Jump to content
Българският форум за музиканти

Моят флойд...


Recommended Posts

Тъй тъй тъй...

 

По-старите копелета (имам предвид такива дето са от отдавна във форума) наоколо предполагам само ще погледнат темата и ще кажат - ´Феникса, пак със неговия флойд...´ и ще са прави. За него вече съм пускал две теми и в двете се каза едно и също, както и знам къде имам проблем с флойда ама...

 

Тоя път нещата са малко по-различни.

 

Лицензирания ми джаксънски флойд никога не е бил както трябва. Винаги китарата ми се е разстройвала супер много, колкото и да го правех хоризонтален. Това стана в резултат на едни мои много глупави експерименти тип `я да видя това как е направено´ още като си взех китарата и всички ми викат `направи го хоризонтален от винтовете дето го държат и всичко ще е наред´ и аз колкото и да се опитвах, все нещо не беше както трябва, а въпреки че хората казват - много бързо става, наистина и трябва около ден за да се поопънат струните и така всичко става дълго и широко.

 

От известно време обаче, проблема с разсторйването малко се промени. Преди, като натиснех флойда и той се връщаше не до хоризонтално положение, а до по-малко отколкото трябва. В резултат на това, китарата ми пада (тона), а като го дърпах нагоре, незнайно защо се връщаше пак до същото положение, до което отиваше все едно съм го натиснал надолу и резултата пак беше падане на тона...

Откакто си смених струните (че със старите бях прекалено дълго) вече имам две положения. Като го натисна надолу се връща до около 5-10 % от тона (-), а като го дръпна нагоре - 5-10% от положителната страна.

 

 

И тъй като вече супер много дразни (а и откакто прослушах Сач и Вай доста повече искам да го използвам) се чудя как да го оправя. Мисля си дали не трябва да сменя пружините, дали е възможно да е от тях? Всъщност почти сигурен съм че те имат много общо ´ма викам да питам все пак.

 

Съвети някакви да можете да ми предложите?

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от пружините! Имам (може би) същия флойд и имам същия проблем, но не чак толкова силно изразено както при теб. При мен са износени двата Pivot Screw( носещите винтове от пред) предполагам смяната ще поправи дефекта малко, но като цяло Jackson Licensed Floyd Rose Pro не са особенно сполучливи за съжаление. И за още по-голямо съжаление не може да бъде подменен с Оригинал, без да се дообработва леглото. Опитвах вече... и знам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от пружините! Имам (може би) същия флойд и имам същия проблем, но не чак толкова силно изразено както при теб. При мен са износени двата Pivot Screw( носещите винтове от пред) предполагам смяната ще поправи дефекта малко, но като цяло Jackson Licensed Floyd Rose Pro не са особенно сполучливи за съжаление. И за още по-голямо съжаление не може да бъде подменен с Оригинал, без да се дообработва леглото. Опитвах вече... и знам! :)

:)

 

Я виж ти... точно това прецаках аз като си играх на `майстор`...

Викаш носещите болтове...

Ако е от това, като ги смени, оправи ли се работата или си си сменил флойда изцяло с рязане? Ако се е оправило от смяната на болтовете, още утре си взимам нови, стига да има тука. Изобщо продават ли се такива отделни?

 

бтв, мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в Райзинга. Там мисля, че има.

 

Иначе, смазката поне при мен помага, както можеш да видиш на http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/bigjav2/d...re2.jpg&.src=ph

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феникса не е в БГ, Райзинга му е малко далеч. :)

Продават се всяк'ви чаркове, въпроса е да намериш. Предполагам става въпрос за т. нар. стъдс, върху които "балансира" планката на тремолото. Няма ли чалъм да се завърти износената час така, че да сочи напред или настрани? Така планката ще легне въхру неизносена повърхност. Освен ако се е затъпила и самата планка, тогава гадно...

Не знам защо се е прецакало така кофти. Аз съм с Айбънец лицензиран Флойд, китарата ми е на 12 години, ама си е перфекто. А е корейска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато има разстройване на Флойда и невръщане в хоризонтално положение, причина за това може да е затъпяване на ножовете на тремолото т.е. остриетата, които го държат и опират в болтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

прав е Baby Thomas, Райзинга ми е малко повече от далеч...

 

bigjav, таз смазка от какво е?

 

DILETANT-а също може да има право, тъй като може да са се прее*али не само винтовете ами и самите остриета... ще погледна сега като се прибера...

 

и какво излезе... нов флойд :)

 

едит

да спомена, макар ,е може и да няма връзка. При сменяне на струните, когато флойда ми се отпусне повечко, странно има 2 положения на въпростните остриета. Понякога при натискане на ръчката в такъв момент и те някак си се вдигат нагоре и застават по високо отколкото нормално седят на болтовете...

трудно ми е да обясня и за съжаление да сложа снимки... :)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво излезе... нов флойд  :dance:

По-добре нова китара :) По възможност да не е Джаксън...

Е ти пък... Доволен съм, ако не се бях правил на майстор... един приятел си взе същата по същото време като мене и неговия флойд е трепач...

 

А иначе, за протокола, един два ибанеца съм си харесал... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Значи на новия ми Ибанез имах лек проблем...и просто смених стъдовете

и заострих малко ножовете с пила както е описано тук:

http://www.ibanezrules.com/tech/setup/sharpening.htm

http://www.ibanezrules.com/tech/setup/fat_knives.htm

 

Разгледай добре тази информация...почти всеки нов Ибанез излиза с този проблем

Ттози човек се занимава с сетъпване на китари и после ги продава

 

Аз си купих от него стъд болтове.

 

Джаксъна ако те кефи си купи шалер и дай на някой да ти го постави заедно

с нови стъдове:)

 

Успех

 

:)

 

п.с

вече няма яки китари....заводски....може би някоя случайна бройка

 

иначе само къстъм...:dance:

 

Стария ми ибанез произведен 90'

сече тона в нулата....

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе, за протокола, един два ибанеца съм си харесал...  :)

И аз съм си харесал два - JEM & JS, и мисля че при моите спорадични занимания с музика тремоло системите и на двете ще са вечни :)

 

Иначе по темата - обмислях да си сменям тремолото с Schaller, но не можах да намеря основателна причина за това. Наскоро обаче минах от 8-ци на 9-ки, в резултат на което и моето тремоло почна да дава някакво минимално отклонение.

 

При мен обаче е само в едната посока - т.е. когато натисна и пусна се връща точно на 0-та според тунера, ако обаче дръпна и пусна остава малко в +, но за съжаление много малко. Сега се чудя дали ако не го ръчкам повечко няма да се прецака порядочно и да имам повод да го сменя.

 

По лошото е, че според някои хора е вероятно пружините да са виновни и да е необходимо да сменя само тях.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смазката е вазелин.

 

Налбантов, как пазаруваш от ибанецрулз? Как пла6та6,заколко време икак ти го доставят?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смазката е вазелин.

 

Налбантов, как пазаруваш от ибанецрулз? Как пла6та6,заколко време икак ти го доставят?

 

Благодаря!

Човек имам. И ми пуска по пощата:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж ти... точно това прецаках аз като си играх на `майстор`...

Викаш носещите болтове...

Ако е от това, като ги смени, оправи ли се работата или си си сменил флойда изцяло с рязане? Ако се е оправило от смяната на болтовете, още утре си взимам нови, стига да има тука. Изобщо продават ли се такива отделни?

 

бтв, мерси.

Н'тцък! :D

Не съм ги сменил още, но ще го направя.

Първо си купих цял нов Флойд, но в последствие се оказа че не пасва на моя модел( RR3 Rhoads Pro Series). Сега единствено смятам да сменя тия стъдове( някъде ги наричат Pivots) и тогава ще видим как е. Ако не става пак , ше продължа да си застопорявам тремолото с 2 коркови тапи от вино и няма проблем! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощавате за невежеството, но какво е Шалер? Гугъла ми извади фирма за тремолота... да си сменям лицензирания флойд с друг лицензиран флойд??? ;)

 

Nalbantov, това изглежда доста интересно, мерси. преди смяната ще пробвам това което пича предлага (а и bigjav) - чапстик... някакво червило/вазелин е туй. Само не знам дали трябва да търся специално такова или просто което и да е че свърüи работа. Нормален вазелин може също май да стане, стига да не се разтече... Тука в един Сексшоп има голям избор :(;):):(

 

niki123bg Мдаа... JS серийте и на мен са ми взели окото ;) , но освен това чета и страшно добри отзиви за S серийте.. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.