Jump to content
Българският форум за музиканти

Честита коледа, момчета, откраднати китари!


mjumjun

Recommended Posts

здравейте,

 

не, все още няма развръзка с китарите.

 

но ви благодаря, че се интересувате, аз също смятах да изровя темата от прахта, понеже опита, който насъбрах сочи, че айдуците са доста отракани и не се втурват да продават на първия срещнат, а изчакват да мине време, опечаления да изгуби надежда и да му писне да обикаля и едва тогава ги пускат на пазара.

 

също така се добрах до две следи, които водят към Варна и Враца, за това бих помолил, ако има колеги от тези градове, да хвърлят по едно око в магазини за втора ръка инструменти и ако не ги затруднява в заложните къщи!

 

 

и накрая ще си позволя един съвет за всички с ценни инструменти.

 

от всичките ми разговори с полицията и следите, които открих се оказа, че само едно нещо е способно да ни предпази

сот и като втора мярка - застраховка.

аз все още не съм направил нито едно от тях, понеже не ми останаха много неща, които да имат нужда от защита,

но разбрах от приятели, че месечната такса за сот е около 20лв, а застраховката е още по-символична. т.е. купуваш си спокойствие или както казва пратчет - за-страх-уловка.

 

 

поздрави и благодарности на всички съпричастни.

 

 

милен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Милене, от опит: застрахователите бягат от отговорност

при "преносими" обекти на застраховане и избягват да

сключват такива застраховки.Моите застрахователи просто отказаха

да ми застраховат китарите и толкова.

Може да съм уцелил куц застраховател, знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да застраховаш китара като отделна движима вещ, едва ли ще намериш застраховател в България, който да се навие. А и едва ли някой след това ще е навит да ти плаща, ако се случи нещо с нея. Ако обаче я опишеш като част от имущество в застраховано жилище, тогава има варианти. Само че рискът ще е само кражба, но не и погиване на вещта по друга причина. С други думи - няма пречка да бъде застрахована като част от движимото имущество в жилище, но отговорност ще се поеме само при евентуална кражба от самото жилище, а не например от колата ти или от друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милене, от опит: застрахователите бягат от отговорност

при "преносими" обекти на застраховане и избягват да

сключват такива застраховки.Моите застрахователи просто отказаха

да ми застраховат китарите и толкова.

Може да съм уцелил куц застраховател, знам ли.

 

 

Така е, всички услуги от този тип имат за цел да трупат дивиденти за тези, които ги предлагат и в този смисъл, да минимализират риска за тях. За това ако се навият ще е срещу торба жълтици, но аз говоря за превантивни мерки и възможни решения за всеки. сот-а също има мн. минуси, чувал съм какви ли не истории, но ако тръгнем само това да мислим, по-добре да се гръмнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко :offtopic-001: , ама явно само при нас е така, защото не познаваме как се застрахова движимо измущество ... много офф, но все пак - "Как се застраховат диаманите"- справка в ... НЯМА, каквото и да потърсих за застраховки няма, но... и то голямо НО, моите китари са моите диаманти ... и искам да ги застраховам ... не можело ...

 

За СОТ-а той пази дома, но не и имуществото в него ... една аларма и до там ... за 20 секунди изнасят каквото са си наумили ... 3 минути е (поне според моя договор) да дойдат на адреса .... това са си 180 секунди ... (ако са експедитивни)

 

Никой не е застрахован, дори и да се е пре-застраховал!

 

Миленски, китарите вече требе да ги търсим в чужбина ... или да изчакаме още месец два ... ако не са ги изнесли!

 

С искренни пожелания да ги хвана гадовете!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме почнали с офтопика - СОТ-а може да те предпази да не ти откраднат пералнята примерно. За по-малки вещи общо взето няма спасение, докато дойдат тия тюфлеци от сот-а, апашите вече са направили белята. Това, което върши най-добре работа - силна сирена. Колкото повече джангър вдига, толкова повече действа психически, а и все ще довтаса някой съсед да види какво се случва. От опит знам - аз сложих една израелска аларма дето се чува в целия квартал. Случвало ми се е 1-2 пъти да не успея да си набера кода - след като свирне си забравям и заглавията даже, а и веднага дотичва някой друг съсед, шумът наистина е непоносим. Повечето аларми позволяват модване, така че дори и тромби от тир можеш да сложиш - това като свирне в затворено пространство manowar и motorhead ряпа да ядат с техните рекорди...

 

Освен това, ако имаш малки и много скъпи вещи, както китари примерно, винаги може да се инвестира в едно видео наблюдение, не е скъпо и в полицията върши работа, там обикновено си знаят кварталните апаши и като ги видят знаят кого и къде да го търсят.

 

Стискам палци да се намерят инструментите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеонаблюдение е добра идея, но не върши работа, ако ти свият и компютъра. Иначе сирената е просто уникално добра идея. Ако някой знае, нека метне и линк къде се продават такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително компютърът да е на същото място, където са и камерите. Има камери с ethernet интетфейс, демек се връзват към лан мрежата, оттам нататък сървъра, който записва може да е на всяко едно място, пак казвам - не е без пари, но си мисля, че инвестицията си струва. А тая аларма баща ми я беше изкопал отнякъде, ще го питам откъде я е купил, но по принцип на всяка алармена система можеш да си вържеш каквато искаш сирена, а на пазара бол такива - в повечето електричарски магазини има, фирмите, които предлагат алармени системи също продават и сирени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ола,

 

не знам дали ще намеря китарите, но съм сигурен, че от тази тема има мн. смисъл, поне тези, които не са се замисляли как да си опазят имането, сега вече ще имат готови отговори. това с пищялката си го мислех и аз, но трябва да се има предвид, че гадовете са открили някакъв спрей, (вероятно лак за коса)който използван директно срещу сирената я неутрализира, за това съвета от патили е, че пищящото устройство трябва да на друго място, не в коридора над вратата, а такова, което ще им отнеме време да го открият, може да е на друг етаж също. абе, те са хитри, требе и неи да сме:)

 

герги,

 

ако ги хвана, обещавам да се обадя и поканя всички заинтересовани на среща с тях. няма само аз да се забавлявам, я:)

 

поздрави и си ги пазете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само ще добавя, че гадовете използват и полиуретанова пияна (от тая дето се уплътняват новите дограми, разширяващата се) и пълнят хорни, сирени и всясакъв друг вид пищялки с нея! Намалява децибелите до леко хухрене :), моята пищялка беше 128 dB и знам кфо става като ти писне на главата, всичко ти причернява. Обаче си направих един опит с нея, че я смених с 136 dB и я напълних с такава пияна .. действа безотказно ... техната кожица! Тъй че пищялката далече от места където могат да я "модифицират" на "изпърдян" говорител.

 

Поздрави!

Герги

 

П.П. Свиркай, свиркай ... дей*а и крадливото племе!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да, задължително на недостъпно място - примерно окачен таван с някакъв Г-образен профил за скрито осветление, над висока секция и т.н... Освен това не е задължително да е една сирена само. Общо взето ако имаш какво да опазиш е по-добре да се подсигуриш максимално. Така или иначе професионалисти няма да тръгнат да обират апартаменти и къщи, тия обикновено са кокошкари, мангали, наркомани и всякаква подобна измет. Общо взето знаят кой живее в апартамента и кога има хора в него. Мен ме провериха и за аларма - един и същ идиот минаваше да иска пари, щото живеел в друг град и майка му била починала, пък нямал пари да се прибере... И докато стои и ти реве на вратата очите му играят. И в момента в който фиксира датчика в коридора и ентусиазмът му умря. Останалите съседи пропищяха след няколко дни, мен да чукна на дърво, не са ме закачали.

 

Чувал съм и за всякакви други извращения - алармата свързана към телефон (става лесно), който ти праща смс ако се задейства алармата. Това не знам какво може да помогне толкова, но един си беше направил пак връзка към gsm, обаче ако се задейства алармата директно му се обажда и гласът му се чува от високоговорител и т.н. и т.н... Фирмите предлагат достатъчно разнообразни решения, а и с малко въображение могат доста неща да се добавят. Както mjumjun каза - за телевизор и т.н. все тая, обаче китарата душа носи, ако ще и 1000 лева да струва, пак си е за реване, така че от защита срещу изроди не трябва да се пести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо тегава работа, но все пак трябва да знам, че тези хора са доста по напред от нас* не говоря за шприцарите, които не ги обмислят тия работи, те са просто екстремисти, в София, в кв.Стрелбище имаше едни шприцари хората им викаха спайдърмените, виждал съм след купон в 5ч сутринта докато се прибирам тия как се катерят до 3-4-5 етаж където има отворена балконска врата, влизат, взимат една микровълнова/двд бе все неща за заложките и си излизат най-безцеремонно през входната врата на апартамента* Профи крадците не можеш да ги надхитриш, те проучват всичко предварително. Мои съседи с няма такива врати, аларми и пр. ги обираха и колеги, нямаше следа, че са влизали, само по липсата на вещи си личеше. Много добре знаят какво правят профитата. В един случай бяха отрязали тел и др кабели, целия блок без телефон и кво ли още не докато не загряхме, че са били крадците, които обраха съседите преди няколко дни.. Бе тегава, тегава работа, наистина решат ли да влязат... Имам познати невероятни ключари и те си казват старата класика: Заключалка се мисли един месец, отварянето 10секунди, факт!!! Това е положението Минке... няма как...

 

До автора -ако не бъркам и едно гиби БФГ ти бяха взели, тая китара толко исках да я видя в бг, накрая като открадната се появи :butcher: Крумови закони за крадците! Редовно преглеждам заложките, циганите на сточна гара и др. подобни, но за сега без успех. Ще продължавам да търся, просто е много грозна история това :butcher:

Поздрваи Ванката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо тегава работа, но все пак трябва да знам, че тези хора са доста по напред от нас* не говоря за шприцарите, които не ги обмислят тия работи, те са просто екстремисти, в София, в кв.Стрелбище имаше едни шприцари хората им викаха спайдърмените, виждал съм след купон в 5ч сутринта докато се прибирам тия как се катерят до 3-4-5 етаж където има отворена балконска врата, влизат, взимат една микровълнова/двд бе все неща за заложките и си излизат най-безцеремонно през входната врата на апартамента* Профи крадците не можеш да ги надхитриш, те проучват всичко предварително. Мои съседи с няма такива врати, аларми и пр. ги обираха и колеги, нямаше следа, че са влизали, само по липсата на вещи си личеше. Много добре знаят какво правят профитата. В един случай бяха отрязали тел и др кабели, целия блок без телефон и кво ли още не докато не загряхме, че са били крадците, които обраха съседите преди няколко дни.. Бе тегава, тегава работа, наистина решат ли да влязат... Имам познати невероятни ключари и те си казват старата класика: Заключалка се мисли един месец, отварянето 10секунди, факт!!! Това е положението Минке... няма как...

 

До автора -ако не бъркам и едно гиби БФГ ти бяха взели, тая китара толко исках да я видя в бг, накрая като открадната се появи :butcher: Крумови закони за крадците! Редовно преглеждам заложките, циганите на сточна гара и др. подобни, но за сега без успех. Ще продължавам да търся, просто е много грозна история това :butcher:

Поздрваи Ванката.

 

 

 

чудесно разбирам желанието ти да я видиш, беше страхотен инструмент с тон и характер, който не съм усещал в друга китара, жалко, че сега дори да искам не мога да си взема друга, този модел не се произвежда вече. има само 2 сигничър модела, на Гари Муур (RIP) и Zack W. но ми е някак тъпо да си взема подобна на мойта, ама ...

 

някой път мога да постна записи на живо да се чуе гласеца й

 

П.П. обещавам, че ако се случи чудо ще имаш възможност да я пробваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм абсолютно солидарен с горните постове, че решат ли да те оберат, ще те оберат със или без аларма, сот, сирени и застраховки. Особено в случай с ценни вещи, тогава апартамента/къщата се следи известно време и прочие... спасение няма. Както казва един приятел полицай (бивш милиционер): "по социализма ни имаха страха и освен това можехме да ги набием без притеснения". Сега нито едното нито другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.