Jump to content
Българският форум за музиканти

Трансформация на акустична китара


Recommended Posts

Харесва ми дизайна на тези китари:

mt375sr-690x304.jpg

Обаче цената е малко над възможния бюджет. Та се замислих ако се вземе ето това например:

12062l.jpg

И се смени или модифицира предната стена дали ще се получи нещо читаво?

Ще трябва лютиерска намеса, това е сигурно. Но заслужава ли си? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ух, вярно, доста е близък. По скоро е като Ovation Applause AE-147

 

Stagg A2006-BK

zoom_27679904_Stagg_A2006-BK.jpg

 

Вчера единственото с такава форма което успях да открия по българските онлайн магазини беше Ovation и затова от там тръгнах. :)

Благодаря :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тия стилизирани листа моделът даже изглежда малко по-близък и народен - чисто черната с и без това нетрадиционният вид е за мрачна музика (dornenreich примерно) :) иначе такава форма, само че сънбърст, преди няколко месеца имаше при канев във варна - ако мина оттам, ще надникна дали още стои :cheers2: наздраве :)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е сигурно - от Stagg A4006-BK Ovation MT37 няма как да стане. Няма лесен и успешен вариант за ъпгрейд за акустична китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане ама като боб по хайдушки.... Хвърляме Stagg-а и си купуваме Ovation :)

Идеята беше да се докара визията, по-добра китара няма да стане то е ясно. Все пак Ovation Applause AE-147 е 500 лева а Stagg A4006 го видях за 200.

Остава да събера някаква прилична сума и да почвам издирването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти сигурно е, че никой не би се наел да прави такава операция за малко пари. Освен това, операцията няма да е проста - телата на овейшъните и техните копия са(доколкото знам) от полимери - трудно за направа в извънзаводски условия.

Ако имаш предвид само лицевата част, то е много вероятно да не се получи звука, който трябва - цялото това упражнение едва ли ще се върже много по-евтино от така или иначе нескъпия аплауз, но резултатът може и да е по-лош.

Ако сам мислиш да се захванеш с това, само искам да те предупредя, че според мен е безмислена прищевка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да събера някаква прилична сума и да почвам издирването.

Имах предвид че в зависимост от това което събера ще търся китарка която да не се преправя.

Имах няколко съмнения относно процедурата чиято цел беше "да минем тънко" но все пак реших да попитам.

-Ще стане но като теглиш чертата ще излезе по скъпо.

-Ще стане на вид но ще звучи зле плюс горното за цената.

-Няма да стане изобщо. Ще имаме скъпи подпалки.

Всички съмнения се потвърдиха, така че работата е ясна.

 

:mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
с тия стилизирани листа моделът даже изглежда малко по-близък и народен - чисто черната с и без това нетрадиционният вид е за мрачна музика (dornenreich примерно) :girl_cray2: иначе такава форма, само че сънбърст, преди няколко месеца имаше при канев във варна - ако мина оттам, ще надникна дали още стои :thumbs_up: наздраве :)

Е*имумамата

от кога цвета на китара определя какво да свириш на нея ве деа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно скромно предложение - събери 200 лв. и стях си купи втора ръка акустичен Фендер за разлика от другите известни марки китари Ибанец, Ямаха... ниския клас на Фендер звучи страхотно и е на разумна цена (има и черни модели, които приличат на показаните от деб). Ако наистина искаш да минеш тънко купи си Стаг пак втора ръка. Аз лично имам акустичен Стаг, но там работата е на какво ще попаднеш. А ако държиж точно на Овейшън форма на тялото на ниска цена пак си купи Стаг или Аполо или Макстон или друга подобна марка, която прави копия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тия стилизирани листа моделът даже изглежда малко по-близък и народен - чисто черната с и без това нетрадиционният вид е за мрачна музика (dornenreich примерно) :thumbs_up: иначе такава форма, само че сънбърст, преди няколко месеца имаше при канев във варна - ако мина оттам, ще надникна дали още стои :greenball: наздраве :)

 

Да да, и Malmsteen е известен гадулар ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.