Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко промени в "Купувам - Продавам"?


Recommended Posts

Е да де ама все пак трябва да се следи дали се попълва тази форма. Иначе ще си е като сега. Модераторите трябва да знаят точно какво да трият и какво да оставят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми веднага да се трият такива дето им липсва цена и основно описание и такива в стил "повече- на ЛС". За други по-дребни неща може да се предупреждава по възможност да се дадат още данни ако има неясноти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От наблюденията ми тук във форума и от моя скромен опит забелязвам, че цени не се обявяват само и единствено , когато цената е прекомерно висока и несъответсва изобщо на предлаганата стока, също така не е нормално да предлагаш нещо и хората да не могат да видят какво продаваш при положение че интеренет предоставя такава възможност , какво по хубаво от това. Не е нормално да продаваш нещо и да криеш цената. Дайте ми доводи за да не се обявява цена???!??

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат от потребител Rud

"дали да слагаш цена си е въпрос на личен избор,на един мога да продам на една цена ,на друг -на друга,зависи кой ми е сипатичен,защо трябва някой да ме задългава да слагам цени"

 

Ето ти довод- явно някои сме по симпатични от други- не знам, сигурно по аватари се разпределяме... най-учтиво казано- по-тъпо изказване не бях чел отдавна :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, пичове... В такъв случай аз ще се обърна към вас с молба за помощ, относно следния случай: Наскоро почина наш колега-музикант. Сина му не е музикант и иска да продаде нещата, коитоа са останали от баща му. Например: 2 стъпала Дейв Лариос - 2х400вата. Черни, леко поожулени на места. Работят. Цена-никъде в нета не намерих информация за подобно нещо. Предложения??? После - стъпало Studiomaster Mosfet1000 2x500w. - работи. Няма в нета снимки, няма цени. Пулт Studiomaster 12/2 - работи. Няма снимки. Няма цени. DAT Yamaha DTR2. Работи. Няма снимки, няма цени... Да не продължавам, че има още толкова неща, предполагам, че разбирате. Ако поста ми не съдържа цени, все от комуникацията с няколко интересуващи се бих се ориентирал каква е реалната цена на нещата. Иначе засега не съм намерил начин. Ако приемете новите правила-значи единствено на битака да ги изкарам. Нищо, че на някой от форума част от тези неща биха му влезли в употреба, нищо, че разни неща по принцип се появяват много рядко. Заради това, че някой задава тъпи въпроси, а друг го дразни спама, според мен ще загубят не само продавачите, а и много евентуални купувачи, които не биха имали възможността дори да се запознаят с дадена оферта, като за лош късмет, точно това, което търсите от месеци, ще се продава, ама ще е затрито от форума, защото продавача няма достатъчно информация... Помислете пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стеф, не е изрично да има снимки, то е ясно но не е невъзможно да се снима това което се продава , другото за цената е елементарно , слага долна граница продавача и пуска наддаване , който го оцени за повече от най-ниската цена и даде най-много го получава. Не видам какви са доводите , с какво ще си помогне някой ако не сложи цена или пише , че няма идея кое за колко може да го продаде ........ Наивно е да се мисли че някой ще му пише ПМ и ще му предложи 10 пъти по висока цена от реалната нали? По скоро обратното. Поне аз не приемам такава причина. На всеки му се иска да си продаде нещата на същата цена , която сам е заплатил , но е ясно че в 98% от случаите е невъзможно. разбира се изключения има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то вие хубаво си чешете езиците ама иди го обясни това на някой който е влязъл само за да пусне обява? :P

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега... такова нещо няма- все едно да отидеш в някой ресторант и да се изпикаеш в ъгъла- нали никой не ти е казал, че не е етично :P Щом някой е дошъл тук, значи се очаква да има някакво уважение към форума и правилата му, ако респективно човека иска да му се отвърне по същия колегиален начин. А който ей тъй е дошъл, ей тъй ш' си иде :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементи, които да присъстват в обявата:

 

Продавам: (какво, модел)

 

Цена: (или стартова, или крайна)

 

Състояние: (забележки в състоянието на това, което продавате)

 

Местонахождение: (къде се намира това, което продавате)

 

Снимки: (по възможност)

 

 

Мисля, че това би било напълно достатъчно.

Това листче го бива.

За по-голямо акцентуване и за избягване на всякакви недоразумения, може да се добави и начрочна графа "Дефект(и)", извън графата "Забележки".

Забележка би било, че боята е изсветляла и че има драскотина на пикгарда, докато дефект е изгоряла лампа или нещо от сорта.

Ако нещото е чистак ново и няма дефекти, продавачът я оставя празна или просто пише "няма" или "без дефекти".

Останалото да са обяснения, място за реклама на стоката, разсъждения как същото нещо еди-кой си го продава много по-скъпо и други удари под кръста. :P

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама все ще има някой тарикат, дето да "пропусне" дефектите в графата "Състояние".

За това певдлагам да има нарочна графа само за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е същото.

В графата "Състояние" той може да пише, че китарата е ползвана,в добро цялостно състояние, с поочукана боя, с износена оксидация на бриджа и други такива външни белези, но лекичко да пропусне да спомене, че потенциометърът за усилване не работи.

Ако има графа специално за дефекти и тарикатът пропусне да пише и в нея за потенциометъра, тогава всичко е злоумишлено и требе да бъде наказан.

Executioner.gif

Тази графа ще бъде обикновена застраховка срещу склоността да се увърта, да се правим на разсеяни и въобще срещу българската народопсихология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.