Jump to content
Българският форум за музиканти

Antagonizm Demo


Recommended Posts

Благодаря за отзивите :) , но на повечето хора писали в тая тема трябва аз да съм им във фенклуба, а не обратното. :green:

 

Да съобщя само, че един колега от форума е навил свой приятел да ни става вокал, така че се надявам взаимно да си допаднем, за да правим още красива музика заедно. :twisted: Нещата още не са се осъществили, затова няма да казвам кой е, той знае. :)

 

exclamation.gifНещо е станало с ъкаунта в bol.bg, където бяха хоустнати първоначално парчетата (май някой го е затрил ;)), затова ще повторя линковете към tripod.com, видими и от чужбина:

 

01. Slow

02. Rip (Your Flesh) Away

03. До смърт (екс-ужас)

 

Последното нещо не съм го публикувал във форума досега, защото е още по-старо и е малко по-различен стил, но чуйте и него, записвано е в студио. Текстът е на български и представлява откъси от 2 стихотворения на Никола Вапцаров. Засега от форума го е чувал само jFog и каза че му харесва, за което благодаря. :)

 

За записите - при Slow е Zoom 505 директно в line in. Няма EQ, няма компресия, няма спийкър симулации. Затова и звучи толкова гадно и "жужащо".

За Rip Away съм използвал един стар чешки магнетофон Unitra за предусилвател/EQ от чийто изход за говорители сигналът отива в line in. После в Cool Edit си поиграх с EQто, но всъщност нямах идея какво правя, затова го зарязах недоправено. А, да - чува се че има и бас, затова е малко по-плътен звука. :green:

Последното е записвано в студио, но звукът му не е особено добър, затова няма да споменавам в кое. Кажете и то как ви се струва.

 

Има още 2-3 песни зарязани от отчаяние в процеса на записване :wall: и още 2-3, които не съм имал нерви да започвам изобщо да записвам. Да ги таковам в таковата и другите мързели от групата че ме направиха "инженер" :) А има и много неща, които сме измислили междувременно. Може да се сбере материал за едно прилично демо - само вокал да има.

 

Така че:

 

ТРИУМФ НА ЗЛАТА ВЕСТ - СЛЕПИТЕ ОГЛУШАВАТ, ГЛУХИТЕ ОСЛЕПЯВАТ, А ВИЕ ОЧАКВАЙТЕ ПРОДЪЛЖЕНИЕ...

и благодаря че си тровите слуха с музиката ни

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

само вокал да има.

Видях,че си намерил вокал и все пак ,ако още важи офертата приемам да допринеса с още малко блечец за умопомрачаващото звучене на SlowDemo :wall:

Просто на него ми дойде мерака :blink:

Туй е :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, за съжаление Поленица е далече от Пловдив (където сме ние), виж ако беше в Родопите, а не в Пирина по-лесно щеше да е, ама не - язък. И все пак ако наистина имаш мерак може да забъркаме нещо дистанционно - пиши p_pm.gif и ще се разберем - стига само китарджиите са правили проекти по интернет. :blink:

 

ПП: Слушал съм ти песента, която беше качил тук - ако се навиеш да се дереш да не си развалиш чистия вокал, ей! :stop: Че тогава лично ще дойда до Поленица да ти дърпам ушите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, за съжаление Поленица е далече от Пловдив (където сме ние), виж ако беше в Родопите, а не в Пирина по-лесно щеше да е, ама не - язък. И все пак ако наистина имаш мерак може да забъркаме нещо дистанционно - пиши p_pm.gif и ще се разберем - стига само китарджиите са правили проекти по интернет. :blink:

 

ПП: Слушал съм ти песента, която беше качил тук - ако се навиеш да се дереш да не си развалиш чистия вокал, ей! :stop: Че тогава лично ще дойда до Поленица да ти дърпам ушите. :lol:

Имах желание за Slow,но не било писано-хареса ми това е,не го приемай като комплимент, а като истина.За друго да забъркваме нямам мерак,да речем че има с кой да забърквам.

За Поленица,трудно ще стигнеш до тук,а и не ти препоръчвам - планинско село е...дивашка работа,но пък ако стигнеш до него лесно можеш да се прехвърлиш към Родопите а оттам и към Пловдив :idea:

За песентта, която съм качил и пеенето - правена е 94 г. и можеше да бъде и по добре изпята,беше просто опит за споделяне,което мисля че и ти си направил с постнатите тук парчета.

Ако вокалът наистина е бил чист значи е такъв защото съм искал да бъде такъв...тоест може да бъде и друг,без да ми пречи.

За ушите,много си ги обичам и не си ги давам......ама я пък виж ти какви хубави уши имаш B)

Късмет :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе хора не се отказвайте ... направете го по нета .... просто си разменяте файлове .... ще стане ..... стига Иван да има условия у тях да запише вокалите (поне така разбрах) после ако се чудите и не знаете как ми обадете ми се аз ще се опитам да помогна ...айде Успех ....... :blink::lol:B):P;););):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това беше идеята - в духа на тази тема. Пращам целият проект по пощата с лошо качество, ти си записваш у вас вокалите както ти харесват, после ми пращаш само .wav файла с тях и аз миксирам колкото мога, а и вече добри хора предложиха помощ. После го пльосваме тука да ни се смеят. Така че, Иване, ако наистина имаш условия ни съ ослушвай, ами действай!

 

zaici.gif

А ушите ми не са станали такива от хубаво, а от много дърпане. БТВ тва на картинката сме аз и жената как си играем на една полянка - много върло и метълско, а? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ура,почвам го ренданйето..като стане ти го пращам и после очакваме смях в залата :) Песента съм я изтеглил и само малко време ми трябва да наглася вокалите...ще ги пратя в смесен вариант,а и на отделни тракове за да има възможност за допълнителна обработка и смесване,по твое или Детзоново усмотрение :) Ако има занапред въпроси и изобщо нещо неясно,ще те търся на ICQто.До скоро :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иха, значи все пак ще има смех за хорицата! :)

 

Значи, качих ти песента на тракове - само китарите и барабаните, колкото да ти свършат работа при записа. Басът и без това трябва да се записва пак, че не звучи добре. Барабаните също. Освен това - .ses файла, който съм ползвал при работа - той съдържа темпото и т.н. настройки - само ти трябва Cool Edit Pro 2 или Adobe Audition 1.5. Ако не си почнал, изтегли си тая хава - 6.5mb е всичко - и ръчкай там, после ще ни е по-лесно и на двамата. Има и един файл с упътвания + координатите ми. URLтата на четирите файла ти пращам на ПМ.

 

Ако някой друг прояви интерес и иска да се включи в работата, да се чувства поканен - и на него ще дам адреса да свали работните файлове - всеки, който мисли че може да помогне с нещо за звука или миксирането.

 

Хайде да видим какво ще излезе от това сътрудничество - ако не друго е много интересно и забавно. :)

 

Ванка, имаш ПМ. Благодаря на всички съучастници. :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвайте, записвайте и не се отчайвате.

А що се отнася до баса - и аз съм ти казвал че не ми харесва и трябва наново. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти не се отчайвай, басисте наш. ;) Ще ти избараме хубав звук този път... все пак това е записвано преди точно година и половина, когато изобщо не знаех къде се намирам. Тоз път - по-добре, promise. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти не се отчайвай, басисте наш.  ;) Ще ти избараме хубав звук този път... все пак това е записвано преди точно година и половина, когато изобщо не знаех къде се намирам. Тоз път - по-добре, promise.  :happy:

Леле страшна дъндания се задава значи..аре да видим ко ще е накрая

Детските композитори са Death-ски :godbless: не пазаруват от дет маг...поне не за себе си ;)

Фен съм и чакам кът попско чадо задушница :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йехааа, доживяхме дет метал у форума!! :-))

Ако искате мога да ви помогна със звученето на китарите: пращате ми директно записаните wav-ове и казвате като кво искате да звучат. Останалото е моя грижа :P

Музиката трябва да е брутална!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаме, искаме! Но китарите си плачат за презаписване, а и най-лошото от всичко като звук са барабаните. Ако успееш да направиш нещо с този материал за мен си Господ. :):) Качвам .wav, междувременно ти пращам ПМ с линковете на мп3 да добиеш представа.

 

ПП: Абе jFog и Dylan, вие пък да не правите поп? Стига сте ни будалкали, никой не ви се връзва. :P A утре сядам да записвам още - и по-брутално може. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се с пълна сила. Death Is Not Dead !!! Свърших на jFog с материала и съм готов за други неща. Ползвам Audition тъй че и *.ses можеш да ми пратиш. :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За барабаните може да се направи нещо, разбира се:-)

Проблема е каква банка ползваш и как ги пишеш.

 

Банка мисля да си правя скоро, ама като знам от колко време се каня не знам и кога ще стане... Щото е голямо главоболие, повярвай ми. Иначе имам приятели със сносно мизерно студио и добри барабани с добро озвучаване.

За писането на барабаните, можеш да ми пратиш твоите на MIDI, да видя кво мога да направя и там. Мога да ти пратя и банката с която са записвани моите работи, тя е събирана от различни free банки по нета. Не е кой знае кво, ама върши работа.

 

А за дет-метъла във форума: не те будалкам бе, напротив много се кефа даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.