Jump to content
Българският форум за музиканти

Композиране


Recommended Posts

Драги съфорумници,когато си измисля дадена мелодия, запиша си я на GP и като я чуя имам чувството,че съм я чувал преди.

Това плагиатство ли е?Аз не копирам от друга песен просто мелодията ми звучи позната от някъде (подсъзнателно съм я запомнил) и мога ли да кажа че това е моя песен?

 

Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди често ми се случваше нещо да ми звучи познато, но никога не съм намирал аналог 1 към 1. то е някакъв психологически ефект. като започнеш да съчиняваш на живо, с истински инструмент, сам или с хора, се поизчиства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ peterko

До 7 такта 1:1 не могат да те бутнат на 8-мия вече обаче гориш

Хм ..подобни "всеизвестни" факти и аз съм ги чувала, но никъде не са ми попаднали "черно на бяло" нито в България, нито тук.

Ти реална информация(юредически подкрепена и за къде става въпрос) имаш ли? :godbless:

Аз съм чувала за 7 поредни ноти...Но от общи приказки на маса в момент на философстване :godbless:

7 такта са си доста откъдето да ги погледнеш...

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плюс това тактовете са относителна работа... може да ги сложиш двойно, четворно и т.н. по-нагъсто или по-нарядко -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги съфорумници,когато си измисля дадена мелодия, запиша си я на GP и като я чуя имам чувството,че съм я чувал преди.Това плагиатство ли е?Аз не копирам от друга песен просто мелодията ми звучи позната от някъде (подсъзнателно съм я запомнил) и мога ли да кажа че това е моя песен?Благодаря предварително! :)

Не се притеснявай. Това е напълно нормално. 99% от нещата които свирим или композираме са неща които вече някъде сме чули. Не можеш да изсвириш нещо което не си чул. Композирането се базира на комбинацията от вече чути неща и придобити теоритични знания и умения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да изсвириш нещо, което не си чул.

Аз веднъж седнах на пианото и се чу нещо, което никога не бях чувал! :) (шегувка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И брат ми така веднъж седна на роялчето ми... и останах с подпалки...а за тези клавиши "убит е слон, отрязан абанос..." :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги съфорумници,когато си измисля дадена мелодия, запиша си я на GP и като я чуя имам чувството,че съм я чувал преди.

Това е напълно нормално.Не можеш да изсвириш нещо което не си чул. Композирането се базира на комбинацията от вече чути неща и придобити теоритични знания и умения.

Пичове в голяма грешка сте всички !!!

Докато мислите така или ви се струва че сте чували собствените си мисли значи още неможете да композирате самостоятелно. Все пак продължавайте да опитвате :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.