Jump to content
Българският форум за музиканти

избор на китара


zulu

Recommended Posts

Здравейте,

виждам, че многократно е обсъждана темата за избор на китара,

затова ще се опитам да бъда по- конкретен.

Искам да направя подарък на приятел, който свири, но не е професионален музикант.

Бюджета ми също е ограничен, затова съм се спрял на тези модели:

http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_29992/..._CGP_42_FT.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_27858/...c_EG_P25SN.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_30006/Cort_TS250_VB.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_29994/...CGP_X1_RDS.html

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_20...rt_G254_WS.html

Аз също посвирвам но предимно на акустична китара и си спомням, че като купувах първата си акустична китара от

5, 6 изпробвани избрах тази, която свиреше най- малко фалшиво т.е. не можах да намеря вярна.

Въпроса ми е коя според вас е най- добрата от горепосочените и възможно ли е китари от този клас да бъдат фалшиви?

 

Благодаря предварително за мненията !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но от гореизброените имам мнение само за тази. Ти кои от тях познаваш лично и какво би споделил с питащия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми не беше отговор на твоето, а на това на постналия темата :drummer: Нямам нищо да кажа за отговора ти ;) Мисля, че не би било лошо за питащия да пробва повече марки и модели китари преди да направи избора си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Това ми прави впечатлени почти във всяка такава тема - "Какво ще кажете за марката "...." и модела "хххх" (нещо конкретно)?" и съответно отговор от типа: "Абе, що не пробваш тая "...."?.

 

Предполага се, че човека си е направил труда и е поразгледал (в нета), и се е спрял на тия.

 

Иначе към автора - какво имаш предвид под "фалшиви"? Кофти качество или че буквално може да фалшивеят (като звук)?

В първия случай - евтини китари са - не са върха на сладоледа. Като за толкова пари са ОК.

Във втория - винаги има такава опастност, все пак са в ниския клас. Най-добре да я чуеш, преди да я купиш. Обърни внимание на това, дали тона има равномерно отзвучаване на различните позиции. Най-често, при евтините китари и особено на високи позиции, се случва тона отведнъж да заглъхва.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като говорим, за евтини китари, защо не споменем и тези с оригинален хардуер, примерно адаптери Alnico Magnet Single-Coil Pickups, като тази http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0321200565 или с адаптери AlNiCo 5 Magnet Pole, като тази http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0303010509 . Китарките, доколкото гледам откъм хардуер са добри, обаче са по - рокаджийски, не са за метъл. Ако знаете и за други с хубави и маркови адаптери, може да споменете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^ А дали не е възможно да е "жертва" на всеобщата любов към горепосочената маркa? :) Не съм толкова убеден, че е пробвал и тази и други марки и е избрал тази... Ако греша се извинявам :)

Редактирано от VERSUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да се обсъждат марките и кой колко го обичал..човека е казал, че се е спрял на тези модели и пита кой от тях е добър. На всички е ясно че китара трябва да се пробва с ръце а не с приказки но в случая китарата не е за него, така че просто който може да даде мнение и толкова. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вниманието на VERSUS:

От провинцията съм и затова нямам възможност да изпробвам каквото и да е.

Именно поради тази причина се допитвам до пишещите в този форум, понеже забелязах, че има хора, които доста разбират от марки и модели и реших да се доверя на техните мнения.

 

На вниманието на SLIDE:

Настина доста рових из интернет и се спрях на тези модели,

най- вече от финансови съображения. Нямам нищо против Gibson Les Paul но не мога да си го позволя.

Под фалшиви разбирам буквално фалшиви, като звук

Пример: свирим обикновенно Am както го свирят 99 % от прохождащите музиканти и ла минор на барe и се оказва, че е фалшиво. Като настроим да звучи добре на баре се оказва, че на обикновения захват звучи фалшиво.Накрая се примиряваме с нещо междинно.

Разбирам, че е добре да я пипна и чуя сам, но както казах вече нямам такава възможност.

 

На вниманието на СВИЛЕН БАС:

От линковете, които съм посочил- две са червени и още една е почти червена, коя точно да взема?

Също така се притеснявам, че червеният цвят вкарва доста брум и може би ще се наложи допълнително екраниране и незнам дали ще мога да се справя.

Питането ми беше към хора, които са пипали тези модели или имат косвени впечатления /т.е. информация от приятели и познати/.

 

На вниманието на Evtim Jerekarov:

 

Моя приятел си пада и посвирва WhiteSnake, Rainbow, Deep Purple, Judas Priest, Led Zeppelin, AC/DC, Metallica, Scorpions, Foreigner, Beatles, Primal Fear, Loudness, Pink Floyd, Щурците, Дина Експрес, Турбо, Импулс, ФСБ, Попа, Слави Трифонов, Шърли Беси, Трейси Чапмън, Ерик Клептън, Канарите и др.

Също така Асен Масларски и Стефан Златев, Михаил Белчев, Висоцки, Булат Окуджава, Любе и мн. мн. други.

 

На внимание на Maxim09:

Знам, че приятелят ми си пада по LP или близки до тях модели.

По негови думи Телекастърът е най- грозната китара която е виждал /говорим за външен вид/

 

Благодаря на L.K. и на SHRED

За сега съм се спрял на Cort_TS250

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, никой не те напада :thumbs_up: Точно това предположих и аз, че си се спрял на Cort, защото си чул от някой, че са най-хубави или нещо такова. И въпреки, че Cort не са лоши и при тях, както при повечето бюджетни китари е много важно точно на кой модел попаднеш. Защото, както и ти си забелязал, някои може да са фалшиви, на някои може да им падат части от хардуера (личен опит с Cort), някои може да имат неравни прагчета...

 

Моят съвет е следният: не рискувай с поръчка по интернет. България не е Русия, разстоянията са малки, по-добре изчакай до момент, в който лично можеш да видиш за какво плащаш. И тогава виж повечко марки и магазини. Всичко хубаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вниманието на VERSUS:

 

Не съм фен на Cort, не знам нищо за тази марка, незнам дали са добри или не.

Както споменах по-горе, човека предпочита лес пол и подобни на тях модели и тези, които съм споменал

попадат в цената, която съм готов да дам и в модела /що годе с изключение на онази, която малко наподобява фендер и която е почти червена :) ./

Ни най- малко не се засягам и ако имате предложение в същия ценови клас, които съответстват на горните параметри и разбира се имате лични впечатления от тях, с радост ще се възползвам от Вашите препоръки.

 

А избора ми на Cort_TS250 /за сега/ е под въздействието на колегата L.K. , който единствено изрази мнение по същество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.