Jump to content
Българският форум за музиканти

Черен списък или Стена на позора.


Recommended Posts

Всички знаем, че има потребители с два и повече акаунта, които използват за най-различни цели, някои от които

да продават боклуците си в раздел 'продава'. Много от тях са толкова тъпи, че даже не могат да го направят както

трябва и биват разобличени много скоро.

Имам предложение да се направи една тема или раздел, защо не и банер, (както прецените) и там да се поместват имената с двуличните, които използват повече от един акаунт. Линкове към техни обяви и теми с техни данни също

могат да се поместват там. Няма да им бъдат нарушени правата, по простата причина, че сами са поставили

данните в темата си. Също така, когато двуличникът пусне тема, тя да не се изтрива, а само да се заключва, плюс

коментар от модератор, че продавачът е с два акаунта. В коментара също може да се напише нещо от сорта - ''Нарушена Х точка от правилата форума'', подобно на схемата, която ползват например в Замунда.

Храненето с банани явно не е най-добрия подход, а двуличните остават невидяни от нас потребителите.

Какво мислите по този въпрос?

Ще се радвам да коментирате по предложението ми, както и нови предложения са добре дошли.

Това просто трябва да спре! Някак си не е честно спрямо другите потребители! Не мислите ли?

 

Ако смятате предложението ми за излишно - критикувайте ме смело!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Например: ( и това го открих на съвсем случаен принцип, на първия на когото попаднах)

Visit My Website

Забележете! Продавам Ltd Mh-100qm

 

Последно: 27th October 2010 - 07:15 AM - twizted

------------------------------------------------------------

Публикуван на: Oct 27 2010, 07:05 AM - r u o k

------------------------------------------------------------

Не е като да си е забравил паролата или...

Освен ако помни само по десет минути...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам - тук става въпрос за нещо съвсем друго.

По принцип: Мога да си купя неща от ''двама'' потребителя, да пусна два фийдбека и никой никога няма

да разбере, че са един и същ човек. Дори аз.

Изобщо не става въпрос за това.

Идеята е, тези хора да не се баннват, защото по-късно реинкарнират в други акаунти, а да се виждат от всички

с подходящите коментари под темите им. Да са на показ.

Също може да се поставя някаква точка в аватара им и т.н. - просто да бъдат белязани.

...но да се виждат и да се знаят.

Много е лесно така - осираш се и после се прераждаш като някой друг. :girl_cray2:

Преди ден gnarf655 пропищя от един, пусна две теми и к'во стана?! - изтриха му темите.

Кой разбра?!, двама, трима?!

А как може в рейтинга да се запомнят всички?! Не са малко.

Мисля, че правилното им място е в отделен списък - да се виждат на всеобщ показ.

Двойната самоличност не се е толерирала никога, никъде.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такива тарикати не трябва ли направо да им се трият всички регистрации, т.е. тихо и безшумно премахване от форума + бан за регистрация по IP address

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Точно така правим.

 

^^^

А относно новите акаунти - мислиш, че като се види на "стената" няма да си направи нов ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тихо и безшумно премахване от форума + бан за регистрация по IP address

А според теб, как става това в момента?

А работи ли този подход?

Да не говорим, че някои пишат от различни IP-та. Аз лично пиша от три.

Има и още. Доста акаунти пишат от виртуални IP-та

Акаунта е безплатен. Мога да начаткам 10 акаунта - супер лесно е.

...и нека ме баннват - акаунти бол.

 

Аз лично разполагам с 5 акаунта на приятели, които рядко влизат тук. Но не злоупотребявам.

 

и при двата случая ще си направи нови акаунти.

Не съм казал, че предложението ми е съвършено, но си мисля, че евентуално е някаква мярка,

която би могла да се усъвършенства с ваша помощ и действие. Та това е само предложение - ако няма резон -ТРИЙТЕ!

 

Ако аз видя белязан акаунт, ще се позамисля дали да правя търговия или комуникация с такъв човек - щом

е белязан, значи има причина. Чак тогава ще се поразровя в рейтингите и ще си взема решението, какво да правя.

 

пп Всичкото това не го правя за моя облага или удобство - просто смятам че не е правилно. За всички не е!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или аз не разбирам точно как ще функционира, или...

 

Да речем лицето Х има две регистрации с потербитески имена "аааа" и "бббб"

Хващат го и го закачат на стената на позора. Лицето Х си прави трета такава с потребителско име "вввв" и продължава нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.