Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с настройка на китара с Floyd Rose


pafa7a

Recommended Posts

Ебаси китарата : настройвам 6та и 5та струна, когато настроя 4та 6та се ебава, 5та малко и става мисия невазможна. Моля ви дайте ми съвет, как да я настроя без да се разстройват останалите струни. И моля ви неми казвайте да отида в магазина и да ги попитам, защото отношението им към клиентите им е под 0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам понякога подобен проблем.

Решението при мен:

Свалям 6-та ,5-та с почти половин тон и 4-та с четвърт тон и тогава започвам да настройвам от 1-ва,2-ра,3-та и т.н до 6-та.

Получва ми се.Използвам софтуерен тунер.

Успех и на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз правя следното:

 

развиват се винтовете горе на грифа

 

гледаш долу врътките за финна настройка да ги преместиш всички на средата или евентуално на някое друго положение което в последствие ще разбереш, но за начало на средата.

 

настройваш китарата чрез нормалните ключове. естествено получава се също като при тебе - една струна оказва влияние върху всичките останали, но с търпение и упорство се постига успешен резултат.

 

след като е настроена вече затягаш болтовете

 

нормално е настройката да е леко променена. донастройва се финно с врътките за финна настройка на флойд роуз-а

 

 

настройката на китара с флойд е кофти нещо, мен винаги ме дразни че не става за 10 секунди :angry:

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - да е сигурно, че флойда е правилно сетъпнат за съответния размер струни - тоест да е във водоравно положение при нормално свирене.

 

След което моят е съвет е - да се подложи някакъв парцал между флойда и тялото, сгъва се на няколко ката, така че, когато се свалят всички струни бриджът да се остане във водоравно положение. След което струните се монтират една по една и се настройват чрез ключовете - поразтягат се малко и парцала се маха. Ако всичко е ок, флойда си остава в правилното положение, а струните се разстройват съвсем леко, просто защото са нови. Заключва се при нът и нямаш грижи занапред. ;

 

Успех. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалянето на всички струни наведнъж е ЛОША ПРАКТИКА. Силно препоръчително е подмяната им да става една по една. Сваляш една от старите и слагаш нова на нейно място и т.н. за всичките 6. Отделно на много места се препоръчва струните да бъдат сменяни в определена последователност (1-6, 2-4, 3) а не както падне или е най-удобно на сменящия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е избираш си струни ,който ти харесват, настройваш флойда за тези струни ,купуваш си само от тях ,сменяш струните една по една и няма да се размества флойда и да се налага да слагаш парцали ,химикали ,лъжици и други глупости :angry: .Вече ако ще чистиш грифът ,можеш да ги махнеш всичките :D

Като най-лесно :

 

Свалям 6-та ,5-та с почти половин тон и 4-та с четвърт тон и тогава започвам да настройвам от 1-ва,2-ра,3-та и т.н до 6-та.

 

развиват се винтовете горе на грифа

 

гледаш долу врътките за финна настройка да ги преместиш всички на средата или евентуално на някое друго положение което в последствие ще разбереш, но за начало на средата.

 

настройваш китарата чрез нормалните ключове. естествено получава се също като при тебе - една струна оказва влияние върху всичките останали, но с търпение и упорство се постига успешен резултат.

 

след като е настроена вече затягаш болтовете

Или решаваш проблема с китара без Флойд ,ако те мързи :) да ги сменяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се обърка в тая тема,мисля че човека иска съвет за настройване ,а не за смяна на струни.

Според мен е настроил китарата от ключовете и е затеглнал болтовете.Сега обаче при финната настройка му идва нещо кофти.

Така ,че давайте съвети след полагането на струните и след настройка чрез ключовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да си поиграе и да си я настрои. друг начин няма. то като заключиш нъта строя бяга съвсем минимално и продължаваш с финната настройка.

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можели да ме запознаете с непознатата за мене "финна настройка" ? и как се настройва, като аз искам всичко да ми е на зелено, а след като направя 2 от струните на зелено и тръгна 3та те се разбутват. Моля пояснете кога да започна и каква точно е тази финна настройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можели да ме запознаете с непознатата за мене "финна настройка" ? и как се настройва, като аз искам всичко да ми е на зелено, а след като направя 2 от струните на зелено и тръгна 3та те се разбутват. Моля пояснете кога да започна и каква точно е тази финна настройка

 

Пич фината настройка са ти врътките долу на флойда. Така аз не виждам кое му е сложното. След като видиш на какъв принцип е самия флойд, е елементарна физика да го настроиш. Нормално е да ти мърдат други струни докато настройваш някоя (все пак той се държи на пружини). Играеш си играеш и се настройва, само гледай флойда, на какво ниво е от тялото. Един път настроиш ли го качествено, няма мърдане.

 

Така сега подробно:

1. Развърташ бормите със шестограм горе при грифа.

2. Поставаш кръглите борми на флойда в средно полужение. (демек едни кръглички неща дет са най-от горе на него "флойда" гледаш бормата да не е завита до край или развита до край а на средата)

3. Започваш да настройваш. (настройваш една струна друга мърда и така докато се настроят всичките)

4. Докато настройваш гледаш нивото на самия флойд да е право спрямо тялото, ако мръдне го регулираш от пружините от зад (пружините са закачени за една плочка която е завинтена за китарата, ако се наложи регулираш винтовете, демек силата на опан на пружината, И ТАКА ДОКАТО НЕ СЕ НАСТРОИ ПЕРФЕКТНО!).

5. Като е настроена вече, перфектно, затягаш със шестограма бормите при главата и вече ползваш финната настройка, защото при затягане на бормите струната малко мърда.

 

СЕГА ВЕЧЕ ТРЯБВА ДА ГО НАСТРОИШ!!!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при мен тази схема е най-ефективна :

 

1. Отключваш "нът"-а

2. Нагласяш врътките за финна настройка в средно положение. (ако не си сигурен къде са тези врътки гоогле ще ти каже).

3. Настройваш по следната схема:

започваш от 1ва към 6та и повтаряш толкова пъти, колкото е нужно.

4. Заключваш нъта и ползваш врътките за финна настройка, тъй като е нормално след заключване на нъта да има леки отклонения в настройката.

 

Наистина не става толкова бързо като да настройваш китара с fixed bridge, но който иска жица трябва да прави жертви :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при мен тази схема е най-ефективна :

 

1. Отключваш "нът"-а

2. Нагласяш врътките за финна настройка в средно положение. (ако не си сигурен къде са тези врътки гоогле ще ти каже).

3. Настройваш по следната схема:

започваш от 1ва към 6та и повтаряш толкова пъти, колкото е нужно.

4. Заключваш нъта и ползваш врътките за финна настройка, тъй като е нормално след заключване на нъта да има леки отклонения в настройката.

 

Наистина не става толкова бързо като да настройваш китара с fixed bridge, но който иска жица трябва да прави жертви :)

 

Абсолютно същата схема, като при мен. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегага по-нагоре каза не махай всичките струни наведнъж аз ги сменям две по две като не отпускам останалите става бързо няма никакъв проблем и на мен ми беше адски криво в началото но сега нямам проблем след 5-то сменяване на струни вече ще си свикнал. Patience young Jedi!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.