Jump to content
Българският форум за музиканти

2х8" за бас


blr

Recommended Posts

Пускам темата тук, вместо в раздел "бас" тъй като, така или иначе, ще се стигне до DIY решение.

 

Тъй като напоследък все по-често се свири вкъщи (предостатъчно място, дебели стени, малко съседи, дръм машини...) взех да се замислям за възможностите за изкарване на наистина качествен звук на бас при сравнително ниски нива.

 

4х10" определено не ми върши работа дори и в сравнително просторна стая, така че съм го заточил на съхранение.

 

Домашното ми кубе (30В/1х10") пък е като че ли в обратната крайност.

 

Оттам и и деята за направа на нещо, което би могло да дава наистина стегнат и ударен тон при сравнително тихо свирене.

 

Върти ми се идеята за един 2х8" кабинет. Някой ползвал ли е такова нещо за бас?

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явор/разбойник може да сподели впечатления от 4х8" кабинет, който си направи, след като успях да му пробутам една кутия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ако решиш да изпробваш тоя вариант, намира ми се един много симпатичен китарен 4х8" кабинет, на който ако се сменят говорителите би ти свършил перфектна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро съм се замислил за нещо като "quarter stack" Една 40-50 ватова главица плюс 2х8" кабинетче. Ще е елегантно, но нямаям идея дали ще предложи много повече от сегашното ми домашно комбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В хола на апартамента няма смисъл от големи звукови налягания. Обемът не може да ги поеме, всичко ще дрънчи наоколо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 х 8" пак идва много в общия случай. Що не вземеш вдъхновение от туй нещо:

http://www.philjonespuresound.com/products/?id=8

не е слабо, ама е с още по-малки говорители.

 

Важно е и усилвателя какъв е - аз си ползвам музикалната уредба с елементарен предусилвател и хем не може да звучи силно, хем е качествен звука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.