Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за нотиране на един ритъм


Recommended Posts

Понеже не съм много грамотен в нотирането искам да ви помоля за съдействие . Проблема е , че не ми излизат времената и като го запиша с моите 16- ки и просвирващите програми ми го свирят по друг начин. Абе с две думи не мога да се оправя. Тва някакви триоли ли се не мога да разбера така или иначе. Размера си ми изглежда 8/8 ....но вече в нищо не съм сигурен.

Става дума само за времевото разполочение на нотите.

Благодаря предварително ако някой се отзове..

ЕЙ ТУЙ

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай това - Първо, второ и трето време са 8-ни триоли с пауза в средата. Четвърто започва с 16-на пауза и три 16-ни(не са триоли). Пето време са пак 8-ни триоли. *звездичките са паузи.

5/4

I*I3I*I3I**3:III III3

 

П.П. Примера е изсвирен неритмично и ме обърква.

:secret::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама 5/4 ли е ? На финала определно губя ритмиката щото посягам към мишката....Лими , пак не ми се получава...има май и някакви с точка....такива удължени...МНого е тъпо , че не мога да се справя, ама на ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изсвири го с метроном и заедно с него го запиши. Сложи го метронома на 1/4 щом не сме сигурни в размера. Така по-лесно ще се ориентираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лими е прав за 5/4. Слушах първия такт като основен ориентир каква точно е ритмиката и го записах така:

 

ritum.png

 

 

Може и да греша. Имай предвид, че според този запис две осминки се свирят като триола от "2+1".

 

Надявам се, че съм помогнал малко :thumbs_up:

Редактирано от Flame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

primer.png

 

Всъщност си е в 4/4, а за да е по лесно записването и да не използват излишни паузи, които пречат на разчитането, осмина с точка отгоре се свири кратка (като 16тина)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Сега и аз схванах, че примера на Кольо е верният и така чух, че си е изсвирено доста ритмично. Но на мен още в началото ми запулсира като в 5/4 и съответно поради това ми се е сторило неритмично. Но, ако го преработиш в 5/4 ще стане доста напечено и нестандартно като пулсация с триолите. Така че опитвай, експериментирай и ни докладвай.

:) Даже ето тема за джем в 5/4 и Людмил и Кольо да се развихрят. :D

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

primer.png

 

Всъщност си е в 4/4, а за да е по лесно записването и да не използват излишни паузи, които пречат на разчитането, осмина с точка отгоре се свири кратка (като 16тина)

Благодаря! Никога не бих могъл да се справя сам..Благодаря Кольо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.