Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект комбо за китара


Recommended Posts

  • Отговори 184
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз доста си по блъсках главата над този въпрос и стигнах до следното решение. Първоначално мисля да изглежда така (втората картинка от горе надолу), а в последствие да го сложа на метално шаси, а самото шаси да монтирам в кубе, но това е лесната част поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го правиш на печатна платка и след това ще го монтираш на

метално шаси като това от линка по добре е цоклите на лампите да са запоени откъм медното фолио.

 

http://images26.snimka.bg/006202715.jpg

http://images26.snimka.bg/006202707.jpg

 

Но най добре е обемен монтаж.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожаропасно, не съвсем, но липсата на екранизация от шасито, гарантирано ще доведе до проблеми със звука. И не само с брума!

Още повече, че за предвидената цел на употреба, влиянието на външни електромагнитни полета ще е по-силно отколкото в оригиналния вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като включа кремоната в Мелодия 10, не знам по каква причина но звучи глухо, докато не включа пред радиото компресор. Дали има нужда от предусилвател? Освен това, някъде бях чел, че да се преработи на усилвател за китара трябват някъде към 200 лв. в това число за китарен говорител, незнам толкова ще стигнат ли? Иначе за компресията /състейна/, понеже е единственото лампово нещо в което съм включвал китарата си е забележителен, дори и с дисторшън вадеше звук с много по-голям състейн, от транзисторното ми комбо, което иначе не е чак толкова лошо. Единствената причина, че не го ползвам е че ме удряше ток от него, голямо ми е да си го държа в стаята, но в дългосрочен план обмислям да си го наглася, като едиствен вариант да свиря на лампов усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините за глухия звук могат да са много. Добре е да имаш китарен предусилвате независимо от другите обстоятелства.

200 лева, ако са похарчени разумно, ще стигнат. Зависи какво точно ще правиш - глава, глава с кабинет, комбо?

 

Не съм сигурен какво влагаш в понятието състейн, но щом звукът ти харесва всичко е наред.

Ако всичко е изправно не трябва да те удря ток. Вземи мерки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто гледам схемата на Мелодия 10 е не повече от 2,5вата.

И ще имаш главоболия.

Защо не почнеш на чисто,на ново.Използваш трансформаторите

и лампите от радиото.

Има доста прости схеми в нета с 5 ватови китарни усилватели.

Например на Фендер.

Имат и схема и монтажна схема:

http://www.drtube.com/guitamp.htm#Fender

Това е само пример.

В нета е пълно с такива схеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не става така - механично да прехвърлиш трафовете от една схема на друга. Лампата е различна, захранването, режимът.

2,5 вата за вкъщи са си напълно достатъчни, а и 5 вата не дава два пъти повече сила на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се ,че не става така.

Тази схема я дадох за пример.

Просто трябва да се намери схема с неговите лампи.

Има един сайт с много схеми ,но в момента не работи.

Ще го пусна като тръгне.

 

Ето една на VOX с неговите лампи и трансформатори.

Може да се елиминира мисля,че е вибрато.

http://schematic.narod.ru/Audio/tube/Amp/voxac4.gif

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като включа кремоната в Мелодия 10, не знам по каква причина но звучи глухо, докато не включа пред радиото компресор.

Можеш ли да дадеш определение какво разбираш под компресор, защото той няма отношение към брилянтността/високите на звука? Това е устройство, което контролира НИВОто на сигнала.

Иначе за компресията /състейна/, понеже е единственото лампово нещо в което съм включвал китарата си е забележителен, дори и с дисторшън вадеше звук с много по-голям състейн.

Компресия и състейн колкото си приличат, толкова и се различават. Главно по начина на осъществяване.

Докато компресорът работи с чист сигнал, то състейн има и при чист и при крив сигнал. Компресор идва от компресиране на динамиката, и няма връзка с distortion, overdrive или fuzz.

При последните сигналът се "отрязва" и при тях няма динамика, с някои малки изключения.

Още по-различно е проявлението на състеин при лампова апаратура, (без отделен компресор), понеже при лампите между чистия и кривия сигнал има област на плавно преминаване, което в действителност е компресия.

Обстоятелственото обяснение се наложи от очевидно обърканото коментиране.

Единствената причина, че не го ползвам е че ме удряше ток от него,

Правилно си направил!!! Спазването на техника на безопасност е нещо много важно, и често много пренебрегвано, особено от музикантите. Затова смятам, че е полезно отвреме на време да се коментира, и да се обръща внимание на форумниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо, не съм те разбрал докрай. :girl_witch:

Ако ще се запретват ръкави и един Blackheart може да се събере с наличните трафове.

Сайтче, оригиналната схема, а има и доста модернизации в линковете.

След като реша дърводелските и железарските проблеми мисля да пробвам и този вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли преди време тема за правене на Blackheart?

Може пък сегашната тема да се измъкне от коментарите и да се увенчае с единствения завършен докрай проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Няма да е единствения завършен такъв проект.... ето един http://forum.muzikant.org/index.php?showto...80117&st=30

Скоро даже с 5-ватовия звяр се наложи да репетирам с акустични барабани дет метъл... макар и на границата на възможностите му - стана :thumbs_up:

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.