Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си чуем истинският глас?


xpert

Recommended Posts

Здрасти,как може да си чуем истинския глас при пеене без да се записваме?Четох,че може да пееш силно в банята,ама не ми изглежда удачно.Друго-да пееш с нос долепен до огледало или дъска?някакви идеи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже и 2 в 1, с нос долепен до огледалото в банята :punk_guitar:

 

Проблемът е че при пеене/говорене, част от звука се възпиема "напряко" т.е. стига до ухото посредством вибрации на скелета. Когато се слушаш записан този ефект го няма. Това е и причината, поради която гласовете на другите на живо и на запис звучат много по-еднакво отколкото собственият ти. Забиването на носа в огледала не помага. Ако не искаш да се записваш, можеш поне да си усилиш гласа (микрофон с усилвател), така ще усилиш сигнала, който достига до ухото ти отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да вметна варианта, да си сложиш слушалки и да пееш на микрофон и да слушаш през слушалките каквото влиза/излиза.

 

Иначе истинският глас, излиза само на пълнолуние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постигам подобен ефект като държа нотите си изправени на около 45 градуса пред мен. В някаква степен звукът се отразява и съответно се връща към мен, което ми помага да усетя дали фалшивея/дали звуча добре заедно с останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не можеш. И да вземеш 10 микрофона и да надуеш колоните на макс, и в залата с най-добра акустика да пееш, пак няма да чуеш гласа си без запис. Човешките гласни връзки могат да изкарат звук със силата на реактивен самолет, като много малка част от този звук се чува извън тялото ти, защото тялото ти освен резонатор е и заглушител. По принцип това което чуваш ти докато пееш е по-пискливо от това което се чува навън. Та най-добре си се записвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Доста време търсих начини да се чувам докато пея, но най добре е да се запишеш така можеш да чуеш и наи малките грешки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не съм сигурен, но мисля, че има и друг начин:

Запушваш едното си ухо или и двете и започваш съответно да пееш или да говориш и чуваш истинското звучене. При мен помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.