Jump to content
Българският форум за музиканти

Сайтове за китари


PuppetMaster

Recommended Posts

Здравейте на всички, тук искам да Ви попитам не да ми кажете някакви сайтове, в които да се продават китари, ами дали някой си е поръчвал от сайтове, които се водят Whole Sale. Там гледам китари Gibson, Fender и много много други марки на смешни цени. Китарите ги водят оригинални, но два факта ме притесняват: 1. Това, че продавачите са китайци, и стоките идват от Китай. И 2-ро китари, като например, Gibson SG ги продават на цени от сорта на $200 и с доставката стават около $400. Много искам да имам SG модел китара, и ако някой си е поръчвал от такъв сайт и ми каже. че нещата са такива каквито ги пишат след време от такъв сайт ще си поръчам моята дрънкалка.

Благодаря Ви!

"Long Live and Prosper!!!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са оригинални а евтини, китайски копия, или както им викат-ментета.

 

известни още като "оригинални китайски"

Редактирано от leadoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, по дяволите малко ме разочарова истината, но все пак като се замислиш няма как да си купиш китара струваща най-малко $1000 за $200, но все пак изглеждат убедително правдоподобни де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези мошеници понякога снимат оригинални инструменти, кълнейки се, че това, което виждаш е 100% това, което ще получиш, а всъщност получаваш...

 

Като искаш SG по-евтино, си купуваш Епифон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епифон, ама къде мога да ги видя на живо в България, за магазина в Солун четох по темите тук, един сайт също намерих пак от този сайт, ама продават ли ги някъде, защото четох, че има тегави бройки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, по дяволите малко ме разочарова истината, но все пак като се замислиш няма как да си купиш китара струваща най-малко $1000 за $200, но все пак изглеждат убедително правдоподобни де

 

Не можеш да излъжеш системата. Основно правило :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш евтино, ето:

 

http://www.thomann.de/it/epiphone_sgspeb.htm

 

 

Или за повече пари:

 

http://www.thomann.de/it/epiphone_sg_proph...custom_gxbc.htm

 

Добави си 30-ина Евра за доставка до България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, а дали има някъде по магазините някакви бройки, за да мога да отида да видя, да пипна, да чуя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, не мога да намеря тема за тези китари, защото като търся ми пише, че съм използвал дума с по-малко от 4 символа, та въпросът ми е ако имате опит SG с 4 потенциометъра ли е по-добре или с 2 мастър потенциометъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SG мисля, че имаше във фактор. според мен не купувай епифон - не, че са зле, но за парите, които им искат, ще си намериш къде по-качествена китара, особено ако си склонен да се примириш и с "не-SG-на-външен-вид" китара.

^относно въпроса за потенциометрите - то е до лично предпочитание. аз бих предпочел с 4 потенциометъра, защото обичам да си играя с тона и да имам контрол върху него. други хора пък направо си махат тон потенциометрите, защото не ги ползват. важното е да измислиш какво искаш повече - да имаш хубава китара, която ти е удобна или да имаш SG китара да ти радва очите.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, естествено, че бих се задоволил с каква да е китара, просто споделям, че НЯКОЙ ден искам да се сдобия с SG естествено, колкото по-скоро, толкова по-добре, но за момента има време. Предполагам, че първият ми чейн ще е на стойност 200 лева, естествено втора ръка, но да видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали знае отговора на моята питанка?

Интересно ми е да знам, понеже виждам са различни моделите SG на Gibson например и Епифон и т.н. Едните са с 4 потенциометъра, другите са с 2. Кой от двата варианта е по-добре? Дали с потенциометър за „всичко“ по отделно или с два мастър-а?

 

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... Малко странен въпрос.

Попринцип оргиналните SG-та на Gibosn са с 4 потенциометъра. (Поне така мисля). По един за volume и по един за tone, за двата адаптера.

 

Това, че Epiphone са решили да сложат генерално един volume и един tone за двата адаптера, си е тяхно решение.

 

С повече потенциометри имаш повече възможности за корекции (логично). В други случаи е малко досадно да въртиш всичко... И без това "оформяме" тона чрез усилвателя, ефектите, а някои дори ползват и допълнителни еквилайзери.

 

Общо взето е въпрос на личен избор и не мисля, че би повлияло на свиренето ти по някакъв начин.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.