Jump to content
Българският форум за музиканти

Позволени ли са връзки в подписите към обяви в раздел "Продавам"


  

20 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

7. Забранява се рекламирането на фирми и частни лица, на търговска дейност и услуги в теми, В аватари, В подписи или по какъвто и да било начин... :)

Написано по този начин ще забрани дори, след всеки мой пост да вкарам линк към раздела, в който продавам

боклуците си. :yes:

 

 

+1

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хм... Сещам се, че и на мен са ми правили забележка за реклама веднъж.

Mоята цел ( съдържанието на подписа ми) беше съвсем друга, но това е друга тема.

Бях заинтригувана тогава, като новодошла във форума, да забележа ето този подпис няколко пъти.

Но може би не съм права и рекламата там е регламентрана с когото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да слагате връзки в подписите си, стига да не връзвате някого с тях, а именно да не са на фирми, търговска дейност и услуги. Запомнете го накратко така: В подписите са позволени връзките, но не и връзванията.

 

@Вяра: Този подпис е направо абсурден. Не съм го виждал досега. Приведен в по-приемлив вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как никаква нужда от тея В-та няма, просто не е истина, от ясно по-ясно си е, ама айде тълкувайте си както ви е изгодно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7. Забранява се рекламирането на фирми и частни лица, търговска дейност и услуги в теми, аватари, подписи или по какъвто и да било начин...

 

Написано по този начин, следва че...:

В т. 7 от Правилата става ясно, че се забраняват три неща: рекламирането, търговската дейност и услуги, като за рекламирането е конкретизирано, че то може да бъде за фирми и за частни лица. От контекста на тази точка НЕ става ясно, че се забранява рекламирането на търговска дейност! Написано така, както е в момента, излиза, че освен рекламирането на фирми и частни лица, освен услуги, не може да се упражнява търговска дейност в теми, аватари, подписи или по какъвто и да било начин ..., което само по себе си означава, че във форума не би трябвало да има раздел Купувам-продавам. Ето защо предложението ми към вас е да доуточните, че се забранява именно рекламирането на търговска дейност и услуги.

Ако въпросните В-та причиняват филологическа диария у някой, които не са толкова фатални, това лесно може да се промени, като се премахнат, но забележете! Поставянето на предлогът ''НА'' пред ''търговска дейност и услуги'', ще включи И тяхната забрана за рекламиране. Или...

7. Забранява се рекламирането на фирми и частни лица, НА търговска дейност и услуги в теми, аватари и подписи.

т.е.: Забранява се рекламирането на четири неща: фирми, частни лица, търговска дейност и услуги.

Къде?! : в теми, аватари и подписи

По този начин, дори не мога да напиша текста ''Продавам атенуатор'' в подписа си, защото ще се

счита като реклама, която провокира търсене на (''привлекателна информация относно стока'') , която цели да предизвика, формира или поддържа интереса им към въпросната стока, така че тя да може да се реализира (да бъде избрана, купена, посещавана, следвана и прочее)

А пък ако изрично конкретизирате, че се забранява публикуването на линкове към раздел покупко - продажба с търговски цели в подписи, аватари или по какъвто и да било начин, това ще премахне всякакви допълнителни тълкувания.

 

Идеята ми не беше да оправдавам написаното в подписа си или да усложнявам живота на модераторите. Просто ми направи впечатление, че в текста има двусмислия и реших, че трябва да се изкоментира открито. А щом има двусмислия, означава, че всеки може да ги тълкува различно. Когато нещата са ясно и точно написани, това улеснява живота на всички. :)

 

Надявам се този път да съм бил разбран...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата понеже сериозно подозирах, че дори самите модератори не са наясно къде е границата.

 

Така и така сме почнали - ако предлагам уроци по бас, мога ли да го отбележа в подписа си?

(Питам, преди да съм го направил, понеже немалко хора в момента го правят, а и тук нещата са въпрос на гледна точка и т.н.)

 

...а ако правя/поправям китари?

 

В крайна сметка, може да се измисли такса за линкове в подписите - вместо да плащаш за банер, плащаш за подпис :)

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако предлагам уроци по бас, мога ли да го отбележа в подписа си?

^ Аз мисля, че да, защото до момента няма правило което да го забранява. И не, защото

правилото забранява услугите и търговската дейност. (Забранява се ... , търговска дейност и услуги в теми, аватари, подписи или по какъвто и да било начин...

Затова и в предни постове исках да ми се посочи, как и къде точно нарушавам

правилата.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз така си мисля, но споменах вече как беше редактиран подписът ми, когато пуснах линк, че продавам нещо - сега очаквам да стане на "Много хора дават уроци" или дори на нещо по-оригинално...

 

Единственото ясно нещо за мен е, че няма нищо ясно (и както казах - дори на модераторите не им е ясно - поне такъв е резултатът) и затова е темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е, това се вижда и по резултатите от анкетата. Които са гласували с да или не

тълкуват правилото от различни гледни точки, което пък довежда до това, че и ДА, и НЕ са

правилни отговори. :)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Май само двамата си пишем тук ;)

 

.....

 

 

Добре, ще поставя конкретни въпроси и ще дам възможности за отговори, че да не "мислим" :)

 

Мога ли да сложа връзка в подписа си към:

 

1.: своя обява в раздел "Продавам";

2.: обява, че давам уроци (или само споменаването им);

3.: обява във форума или към сайт, или само споменаването на това, че/където става ясно че ремонтирам/"произвеждам" музикални инструменти;

4.: собствено студио/репетиционна;

5.: и т.н.?

 

Възможностите за отговор са:

1.: Да;

2.: Не;

3.: Да, но (...). (примерно - ще ти струва 5лв)

 

 

Спомням си един потребител, дето "ник-неймът" му беше "фирма "еди-коя-си"".

(Намерих го - http://forum.muzikant.org/index.php?showuser=2334)

 

Не ме разбирайте погрешно, драги отговорници - единствено искам да изясним тези (а и друго подобни) неясни подробности.

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да попитам, тази тема в разрез на правилата ли е или не е?

 

 

пп. За какви подписи си говорим?!

 

 

a защо да не е?

Ако впечатленията ми бяха негативни и ги бях оплюл, щеше да има сеир и всички да участват.

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само попитах, Fenix :rolleyes: Въпросът ми е в контекста на тази тема, не на онази. :whistle:

 

А иначе супер много се кефя на такива теми и искам да ги има, колкото се може повече,

и ужасно се радвам, че съществува още една алтернатива на музикалния пазар.

Днес в София, утре във Варна..., кой знае?! Дано!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, мен ми е пределно ясно защо питаш, но честно ще ти кажа, имам достатъчно високо мнение за теб и според мен ти самият виждаш разликата между реклама с търговска цел и просто мнение. :rolleyes: И понеже постави под съмнение това, затова питам, защо да е в разрез с каквото и да било? Едно е да има място, в което да се споделят впечатления, друго е да пуснеш реклама на магазина, каквато хората са си пуснали горе в банерите.

 

Аз ги споделям в случая, защото са позитивни, ако бяха негативни (както са от един друг магазин днеска), нямаше да ги споделям. Но темите дето се плюе във тях не ги даваш като пример, а има много. Има си просто раздели за различните неща. Няма лошо да си правиш реклама в раздел Продавам - все пак там си продаваш стоката. Има си Говорилня, в която се обсъждат така и така всякакви магазини от Musicworld, през thomann, та чак до магазина (да се свети името му, който не може да се споменава). Та аз не виждам връзка между двете неща :whistle:

 

 

Ако си мислиш, че имам някаква изгода от това и правя реклама с търговска цел (използвам този израз, за да се разгранича от просто изразяването на мнение, което също технически може да е един вид реклама, позитивна или негативна. Форумът е място за мнения), то има логика да питаш, дали има нещо нередно с темата. Като човек, който си е в България по 1 месец годишно, мога да те уверя, че това не ми е доход ^_^ Според мен, доброто отношение трябва да се възнаграждава ^_^.

 

 

П.с. Не знам колко активен си бил във форума в началото като си се регнал (тогава още имаше доста от тези, за които ще говоря), но повечето правила бяха въведени, защото някои хора много злоупотребяваха с раздела за продаване - флъдваха с какво ли не, спамеха на лични, ъпваха си темите всеки ден и всеки час, за да има матрял и тия дето продават едно нещо на 2 години нямаха никакъв шанс - и повечето неща са заради такива като тях. Щото те казваха - ми що да не го правя?! И така се налагаше да се добавят и добавят правила, просто защото много хора нямат граници и така се стигна до сегашната ситуация. Една тема, веднъж седмизно, бля бля и бля бля. Като гледах как се развива за тези 6 години, напълно ги разбирам, че просто не остава друг избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям още едно въпросче:

 

Когато някой търси нещо, позволено ли е да сложиш линк в темата му към обява в раздел "Продава" или само трябва да кажеш, че такова нещо се предлага там и той да си го намери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.