Jump to content
Българският форум за музиканти

БЕКВОКАЛИТЕ


CorvusCorax

Recommended Posts

.и се пак сам на мнение че бек вокала не може да направи мизеря на главния вокал.някои може да има друго мнение. ;)

Определено съм на друго мнение. Все едно да твърдиш, че ритъм китарата не може да навреди на солото. Лошия бек-вокал може така яко да насмете работата, че да се откажеш от бекове вовеки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Чак да се откажа от бекове... едва ли, защото се кефя на бекове. Но поне да убия прецакалия работата бек ще ме накара. В сми - подкрепям мнението на Mandalay :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е чак пак толкова не мисля но.пак тва за китарата незнам.вав маота банда има 2-ве китари и за нито едната нито за другата мога да кажа че едната е соло другата е ритам.защото и двете свирят както и ритам така и соло.за тая хава се разбират китаристите. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е чак пак толкова не мисля но.пак тва за китарата незнам.вав маота банда има 2-ве китари и за нито едната нито за другата мога да кажа че едната е соло другата е ритам.защото и двете свирят както и ритам така и соло.за тая хава се разбират китаристите. :metalist:

Да де, ама представи си, че там където единия прави соло на другия му скимне, че не му се свири ритъм и той почне соло. Имах един такъв случай само че още по-фрапираш - с басист: беше преди много време... има няма вече 6 години. Та значи свирим Nothing Else Matters идва момента на солото и басиста си оставя партията и почва да си свири соло... и кво става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да то се знае какво става тогава.но се пак преди концерт се разбират кои и какво мисли да прави на сцената.и за по добре това се прави на репетиция.защото китаристите обичат да се ъвличат като са на MAX POWER.ееееееееее тогава става мазало братле.ноправо не ми се мисли.но за вокала е друго нещо.защото за да стане бек вокал незнам може да няма даните за главен вокал.и два да подлее водата на главния ми се струва малко тапичко защото единствено тои ще си направи сякано.сьс няква грозна изцепка.е ако се получи добре нп.но не мисля че това ще рефлектира на главния човек които пее вьв групата.това минава и се забравя според мен. :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам и аз своя принос в листата на забележителните бекове: Дж. Б. Джоуви + Р. Самбора. Освен всички известни бози, които се въртяха по телевизиите, имат някои много ценни попадения. А най-високо оценявам кавъра "Diamond Ring". Ако не сте чували това парче, редно е да го чуете; аз нямам думи да го опиша.

 

Да добавя: много ценно за един беквокалист е да е пял в многогласен хор. Лично аз изкарах около 10 год. в един доста свестен. Сега ми е лесно да "хващам" гласове, а останалите (обикновено пеем на 4 гласа) се обръщат към мен за сверка ако нещо прозвучи фалшиво....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... кавъра "Diamond Ring".....

Човече, просвети ме, моля те! Казваш, че това наистина невероятно парче е кавър - чий е оригиналът??? Много искам да знам, защото страшно обичам Този албум на BJ, а тази песен просто е ... ужасна. Сми ужасно страхотна!!!

 

ПП Извинявайте за ОФФ-а, за малко да пратя ЛС, но си помислих, че може и за други да е интересно...

 

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, глупости :think: , не знам защо съм написала така. Сигурно защото докато писах поста си мислех колко е хубаво всъщност да предложа на нашите момчета да я направим (да й направим кавър де). Извинявам се :exclaim: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като споменавате Самбора веднага се сещам, че винаги ми се е струвало, че той пее цифра по-добре от Джоуви. Може би заради това прави и толкова добри бекове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз знам че Diamond Ring е на Bon Jovi ма като чух че е кавьп и се изциклих е бати. :).е иначе парчето е ведньш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-високо оценявам кавъра "Diamond Ring". Ако не сте чували това парче, редно е да го чуете; аз нямам думи да го опиша.

Да това е много яко парче, аз си мислех, че само аз съм фен на този албум.

По принцип беквокалите на Джоуви са много яки. Самбора пее много добре и като диапазон може би почти се доближава до Джоуви. Друг човек, който пее много добре бекове е моят любимец Бетенкорт... Слушайте Екстрийм и ще разберете. Невероятен е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайте Екстрийм и ще разберете.

Вече стана дума по-горе, но си заслужава да се повтори.

 

Може да стане една класацийка. :metalist:

 

Чероне-Бетънкорт? Мъркюри-Мей? Джоуви-Самбора? Ленън-МакКартни? и т.н...

 

Всъщност аз за себе си не бих могла да ги подреждам по важност или по умения - те си блестят по своему, пък коя съм аз да ги класирам :metalist: ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.