата, но ми се ще пак да кажа,че мнението на хора като Евгени за мен са единственото нещо заради което посещавам този форум, за което му благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

@ CyberGene,

казваш, че при Каваи тежестта се намира под формата на чукче в края на дълъг дървен клавиш, като връзката не е постоянно и това създава наистина усещане, че се "изхвърля" чукче. При Kawai CN23 и/ или Kawai CN33 такава ли е механиката или само при по-висок клас модели?

 

И още нещо, моля всеки който се е докосвал до Kawai CN23 и/ или Kawai CN33 да сподели, клавиатурата близка ли е до GH3 на Ямаха или е по-"плитка"?

Редактирано от pebs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.