Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой каква китара има?


radooo

Recommended Posts

Любопитно ми е кой с каква ел.китара свири? За да разбера каква китара да си купа по-късно :) . Защото още съм с класическата !

Редактирано от radooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подписа ми е описано всичко, с което свиря

 

А и ти как ще си купуваш китарата ?

Водейки се по чужди мнения и снимки ?

Като си решил да си купуваш китара, отиваш в някой добре-зареден, от страна на китари, музикален магазин и пробваш всяка една китара, която е в ценовия диапазон, който можеш да си позволиш.После правиш съпоставка между цена, звук, както и колко ти е удобна и си взимаш желаната метла.

Редактирано от Bummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и друг начин

 

правиш списък с китари на съфорумци

 

правиш статистическа обработка на данните по метода на Хи-квадрат

 

после вадиш най-ниските стойности

 

и отново по-горната метода :whistle:

 

и те така :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми електрическа беше червена, но и свалих лака и стана с дървен цявт.

По-късно си взех друга, която пак беше червена и определено препоръчвам червените китари :greenangel:

 

Ако ще свириш метъл обаче, вземи си черна, с червени неща по нея - един приятел има такава и няма по-як саунд :whistle:

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми електрическа беше червена, но и свалих лака и стана с дървен цявт.

По-късно си взех друга, която пак беше червена и определено препоръчвам червените китари :greenangel:

 

Ако ще свириш метъл обаче, вземи си черна, с червени неща по нея - един приятел има такава и няма по-як саунд :whistle:

 

Добре де, но нали само по цвят не може да се определи една китара !?! :Piano:

 

А иначе Bummer прав си :drummer: , но аз просто да се орентирам горе-долу. :)

Редактирано от radooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свилене недей лъжи чуека, червния цвет не е водещ, важно е китарата да има врътки! Нема ли врътки никаква ел. китара не е! Па и колан требе да има. Поне моята е с колан, който според мен е определящ за звученето!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пишещите китаристи във форума, много малко са наистина добри китаристи, а и те свирят с доста скъпи китари.

Та не знам как така ще се ориентираш, при положение, че повечето хора свирят с най-обикновени боклуци за по 300-500лв.

Ако искаш ориентир, влез в авторска музика и кавъри, виж кой какво и как свири и го питай на ЛС с каква китара е.

Другият вариант е да се поинтересуваш с какво свирят групите, чийто звук харесваш(там пък цените може и да не ти харесат).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък въобще нямам китара, но имам два баса, единият е 3-color sunburst, а другият daphne blue.

 

Синият звучи по-мазно (защото има само две врътки и защото е син), а другият е с по-агресивен тон. Имам и колани, кафяв и черен

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начесахме си клавиатурите B)

 

Сега сериозно по темата: Човек китарите тука са като колите! Има марки и марки. От тия марки има модели, има и модели! Надявам се разбираш какво искам да ти кажа. Разрови се наистина из форума (че и не само в него) и ще си изградиш представа за ел. китара. Друга тема и какво ще свириш на нея - това по принцип е основата. Не можа да искаш да свириш рок на някой B.C. Rich или Jackson RR!

 

Иначе аз мъча Ibanez SA160 QMAM - 15 годишна красавица!

 

Като за първа китара си е екстра, понеже и аз още се уча!

 

Поздрави!

Георги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От електричките аз имам "Gibson Les Paul Studio Gothic (limited edition)" и "Ibanez J.S. 1000" Но определено Гибсъна кефи повече :)

Редактирано от Stone Angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha RGX-321L (left hend) Black-Hrom, което не ме прави металист в никакъв случай, още по малко Джими Хендрикс, когото обожавам! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.