Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара и компютър - настройки...


agi

Recommended Posts

Здравейте наскоро си купих нова китара та за да си я купя се наложи да си продам кубето сега се опитвам да я свържа чрез преходник сложих all4iso драйвари и guitar rig там добре следвах инструкцийте на line-in съм правих кво ли не но нямам звук с win 7 съм да поясна и принципно открива я но когато се опита да свира нещо не се мърда нищо няма ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така я открива? По пинцип китарата ти не е дивайс, който компьтъра ти би могъл да засече(е има и такива китари(с usb), но щом ползваш преходник, твоята не е такава).

 

Ако китарата ти е в лайн ин намери си опциите за настройка на звуковата карта и виж дали line in не е mute-нат.

Също виж в recording properties - line in да е чекнато.

Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз без гитар рига имам звук,но като го пусна и до там... Ако може някой който разбира да си остави скайп на лично ще съм много благодарен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз без гитар рига имам звук,но като го пусна и до там... Ако може някой който разбира да си остави скайп на лично ще съм много благодарен :icon_shithappens:

 

 

пич трябва ти просто един аудио драйвър :slap: и всичко е ок :curse: по-точно ASIO4ALL_2_10_beta1_English :) и после му даваш при настройките на гитар риг-а този драйвър вместо основния на виндоус :) и си ок ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз всичко тва също съм го направил, и нищо не става... Чува се чист звук през колоните, но от Гитар Рига - нищо. Само някакво пращене от разните ампове и ефекти там... Пробвах и в изхода за микрофона, и в този за line-in и все така... Няква идея как да го свържа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доло на таск бара до часовника при пуснат guitar rig трябва да имаш една иконка на Asio4all драйвера. От нея си настройваш входа и изхода. Понякога при мен драйвера не иска да ми пусне изхода и се борим 10 минути преди нещата да тръгнат както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ами аз всичко тва също съм го направил, и нищо не става... Чува се чист звук през колоните, но от Гитар Рига - нищо. Само някакво пращене от разните ампове и ефекти там... Пробвах и в изхода за микрофона, и в този за line-in и все така... Няква идея как да го свържа?

 

И при мен така. Чист звук без гитар риг , в момента в който го пусна звука спира чува се само бръмчене от настройките на амповете. Моля пишете ЛС как да го оправя :wacko::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.