Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко промени в "Купувам - Продавам"?


Recommended Posts

Ся, редът е готино нещо, подкрепям.

Но, да се задължават продавачите да пишат за причините, поради които продават е тъпо и некоректно.

Темата с оня пулт, дето след десет поста се разбра, че не бачка, по-скоро предполага продавачите да правят добро ОПИСАНИЕ на стките.

А защо точно някой си продава китарата (или скапания си пулт) е нещо твърде лично и съвсем друга работа.

Аз, например, си продадох китарата, защото ми трябваха кинти за магистратурата.

Не ми е приятно дори да се сещам за това, а още по-неприятно би ми било, ако някой ме задължи да му давам обяснения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Естествено, че е крайно тъпо да се дава такова обяснение... единствените "причини", които би следвало да се изтъкнат задължително са дефект, счупване и т.н., но те трябва да са си задължителна част от описанието.

 

Според мен трябва и да се банват юзери, заради които, например, някой е бил 500км до София за да разбере, че предмета е счупен или дефектен, а юзера е забравил да спомене тва... един вид- който иска да прави алъш-вериж- да ходи на битака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ок, явно разминавка в това, което съм искал да кажа, и това, което съм казал:

 

По никакъв начин нямам предвид да разкриваме потребността, заради която човек продава инструмента си (освен ако пък някой не желае да разкаже), говорех за евентуалните чисто механични промени, настъпили в инструмента/апаратурата от закупуването - до момента на продажба; нещата, породили желание в собственика им да се отърве/раздели, а не нещата, породили потребност да се лиши от тях.

 

Т.е. продаващият да опише какво му има на това, което продава. Не какво му има на него.

 

Както казваш - да правят ДОБРО ОПИСАНИЕ.

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно - добро описание.

Не е задължително пичът със счупения пулт да го продава, защото е счупен и иска да го пробута на някого. Какви точно са неговите мотиви за продажбата знаят само Аллаха и лявото му мъдо и не е работа дори на купувача да разпитва.

Но продавачът е длъжен да опише дефектът в обявата, защото той си е там и всеки, който се начточи да купи стоката, без да знае за този дефект, ще духа супата.

А това определено не е хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям VOSTOK с две ръце! Защо?!? Защото има много нагли хора, които се шегуват нелепо, защото има такива, които искат да пробутат боклуци не само като инструменти, а и на външен вид, защото има поговорка "Око да види, ръка да пипне!" Аз например съм и за външния вид на инструмента, защото това те радва поне мъничко като допълнение към звука, а някои хора даже и снимки нямат! Когато искаш да видиш снимка, понякога се праща такава от Интернет, от сайта на производителя... която се оказва, че дори и не е на този модел китара, че даже и понякога не и тази марка... Както и да е, ако сте ме разбрали, ще се радвам!

С този темплейт ще се избегнат много злоупотреби е неразбирателства! Ако някой ми продава нещо, което и той не знае дали е риба или рак, ами няма да го купя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам:

Продукт- точен модел- ако някой не знае какво продава- еми сори...

Описание- на колко време е(долу горе), тук може да се спестяват параметрите- който иска, може да провери в интернет. Важни данни- дефекти, повреди, вкл. и във външния вид, защото някои хора държат и на това. Амортизация и среда на ползване(едно е да е неразопакован на 2 години, друго е да е разнасян по турнета/репетиционни за същото време). Други параметри- примерно подменени лампи, модификации и т.н.

ЦЕНА!!!!!! или ако ще е с наддаване- минимална цена. Не като един пич, дето после се изниза как да не бил луд да го даде за толкова малко пари...

Местоположение.

Препоръчително- снимки, семпли... такива работи

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за точния модел трябва да го пооправим... В смисъл и аз продадох една китара, на която освн, че не и знех модела незнаех и каква марка е. Никъде не пише... какво правим в такъв случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементи, които да присъстват в обявата:

 

Продавам: (какво, модел)

 

Цена: (или стартова, или крайна)

 

Състояние: (забележки в състоянието на това, което продавате)

 

Местонахождение: (къде се намира това, което продавате)

 

Снимки: (по възможност)

 

 

Мисля, че това би било напълно достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за точния модел трябва да го пооправим... В смисъл и аз продадох една китара, на която освн, че не и знех модела незнаех и каква марка е. Никъде не пише... какво правим в такъв случай?

Еми тогава снимка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я опише :D Ето, нека пробвам с твойта, по памет:

 

Черна китара, произведена е в Япония.

Форма на тялото - Лес Пол;

Запазена е и е, така да се каже, "след основен ремонт".

Адаптерите са сменяни, единия е бял. (и примурно - какви са) :D

 

Това едното, второто - ебаси, в кой век живеем, човек ако е решил да продава нещо, може да вложи минималното усилие да го заснеме - дори и да няма дигиталка, не може да няма познат, който да няма. Колкото и импулсивно да си решил да продадеш нещо, все можеш да намериш време да направиш 1 снимка. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами факт че доста хора нямат възможност да сложат снимка а има и доста, които имат снимки ама няма къде да ги уплоуднат.

 

Още нещо ме притеснява, че обявите, които не отговарят на шаблона ще отиват в кошчето ама то така като гледам половината са за там в момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ама то няма да влезе в сила със задната дата :)

 

Де да знам, представях си го по-скоро да е на добра воля, да не е нали - да се трие всичко, което не е по устав. :blink: Просто формата да се ползва както в "представяне" - копваш си я и си я пейсваш в обявата, попълваш си по елементите; където не можеш да изпълниш искането (нямаш снимка, не знаеш нещо и т.н.), простичко обясняваш, че не можеш да отговориш на това искане и тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.