Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Значи... писах на един пич дето навива трафове обаче като ми каза 80 кинта и се отказах...

 

Значи какво имам: Имам един тороидален траф- 230V@50Hz първична, 2*12V@3.3A вторична.

 

Трябва ми захранващ траф за лампов преамп, т.е. предполагам вторичните намотки трябва да се направят наново- значи трябва ми траф с подобни параметри на Hammond 269EX- 190-0-190V@70mA и 6.3V@2.5A

 

Трябва ми помощта ви, понеже не разбирам много от трафове, а не ми се четат тухли- кажете ми какъв проводник трябва да взема, как се смятат необходимите намотки, каква е технологията на навиване(това ми е много интересно как става при тороидалните трафове ръчно)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

по мое предположение няма никой да се захване в България да ти навива ториадален с изход 250 волта и нагоре. ели пък за консумация 70мА. За нормален с ламели може и да навиеш някой.

 

Иначе за протокола.. за трафовете по 3А текат на квадратен милиметър. От тук си смяташ колко да е дебела телта.

 

Питай да ти навият с ламели траф, или използвай 2 трафа, като втория вържеш обратно тоест 220в =>12В-12В=>220В. Така ще имаш малко по-малко от 220в променливо (заради загубите при трансформация) и го умножи по 1.42 и извади 1.7 от резулата и ще получиш изправено напрежение в волтове (при условие, че ползваш грец)

 

Ако ползваш 2ри траф (примерно 220-9В) ще имаш на изхода по-голямо напрежение..

Ама експериментирай дали ще издържат трафовете и тн..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз им писах на тия от унитраф ама май са оставили мейл "за красота". Ники, аз имам трафа и основата, искам сам да си го навия. А защо викаш, че никой не би се хванал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох това с навиванетоо..

тежка и безсмислена работа :D

 

Имаше по руските сайтове едни програми за сметки на трафове, Аз имам една дет смята само за Ш образни ламели трафовете.

Потърси из нета ако не намериш кажи да ти е нося от нас..

 

Ториадалните се навиват по-трудно. Аз съм се обаждал на 1 фирма и ми казаха забрави :D

А и искат да земат пари. А те пък се зимат като правят мощни трафове за транзисторни усилватели..

Де да знам.

Иначе има ториадални за лампови шитни, ама тук не се продават (или аз не знам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 70mA ти трябва 0.2мм медна жица и поне 1мм за 2,5А :D за броя на навивките немога да ти кажа защото незнам колко е броя на навивките в първичната. Ти можеш и сам да разбереш като развиеш вторичната и преброиш броя навки и ако например те са 120 а напрежението на вторичната ти е 12V значи за 1V са необходими 10 навивки. Умножаваш 10 по необходимото напрежение и готово :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си тороид от унитраф :ph34r: Засега пичовете са много точни, казаха, че ще ми излезе ~25лв, което е повече от задоволителна цена. Ако се получи добра работа, ще препоръчам фирмата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поначало предусилвателните лампи искат ток за отопление до около 0,3А и аноден до не повече от 5ма на лапма. Ако можеш да се ограничиш до 2-3 лампи предполагам тая схема ще ти свърши работа - случайно попаднах на нея в един руски сайт - това е умножител на напрежение, който от 12в малък траф изкарва 140в.

 

Аз съм направил един преамп с тая схема - използвах един трансформатор от счупен адаптер 0,8А 12В, 2 лампи ЕСС83, анодното напрежение се получава 130в с 2 лампи, около 150 с една, а отоплението го вземам директно от трансформатора, ако е както ти да имаш 2х12в, мисля че ще изкара поне 250в и ще издържи 3-4лампи, само че трябва да се сложат високоволтови кондензатори. Ето я и схемата:

 

http://www.sugardas.lt/%7Eigoramps/tomato_preamp_rus.htm

 

Кондензаторът, който го дават 4,7мф неполярен спокойно може да се състави от два 10мф електролитни последователно, със плюсовете един към друг, а филтровия 470мф/200в го взех от компютърно захранване на пентиум единица(ония ненормалници на магазина за части ми искаха над 5лв за един тъп кондензатор).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото лошо нещо при тая схема е, че има малко високочестотен шум, който трябва да се филтрира. Иначе е чук. Друг проблем е, че токът, който дърпа едната лампа, влияе на тока на другата, и така се получава "crosstalk" между лампите. Трябва преди всяка лампа да се филтрира допълнително захранването с дросел и кондензатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7thString - унитраф правят хубави трафове. занимавам се с интернет мрежи и ползваме техни трафове за засранване на мрежата. досега нито един не е сдал багажа :happy: всъщност на трафовете слагат е-маила на фирмата и оттам знам за тяхното съществуване :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях чул за унитраф, че са малко калпави.. разни пичове дет правят трафове ги пооплюха. Не съм си имал работа с тях, но така чух.

Говоря за мощни трафове за транзисторни усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях чул за унитраф, че са малко калпави.. разни пичове дет правят трафове ги пооплюха. Не съм си имал работа с тях, но така чух.

Говоря за мощни трафове за транзисторни усилватели.

Да, един такъв "пич" ми искаше 100лв за тоя траф :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото лошо нещо при тая схема е, че има малко високочестотен шум, който трябва да се филтрира. Иначе е чук. Друг проблем е, че токът, който дърпа едната лампа, влияе на тока на другата, и така се получава "crosstalk" между лампите. Трябва преди всяка лампа да се филтрира допълнително захранването с дросел и кондензатор.

Според ушите ми няма високочестотни шумове повече от нормално, все пак какво предлагаш да пробвам за филтрирането му???

когато става въпрос за предусилвател - там лампите са с фиксиран ток (не се променя от нивото на звука) и дърпат постоянно еднакво - примерно 5ма аноден ток и затова не смятам, че има голям проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С LC филтри трябва да се филтрира.

Лампите дърпат 5 ма винаги, ама само в идеални условия. Можеш да измериш пада на напрежението на разистор, вързан в анодната верига, с помощта на звукова карта, например, и ще видиш как се променя то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.