Jump to content
Българският форум за музиканти

Траш Усилватели


borilcheto

Recommended Posts

Тоя, който теб те кефи :hysterical: Всеки свири с всичко. Това е все 1 да питаш, коя е най-добрата китара за траш. Еми няма такава. Ако знаеш как да изкараш звук (с пръстите, перото, и как да въртиш копчетата на това с което разполагаш) ще имаш добър звук. Ако не знаеш - даже и да ти дадат full stack и Gibson пак няма да звучиш :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршал велвстейт ще свърши работа.

И ще ти струва най-малко.

За малко повече пари, усилвател, който звучи по-добре, пак е хибриден, но за разлика от велвстейта, (който има 1 предусилвателна лампа), е с 2

ецц 83 и мосфет крайно - това е АА Крафт Акт 90. Онзи ден свирих с БС Рич през него - супер е за траш.

Ако решиш да вземеш изцяло лампов за над 1000 - ще ти предложа да пробваш Лий Джексън стелт - 3 канална афера, с два гейн пота на драйв канала.

И за съвсем малко повече от 1200 лв, един супер про усилвател - Саймън Брадли Хог - 4 канален, като 4-тият е като на Меса ректифайър, а третият е като Маршал JCM 800 на стероиди.

 

Иначе, генерално Крис е прав, но все пак за траш, не всеки усилвател ще ти свърши работа.

Даже грубо, бих казал, че максимум 30 % от предлаганите ампове имат този звук( яко натопорчен скупид мид), а може и по малко.

При положение, че не си зле с парите, ще е добре да се насочиш към хибриден или лампов амп.

А точно кой, няма да бъде правилно да се каже.

Първо никой не е пробвал всичко възможно. Второ , дори да има такъв спец, неговият вкус няма да е твоят.

А насоката, която съм ти дал, е доста добре ориентираща, като посока на качество -цена.

Не съм покрил диапазона 700- 800 лв - там изпадат, някакви Пиви или Рандал лампови. (доколко са за траш, обаче не знам, не съм ги тествал)

Така, че има избор достатъчен, въпроса е какво за теб е приемливо като цена, която да платиш за съответно качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мисля че ще останеш изключително доволен, има ги в магазин Фактор да го чуеш и убедиш :)

http://www.thomann.de/gr/randall_rg50_tc.htm?sid=c0d10bffa84f89cd7c385b2067c4043c

Редактирано от Илин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че човека има нужда от обосновани съвети. Секцията фукня е малко по-отгоре. С тоя Open Back за какъв метъл е това кубе и аз не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой според вас е най-хубавият усилвател за траш метъл с цена до 1200 лева?

 

Попитай SEPULTURA с какво са записвали Arise. :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Andreas_Kisser

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, най-яките усилватели за траш са Пиви 5150, меса Дуал рект., маршал жсм800+бууст, но нека не забравяме и енгъл савидж, богнер юбършал, фреймъс кобра, дизел хърбърт и много много други класни машини.

В 1200 може да се сместиш с едно старо 5150 или стар 800 с бууст тип Зак Уайълд или нещо поръчково от БГ.

Аз така ги виждам нещата... може и да греша :) ......,но надали.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с Laney,Orange,Hughes&Ketner,Randall,Krank и мн.други за които се сещам не може ли да се свири траш?

Според мен всички стават за траш,няма значение лампа транзистор или хибрид,също няма значение и марката поне според мен.Има специфични за джаз и за акустични китари,само те може би не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всички пишещи в темата: Траша не е в кубето или китарата, "той" е там някъде в "задкитарно-педално-процесорно-комбо" ... надявам се ме разбрахте!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С JCM900 си най, ама най, ама най-най-по-най-големия трашар отсам екватора. :punk_guitar:

Ще лъхаш на траш още преди да си включил кубето и боднал китарата. :yes:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Реших, че темата е подходяща да ви попитам какво е качеството на звука на "нещо поръчково от БГ" (по-специално направено от съфорумника Галин)в сравнение с изброените по-горе Mesa DR, Marshall JCM, Peavey 5150 и т.н. Говоря само за ЗВУК, т.к. качеството на изработка и от снимките се вижда, че е отлично.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Във форума има доста изписани неща за Галин :godbless: , щом си опрял да питаш значи предполагам, че поне си прочел половината! Тоест може и сам да си отговориш на въпроса!

 

Галин, както и много съфорумници правят "бутикова" (извинете за кавичките) апаратура и др. Каквото поискаш това ще имаш ... ако кажеш какво точнo, как и защо ... това е най-важното. Дерзай смело и безогтоворно, аз поемам отговорността над думите си!

 

Поздрави!

Герги

 

П.П.:

Garland Custom Combo Amp Demo

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изработката и звука на Garland усилвателите е номер 1. С моя не се разделям за нищо на света. Друг е въпроса, че човек трябва да знае как да изкара звук от нещото което има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/user/fearedse

 

Заповядай, харесай си нещо.

 

Най-правилният отговор по темата обаче беше "трашът е в задкитарното устройство". :) Аз бих добавил: и в дясната му ръка (размени, ако си левичар).

 

Предвид цените, които държи майстор Галин, при бюджет малко над 1000 лева ми се струва безразсъдно такива пари да бъдат дадени за нещо, произведено на поточна лента в Китай. За по-малко парички по нашите магазини има Рандал, Бугера, Лейни, Лайн 6 (блех) - съвсем сносни машини. Отиваш, пипаш и решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.