Jump to content
Българският форум за музиканти

За трафовете, тока, камьоните и още нещо...


DaftFunk

Recommended Posts

Отварям темата за захранването защото дори и да е имало то вече е забравена а и не съм я срещал.

 

А сега по същество.

 

Ако теоретично приемем че сме фенове на вързани в чейн камьончета и притежаваме поне 4 броя то въпросът за захранването им възниква неминуемо.

Опция 1 : купуваме си 4 DC 9 волтови трансформаторчета и някой разклонител с 4-5 гнезда .

Опция 2 : оборудваме ги с батерии и си купуваме малко акции от Duracel / че ги земаме на промоция /

Опция 3 : !?!?!??????!?! практичната опция как да захраним няколко ефекта с ток би трябвало да е описана тук.

Е сега е реда на знаещите.

 

П.С. Аз лично имам 2 ефекта и съм на опция 1- с траф на 9 В. а втория понеже е Wah и харчи незначително е на батерия.

 

Като казах батерия понеже алкалните са значително по-скъпи имам и втори въпрос. Вреди ли ако направим компромис някой път когато парите не ни стигат а ни трябва спешно батерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Никифена прави захранване за много камиончета и доколкото знам е добре стабилизирано.

 

Тия повечето трафчета - шир потреба за 9В не са много добро решение - вкарват много шум, защото не са стабилизирани като хората, а имат някой дребен кондензатор на изхода за заглаждане на напрежението. Имам един такъв, сложих му два кондензатора от по 4500мкФ май бяха, паралелно свързани и сега е по-добре, въпреки че 50-херцовото бръмчене пак се долавя.

 

Друго решение - акумулаторни батерии и зарядно.

 

БТВ. пише се камИончета, не камЬончета

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си захранвам камиончето с 9 волтов адаптер на 350мА мисля че беше.Шум нямам(или ако има не се чува).Адаптерчето не е някво марково сигурно е правено на някое корабче и струва 4лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е аз урока за Ь и И го пропуснах. Признавам.

 

Въпросът беше не за Н-аудио него го днам че прави всичко.... по-скоро как се решава принципно.

Относно шумовете --- тва е ирелевантно към темата.

 

П.С. Ники колко вземаш за трафф за няколко камИОнчета. / да кажем 4 х 9 волта харч /

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимаш стабилизиран адаптор 1 ампер за 20 лв, хващаш поялника и правиш джвъджката за захранване на много камиончета. и никакви ядове :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.harpamps.com/schematics/cln9powr.pdf

Ето схема. Винаги съм смятал, че камиончетата би трябвало да работят на да кажем +-18В, така щяха да са 10-ина децибела по-безшумни.

 

LM317 св монтира на подходящо оразмерен радиатор. Консумацията не бива да превишава 400-500 мА на интегрална схема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitarpesho мерси за линка!!! :headbang:

 

Ето за това иде реч :

 

PowerSupplyFilter.jpg

 

 

Трябва да пиша на ЛС на никифена че не знам търговията с него как става... онлайн/ директно и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става с един траф, обаче от токоизправителя трябва да има отделни филтри за всяко камионче. За предпочитане е с бобина и кондензатор но може и с резстор и кондензатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ТУК пише по въпроса.

 

Аз лично съм си направил захранващ блок с 6 отделни галкванично разделени и стабилизирани захранвания. Освен това мен ме кефи когато напрежението е малко по-високо от 9V. За всеки ефект си го нагласям различно - общо взето около 10V, но зависи - според ефекта.

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТУК пише по въпроса.

 

Аз лично съм си направил захранващ блок с 6 отделни галкванично разделени и стабилизирани захранвания. Освен това мен ме кефи когато напрежението е малко по-високо от 9V. За всеки ефект си го нагласям различно - общо взето около 10V, но зависи - според ефекта.

супер! много полезно четиво. тъкмо обмислям някакъв вариант за захранване че сега съм го направил по Българската система :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.