Jump to content
Българският форум за музиканти

"Малката жица" - By Patzo


Recommended Posts

Спретнах следното ефектче по-схема на tubescreamer. Малко съм нов в материята, това ми е второто ефектче като модел, но се постарах(поне според мен) нещата да са както трябва. Има някой малки промени по схемата - Keeley mode. Неелектролитните са на Wima, а конекторите на на Нюрик и се постарах да са дирекно върху платката та да няма много жица вътре, сложих и диодче за да има някаква защита от обръщане на поляритета. True bypass - милениум. Като вкараш моно жак тогава се включва ефекта - тоест пази батерията, естествено може и с адаптер. Не се получи малко там където е гравирано, че минуса е вътре( двете кръгчета се сляха при гравирането и не го позиционирах правилно. Кутийката е "алюмин" (както казваме в цеха за дограма), прахово боядисана. Интегралата е RC4558P - Texas Instruments. Е това е !!!

 

 

Ето два записчета. Записал съм ги със микрофон пред кубето Маршал 8080 без никаква обработка реверба е от кубето. Нямам динамичен микрофон и затова ги записах със кондензаторен ама тва е. Всички врътки на 12часа.

 

семпъл 1

 

семпъл 2

 

Ето и снимки !!!

 

021527538.jpg

 

021527540.jpg

 

021527544.jpg

 

021527542.jpg

 

Направих 10 бройки, но 2 заминаха за приятели. Ако някой се престраши може да има такъв срещу 70 лв. Естествено може и проба за хора от София.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

красота (: и хубав звук вади (:

 

позиционирането на буксите върху платката по този начин е идейно, поне аз не бях виждал такава конфигурация. кутията вероятно е купешка - колко струва?

 

и дали няма да е зле да пуснем една тема "фукня" и в този раздел, в която да се обсъжда какво сме си направили, какво оборудване сме си взели и прочие...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е майна. Мойто го бъзиках - бъзиках и накрая се получи и аз не знам какво. Сменях му стойностите на кондензаторите, на някои резистори и всичко на слух съм нагласял. Знам че не е правилно ама толкова мога. Трабва и аз да пусна някой семпъл. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро постижение. Почти всичко е наистина както трябва.

 

Има идея надписите да са на български! Но някакси не се връзва "гейн" - ама никак! Особено, когато има точен български превод - "усилване". Ако се държи на определена терминология, нека да си е на английски, както си му е реда.

 

Разбирам повсеместната гъзарщина да не се използват българските думи, защото "не кефят" както английските и се приемат като простеене. Това е добре представено още на "23 майя 1871 от Д. П. Войников". Лошото е че не сме мръднали грам от тогава!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Подлрепям за жица.

Готина визия, като се продадът тези бройки, може да се смени английското гейн с жица.

Усилване или печалба, по трудно ще се хванат на малкото място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно "братушките" също не ги кефят чуждите терменолигии:

8956336782265082421290505556j7chf8C0RUkEd8FSclej_m.JPG

Иначе ефектчето е станало голяма симпатяга, браво за което.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво станало е супер кутийчето.И аз съмго правил това ефектче и свиркаше добре,но остана в насипно състояние.Току що се регистрирах в сайта и ще си поръчам една,две кутийки.А относно женските жакове

Fallenblood решението не е ново - виж на Ники ефектите и те са така.То няма и как друго да се измисли това е начина.

 

Поздравления за добрия дизайн!

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за добрите думи!!!

 

Да това с гейна и аз доста се чудих дали да е така. Предложението за жица е добре ама не се сетих, измислях някакви други думички ама идваха дълги, както и да е вече е така за в бъдеще ще мисля повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.