Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете някои песни, лесни за свирене


radooo

Recommended Posts

The Wind Cries Mary на Jimi Hendrix - изключително лесна. Базира се на няколко акорда, върху които си изграждаш ритъма, като ги поокрасяваш и няма нужда да свириш нота по нота с оригинала. Солото също е мн. лесно :greenangel:

Bell Bottom Blues на Ерик Клептън - кеф ти акустичната версия, кеф ти електрическата (с арпежи). Само солото е по-трудната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песните стават лесни, когато се овладеят ритмичността и музикалния слух.

Оттам насетне всеки може да си интерпретира всяко парче във форма, в която ще му е комфортно да го изпълнява.

Ако си съвсем начинаещ може и трябва да отделиш време за разучаването на разни популярни мелодии, но според мен е много по-важно да работиш върху нивото си като цяло, а не да зацикляш върху даден труден пасаж от конкретна песен, която си решил да научиш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим солото seek & destroy е много лесна. Пък и става за упражняване на някои техники :D ( или поне на мен много ми помогна) . Master така и не мога да я усвоя.

и аз съм така :):girl_witch:;):punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hard rock Hallelujah на Lordi беше първата песен, която научих да свиря цялата. Много приятна и не е трудна :)

Paranoid на Сабат също, а там има и не много трудно соло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Puddle of Mudd - She Hates Me

Wet Wet Wet - Love Is All Around

Nirvana - Where Did You Sleep Last Night

Bon Jovi - Wanted Dead or Alive

Counting Crows - Mr Jones

Eagle-eye Cherry - Save Tonight

Goo Goo Dolls - Iris

 

Още? :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз може ли да поискам в тази тема пак лесни песни, но такива за свирене и пеене едновременно. Горе посочената Where did you sleep last night е страхотна песен, но ми е трудна координацията на китарата докато се опитвам да пея. Ще предам виртуални благодарности ако някой ме насочи към нещо семпло :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пак на Нирвана, The man who sold the World. Лесна е за свирене (чуй добре ритмиката на Кърт), за пеене също не е особено трудна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим солото seek & destroy е много лесна. Пък и става за упражняване на някои техники :hooray: ( или поне на мен много ми помогна) . Master така и не мога да я усвоя.

ами то и солото е много лесно, само дето е бързичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам Smoke on the water към лесните парчета защото почти всеки бегинър минава през супер известното звучене на точно този лесен риф за който ти ми говориш ! :no::hooray:

 

и солото ли е за начинаещи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.