Jump to content
Българският форум за музиканти

Bogner Ecstasy 101b & Prs Johnny Hiland Model


Jordan_J

Recommended Posts

Вчера Пепи Главанов (АКАГА) ми беше на гости замалко и пробвахме новия ми амп. Не ми се занимаваше със записи и видеота, затова снимах няколко минути с телефона само. Пускам го тук, ако на някой му е интересно.

Всичко е свирено на Сн.3 (Лийд) канала без да е включена буст опцията към него, а гейна е на 50-60% или на 13 часа. По някое време Пепи свири "чиста" китара - на съсщия канал и настройки, с просто намален волум от китарата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благ тон има Богнъра. :-(

Хайде скоро и по-нормални семпли да му направиш,за да се пооблажим и ние! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лудница :) , те тва е амп, според личния ми вкус вади най-готиния хай гейн звук заедно с Peavy 5150 и бърдуците на ENGL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипа е доказателството на максимата - нещата са толкова добри колкото най слабата брънка.

 

В случая як китарист , с яка китара - в як амп ... класна работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не можах да разбера това варианта с 6L6 или с El34 e?

b след модела мисля че означава british и е с EL34.

 

Това лично на мен ми е любимия амп (всъщност анивърсари модела),до колкото съм слушал от записи.До сега не съм имал удоволствието да го пробвам на живо.

Ще се радвам ако по-нататък се направи едно видео/аудио записано с микрофон. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така - модела е с ЕЛ34. Като остане време ще запиша на спокойствие нещо ...

 

Иначе първото ми впечатление от този амп е страхотно! Звучи адски дефинирано и с характер дори и на много-хай-гейн настройки ;) Има много опции по него - реално може да се изкара всеки звук от него (разбира се това е малко условно), което не е характерно за повечето ампове. Чистия канал има два брайт мода, които са В1 и В2. В режим КЛИЙН и мод В1 звучи като Фендер Туин. За мен фендерски клийн е от основно значение, понеже постоянно го ползвам. Драйвовете - нямат нужда от коментар - брутални са ... отвсякъде!! :greenangel:

Супер изполваема опция е и плекси режима, който драстично намаля гейна на драйв каналите и става интересно ... всеки канал си има и буст опция, която може да се оказва какво точно да буства, когато е активирана - в смисъл - ниски или високи честоти. Има и пре-EQ за всеки канал и Презънс за всеки канал ... Опциите са адски много и това е направено с цел всеки да намери себе си с тази апаратура. На задния панел има и превключвател на режим Old / Modern. С него супер многото опции се удвояват на практика ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе първото ми впечатление от този амп е страхотно!

Е то остана и да не е. Трябваше да те линчуваме. Не стига че беше сгрешил как се пише и трябваше да ремонтирам... ;)

От оня супер мегазлобен тест на 50-тина АМР-а в США, който бяха снимали супер подробно, на мен също най ми хареса Екстази-то. Някой ден ще си купя и аз, ама като порасна... :)

 

Звучи супер, браво и на Пепи! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bogneramplification.com/customshop/EcstasyInfo.php

 

ECSTASY, а не Extasy (някои го пишат Xtasy, или XTC)

 

:) А, оправяй сега обратно както си беше :cheers2:)))

 

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и те не знаят как се пише, де са тръгнали да го продават... :cheers2:

 

еее, реших да се направя и аз на умен... Набил ми се е в тиквата Х-а от това Xtasy... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.