Jump to content
Българският форум за музиканти

Vox Ad-15vt-xl


Yo The Real

Recommended Posts

Здравейте! :bravo:

 

Търся информация за кубето, не знам защо, ама е пълен дефицит в нета. Каквото намерих, не се споменава за лампа вътре, така че - има ли лампа или не? Защото доколкото знам, при всички ампове във Валвтроникс серията има, но тук не се споменава нищо.

 

Разликата между AD15 и AD15XL я разбрах - 10 инчовия говорител. Реших да го купувам, намерих го на някаква нечовешка отстъпка в RockShock, обаче футсуич от къде да взема и за колко пари? :)

 

Благодаря на отзовалите се. Ще бъда много доволен, ако ми кажете и дали има тунер кубето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набързо в Гугъл погледнах, има Лампа според manual-a - 12AX7 на крайното стъпало. "The AD15VT-XL is part of the NEW VOX Valvetronix XL line, an exciting new range of tube-powered modelling amplifiers". Със сигурност има лампа, но е хибридно, предвид факта, че е моделиращо комбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набързо в Гугъл погледнах, има Лампа според manual-a - 12AX7 на крайното стъпало. "The AD15VT-XL is part of the NEW VOX Valvetronix XL line, an exciting new range of tube-powered modelling amplifiers". Със сигурност има лампа, но е хибридно, предвид факта, че е моделиращо комбо.

 

 

... аз имам 50 ватовия вариант - и ако съдя по всичко което видях това е 15 ватовия му еквивалент - лампата е на преампа , а не на крайното стъпало , ясно е че е хибридно - вътре има някакъв вариант на процесорите на ВОКС ... няма тунер , виж футсуича може да е проблем защото тази серия вече нее в производство и ако го няма в сайта от който ще го купуваш - лошо ... MCI - Икономов - това е фирма от Благоевград са официални представители на Вокс за България и мой познат си купи кубе от новата серия VOX VT на цена подобна като в сайта за който говориш разликата е че те имат педалиери - по принцип цената им беше с около 25-30 процента по висока , но явно са решили да се съобразят със предизвикателството на RockShock и са направили цените много добри - моя познат си купи VOX VT50 за 580 лева плюс педалиерата за около 100 или 120 кинта - всичко близо 680-700 лева - супер цена .. а само преди месец цената беше около 1000 лева за двете - говоря за магазина в Русе , но предполагам че това важи за цялата страна ... така че моя съвет е ако можеш си купи новия варант - има 2 по 4 бленди т.е. общо осем , изведени с педалиера което е много по удобно от двете бленди които има стария вариант .. освен това ривърба е изведен отделно ... ако нямаш магазин на Икономов в твоя град обади се на телефоните им в Благоевград - пращат всичко с куриер при минимална цена за транспорт и с гарантирано качество , гаранционни карти и т.н. ето и сайта им http://www.mci-bg.com/.. успех ... :greenangel:

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занев, може ли малко по-обстойно, каква нова серия и някакъв линк? Защото съм доста навит на този, а имам още време да помисля.

 

Гледах в МЦИ, ама там цената на Футсуича беше 50 евро... за двубутонния...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занев, може ли малко по-обстойно, каква нова серия и някакъв линк? Защото съм доста навит на този, а имам още време да помисля.

 

Гледах в МЦИ, ама там цената на Футсуича беше 50 евро... за двубутонния...

 

.... старата серия която беше в производство и в продажба до преди около година и половина във всички основни интернет сайтове от типа на Томан беше с име VOX AD15/30/50/100 VT като както ти е ясно вероятно цифричките са за ватовете , тя беше хибридно кубе с лампа в преампа , симулации на 11 кубета и ефекти от типа на дилей , хорус и т.н , беше с два канала и футсуич с две копчета едното от които беше за смяна на каналите , а другото за включване и изключване на ефекта който си сложил на присета плюс нойсгейт , новата версия се казва VOX VT15/30/50/100 и е пак хибридно комбо с лампа на преампа , но има вече 22 симулации на кубета, нойсгейт , ефекти от типа на дилей и т.н. , но тук ривърба е отделен като функция т.е. можеш да съчетаеш ривърб с ефектите , докато в стария въриант ривърба беше един от ефектите , освен това тук има две банки с по четири присета които можеш да си правиш - т.е .8 присета и педалиерата е с пет бутона - 4 за присетите и едно което сменя банка А и банка Б - много по удобно за работа особено на живо .. това е накратко ... а относно цените - недей да гледаш цените в сайта на Икономов - най добре питай директно щото както ти казах вече цените в Русе бяха ужасно надути до преди месец , после се оказа че са ги смъкнали и моя познат се възползва от това и си купи 50 ватовия вариант за 580 лева , докато само преди месец цената беше около 860 лева само на кубето , а като се прибавеше и педалиерата - ето ти 1000 лева ... друг е въпроса ако просто са решили да ликвидират магазина в Русе и затова да разпродават на такива нива , но нямам такава информация - затова питай директно - може и по и мейл , кажи им че знаеш че в Русе цените са еди какви си вярно ли е това и т.н. , щото не бих се учудил ако все пак пробват да те обуят със нещо на старата цена ... освен това ако успееш да се свържеш с Иван Икономов и си поговориш с него можеш да откриеш че с малко повече такт от твоя страна той лесно прави дежурна отстъпка от поне 10 процента .. както и да е ..... пробвай , защото наистина новата серия е по удобна от старата в много отношения ....но моя съвет е ако можеш да си вземеш поне 30 ватовия вариант - с него можеш да свириш и на репетиция с група - кубетата имат есктра - копче което регулра нивото на цялото кубе - т.е. в къщи можеш да си го намалиш и все едно че си с 5 или 10 ватово кубе , което си е много добре с оглед на съседи и т.н. , а на репетиция да си бичиш с пълна мощност .... желая ти успех . Цеко :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно фуутсуича, не разбирам нищо от електроники, но съм чувал ,че може да се направи двубутонен за много малка сума :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз ползвам VOX AD50VT.

За фуутсуича - ползвам това - http://www.thomann.de/gb/lead_foot_fs2.htm

Т.е. трябва ти най-обикновен двуканален фуутсуич. Мисля чеможе да се намери на старо, да се направи или да направиш поръчка от томан с някой да друг за да се разделите транспортните разходи.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лампата е на преампа , а не на крайното стъпало

 

 

Според manual-a: The XL series uses Valve Reactor technology and feature a power amp circuit containing a 12AX7 (ECC83) dual triode valve ("vacuum tube") that would normally be used in a preamp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравай ,аз имах по-големият 30ватов модел ,не беше лош,но най-голямата разлика между AD15 и AD15XL,

Xl е усилвател само за метъл(големи дивотии има) ,почти няма чисти пресети ,продаваха го тук:

http://www.camerton999.com/index.php?c=KUB...ist&Link=71 където евентулано можеш да го пробваш,но

мисля че няма да е по-добре от усивателя ,който имаш в момента "Line6 Spider Iv 30"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми аз Вокса го загледах, защото е хибрид.

 

Тая нова серия VT, ами то в РокШок в момента 30-ватовия модел е по-евтин от 15 ватовия, което според мен е странно. Но 380 лв. бих дал, ако е с футсуич, иначе - не, а и 30 вата са ми много - вече го знам.

 

Реално погледнато обаче, на мен не ми трябва нищо друго освен чист канал, дистър и да мога да пускам върху двата комресор и/или хорус.

 

А AD15VT-XL ми изглежда много примамливо, особено, че е 15 вата с десетка говорител.

 

Така че, най-общо казано, заслужава ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти

мисля,че вокс винаги са имали перфектен чист канал,както и дистър.Не мисля ,че ще те разочароват.това е голяма фирма,която използват големи музиканти

Мисля ,че след като 30 вата са ти много ,15 са перфектни ,а звукът няма да те измами.понеже с думи едва ли ще мога да те убедя,затова намерих малко записчета в youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=rWVUlwxZGbY

http://www.youtube.com/watch?v=x2kpw__hbbE

тва са разни кавъри с този усилвател

по-лекички са нещата,които свирят,но имайки предвид това и всичко което можеш да напавиш с този усилвател....

наистина мисля,че е добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоя и гледам като теле. Предстои ми продажба на кубето и е време да мисля какво да правя.

 

Засилил съм се здраво към VOX, въпроса е кой Вокс, AD-15-VT или AD-15-VT-XL.

 

Разликата явно въобще не е само в размера на говорителя... явно си има разлики и в амповете и в ефектите и т.н. Въобще да им с**а на Вокс на идеите, не можаха ли просто да направят AD15 с десетка... Както и да е.

 

Моля, някой с впечатления от който и да е от двата ампа, да пише, да помага.

 

Като гледам откъм ампове (само гледам.. :/ ) AD-15 е по-добре от XL, НО ще окажат ли наистина такова влияние на звука тези 2 инча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според manual-a: The XL series uses Valve Reactor technology and feature a power amp circuit containing a 12AX7 (ECC83) dual triode valve ("vacuum tube") that would normally be used in a preamp.

1. 12АХ7 си е предусилвателна лампа.

2. Отдели си "power amp circuit" в изречението и обърни внимание на "that would normally be used in a preamp".

В повечето лампови АМР-ове има една 12АХ7 за фазоинвертор, която не участва в кривоча и се използва на края на преампа и разпределя сигнала към 2-те/4-те крайни лампи. Явно Вокс правят някаква странна симулация на нещо лампово, ама тей и не става ясно какво и защо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напълно ми е ясно това, което казваш. Просто човекът питаше дали има лампа или, понеже не е разбрал, и аз цитирах manual-a, че има лампа. Сега каква е и какво точно симулира е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със съдействието на El Ninyo се справихме с избора и скоро време (стига продажбата на L6 да мине по вода) ще се ходи до МЦИ да се купува XL-a с двойния футсуич. :)

 

Благодаря на всички отзовали се. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.