Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Щом е предусилвател не е абсолютно необходимо да се поставя LC филтър (най-малкото това означава навиване на дросел или закупуването му, да не говорим, че е обемист) по добре ги отдели с един резистор 10кОм/2вата и един кондензатор 47мКF и си готов :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А я кажете освен да загрявам лампата с прав ток, как мога да избегна брума от нагревателите на лампите? В един краен усилвател гледах, че се прави обратна връзка с някои от решетките в пентода ама не мога да си го обясня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два резистора по 100 ома се свързват последователно и там където е връзката между двата резистора се дава на маса, а свободните два края се свързват съотфетно с двата края на отоплението. Друг начин е да се омотаят проводниците на отоплението :):virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре е това с резисторите по 100 ома (могат да се сменят с един тример 220ома/2вт - плъзгача към маса, другите 2 извода към отоплението)

и омотаването едновременно.

Ефекта от омотаването е че полетата, създадени от кабелите се унищожават взаимно - нещо като хъмбъкин адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
попаднах на това и реших че ще е полезно да го пусна тук :cheers:

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Fo...iewtopic&t=2546

Свързах се с този човек доста отдавна но ми искаше 80 кинта за тоя траф :cheers: Иначе чувам добри отзиви за него

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре е това с резисторите по 100 ома (могат да се сменят с един тример 220ома/2вт - плъзгача към маса, другите 2 извода към отоплението)

и омотаването едновременно.

Ефекта от омотаването е че полетата, създадени от кабелите се унищожават взаимно - нещо като хъмбъкин адаптера.

Да може! Сега се сетих, че има и друг начин като повдигнеш решетката на 30 - 40V не повече! Значи за осуканите жици се обяснява с това, че токовете в двата проводника текът в противоположни посоки и съотфетно създават магнитни полета с протовоположна посока като се осучат проводниците тези полета взаимно се унищажават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе имаше някаква схема, където отоплението не се свързвав със маса, ами с 30в прав ток от високото напрежение през делител. Правил ли си такова нещо и какъв е ефекта?

 

Айде и нещо по темата, да не кажете че се отклонявам много: на тоя дето ти иска 80лв му кажи да оди да се гръмне. Задължително ли е тоя траф да е с малки размери???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами вземи от някое старо радио тогава !!!

Понеже от стандартните лампови радиа са си големички (успешно могат да се ползват за захранване на 18вт Маршалл) намери някое по-малко като Христо Ботев например и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не вярвам да го намеря на по-ниска цена :> Преди време едни наши роднини имаха една Симфония, но я къшираха на сметището и не можах да я "аутопсирам"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил ли си такова нещо и какъв е ефекта?

Да правил съм го и ама голям ефект.Когато отоплението е към маса то може да играе ролята на управляваща решетка, обаче когато е повдигнато загубва тези си свойства :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм от Шумен и тука на единия магазин за части имаше по 4лв нов трансформатор за българските радиа - вторични: 6,3в 3-4А, 220-240в (не помня точно, но е само с една вторична - за полупроводников изправител), мощност някъде 70-80вт. размери-никак не са малки. Пуснали са ги на такива ниски цени, защото никой не търси трансформатори с такива напрежения, както казах за Маршал 18вт - моя е с такъв от 4лв и бачка супер, даже е печен с някакъв лак и не бучи.

 

Потърси тук-там може да се намери нещо или някой, който още не си е хвърлил радиото, а 80лв е безумна цена. Щом е за преамп, защо не пробваш тая схема с умножитела - при мене си работи перфектно в преамп с 2 лампи, и го събрах в кутия

голяма само 18х14х3,5 см

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не вярвам да го намеря на по-ниска цена :> Преди време едни наши роднини имаха една Симфония, но я къшираха на сметището и не можах да я "аутопсирам"

;):D:P

аз ако бях на тебе щях да ги разстрелям!!!!!!!!!!!!

всички които не разбират така правят - щом е лампово, значи е старо и смотано, а радиата Сонаши са по съвременни и по-хубави. Един пич ми се смя един път на преампа с лампи щото съм сложил плегсигласово прозорче над тях да се виждат - това било отживелица и си помислил, че не разбирам достатъчно за да направя нещо "модерно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.