Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Mustang I Amp


zazunken

Recommended Posts

Наскоро си купих китара (Squier Bullet Strat HSS) но я включвам в компютъра. Мисля да си взема усилвател Fender Mustang I. За парите си хубав ли е :?

 

пп: приемам и предложения и за други усилватели за макс 250лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първи усилвател е ОК. Ще има да разцъкваш доста звуци с него.

По-натаък, като задобрееш и се ориентираш какъв точно звук търсиш, ще можеш да си вземеш някой по-специфичен усилвател, защо не и лампов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли и аз да попитам в тази тема? Следващия месец сигурно ще си взимам нов усилвател и си бпх стеснил избора между Marshall MG30FX и VOX VT30, но вчера видях тези нови Мустанги. Сега вече и Mustang II влезе в борбата. Ясно ми е че трябва да ги пробвам, което и ще направя, но вие кой от трите бихте ми препоръчали? Ще свиря главно хард рок и блус. Не съм заинтересован от повечето ефекти, освен от ривърб-а и дилей-а. Не ми трябва за свирене наживо.

 

ПС. Надявам се тези комбота да са достатъчно добра стъпка нагоре от Frontman 15G.

Редактирано от LooneyToon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Що да е дърво?Аз имам 50 ватовия и си ме кефи доста.Има много як драйв канал за който Зак Уайлд казва че е разкошен.Има и една функция FFD нещо което да наподобява лампов звук.Има и 4 ефекта и ривърб.Мисля че си е доста готино комбо.Другите не съм ги пробвал не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Marshall MG50FX, но не бях особено доволен поради което го разкарах. По-добре да дадеш повече пари, за истински лампов marshall втора употреба. Гледам, че сега се продават и втора употреба Marshall Valvestate модели - по мое мнение са по-прилични и си по-заслужава от MG серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Да обновя темата , понеже е актуална за мен , а може и човека който я е започнал да се изкаже ако е взел мустанг 1 - та някой ползвал ли го е има ли наблюдения?! Двууменето ми е между моето малко кубенце ( което е с овърдрайв канал но без настройка на гейн) + евтин процесор , или нещо от сорта на този мустанг 1 ?!

Благодаря предварително на отзовалите се с мнения !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз си взех Мустанг 1 януари месец и бих казал че съм много доволен от него, най-вече заради разнообразието от модели и ефекти. Кефя се, че мога с леко завъртане (след евентуална играчка с компютъра, което отново е в плюс)да мина от добър (сравнително) дистер, до по-лек звук като за Цепелин или ДиСи. Пресетите не са зле, но аз съм значително по-доволен от кубето след модификациите (добавяне на малко овърдрайв и т.н.). Не приемайте твърде насериозно мнението ми, защото това е едва вторият ми усилвател, след малкото СП-10 от стартер пакета на Скуайър (10-ватово и с нищожен драйв, спрямо други 10 или дори 5-ватови кубета) Метъл Зоун (без pro-tips, моля, бях си го взел преди половин година). Иначе моят 'недъг' е , че съм само с единични адаптери (Скуайър стартер пакет :( ) и когато искам на да свиря на бридж адаптер, което най би паснало на стила ми (олдскуул траш), има лош брум. Не знам дали това е от адаптерите или самият усилвател (кабелът е сравнително нов и "непокварен" ;) ). В заключение бих казал, че ако имаш парите (300-360 лв.) по-добре си вземи Мустанг 2, който е 40-вата и 10" говорител, въпреки че без тези 2 предимства не е по-напред от единицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само исакм да кажа, че мустанг 2 е 12". И аз мисля обаче да си земам 1цата (няма да е скоро) и може да напиша какво мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Що да е дърво?Аз имам 50 ватовия и си ме кефи доста.Има много як драйв канал за който Зак Уайлд казва че е разкошен.Има и една функция FFD нещо което да наподобява лампов звук.Има и 4 ефекта и ривърб.Мисля че си е доста готино комбо.Другите не съм ги пробвал не мога да кажа.

 

На Зак толкова пари му дават от Маршал, че сигурно и микро ампчетата може да го чуем да хвали скоро :D

 

Съвсем друг е въпросът, че един съфорумник звучи брутално с едно MG, което даже в момента продава...явно си е до можене :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път ще досадя с въпроси с надежда за съвет.

В момента съм в чуденка дали да закупя процесор V amp 2 и да го използвам с моето кубеnce :

 

lindou.jpg

 

Или да събирам парички за Мустанг-а ?!

И за двете неща има добри отзиви и ревю-та из нета и това още повече ме затруднява :blush:

 

Ако може някой от гледна точка на опита да сподели какв варянт би бил удачен за начинаещ .

 

Пртедимства и недостатъци според мен на двете неща :

Процесора - по ниска първоначална инвестиция, има педалче за превключване между различните настройки ( и Мустанга го има но е + 50 лв на цената ), преносима джаджа + малкото кубенце с което разполагам означава , че ще мога по лесно да го влача - като си ходя на село,или някъде другаде ако се налага :)

Недостатъци - ами тук амай немога да определя тъй като не съм ползвал такова нещо и незнам какво ми трябва ( ще ми трябва ) освен , че ми изглежда на картинките като играчка и се опасявам да не е много чупливо ( понеже имам един малък терминатор в къщи :) )

 

Мустанг-а - чисто ново устройство , от магазина с гаранция. Има опция за връзка с PC - то и добавяне на нови звуци от там .Нисък клас кубе но изглежда и звучи много добре ( поне за моя слух )

Недостатък - за момента само цената ме събаря , и нуждата да продам старото кубенце за да закупя Мустанг-а.

 

Та . . . това са ми терзанията ( Радини вълнения :hysterical: )

Утре или в други ден ще отида да пробвам как звучи процесора с моето кубенце - та ако може да споделите мнения ще ми е полезно .

 

Благодаря предварително за отделеното време !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мустангчето си звучи много добре.Взимай го , но си екранирай китарата понеже каза че е скуайър ,а те ако не свириш на комбинирани адаптри вкарват ужасен шум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ +1 от личен опит! Аз лично свиря на бридж+среда комбо и няма шум но като че ли има повече баси, затова намалям ниските честоти при тях, за да си задържа горе-долу същия звук като само с бридж, защото ми харесва звука (колкото може да се хареса на 15-годишен новак със Скуайър :whistle: )

Редактирано от Darius a.k.a. The D-Man
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е :

 

http://www.djs-musicshop.com/images/Artikelbeschreibungen/LP-520%20Fire%20liegend.jpg

 

И по скоро ме интересуват по подробни мнения за кубенцето - сравнено с ефтини процесори от сорта на V amp 2 и подобни .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.