Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторшън педал


Dankata0071

Recommended Posts

Аз пък не бих, прекалено са резачка и не мисля, че ще свършат работа за Мейдън.

Което не значи, че звучат лошо.

Но определено не са моята кап ъф тий, която е най-вече звук ала мейдън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бих, прекалено са резачка и не мисля, че ще свършат работа за Мейдън.

 

Резачка са, защото така са нагласени, иначе могат да звучат и по-кротко, обаче така или иначе само с един педал, какъвто и да е той, Мейдън няма да се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свирене на Мейдън -Marshall JMP-1. Ама за 180 лева едва лище го намериш. В ибей го гледах най-ефтино за 250 паунда.

http://guitargeek.com/rigview/353/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Нямам намерение да отричам новите лампови педали, които си пуснал.

От видео демото, впечатлението, което добих е, че са насочени към екстремните метълисти.

Единствено рокфайър докара бленда, която да е интересна за мен.

За останалите си помислих, боже такъв ли звук харесват/искат младите.(ок- приемам го и нямам проблеми, просто не е моят)

Сигурно е въпрос на настройка, не споря. Видеото остави впечатление за здрав, овър дъ топ саунд.

Лично според мен, неподходящ за мейдън.( само лично мнение)

И запомних, че един пич беше по джапанки. ;)

 

Което споделих е безплатно и безкористно, като на мен ми е струвало години

и значителни средства да стигна до него.

Не съм на 15 и не се чудя между два ефекта, които сигурно не са лоши ( а и не бих се чудил, защото просто бих взел мхр-а).

Не ползвам и БС Рич, с даймбъкер за мейдън.....

Все пак свиря в мейдън трибют банда и би трябвало да имам идея какво е нужно, а не просто да споделям личните си пристрастия.

Етествено, говорим за това, как да имам близък звук, не едно към едно.

Виктор (яник герс) си докарва мейдън блендата с Корг АХ 1000( или 1500) процесор, също успешно.

АМТ бритиш стийл е педал, който също ще даде резултат.

Грег , казва , че с един не може, но пък аз съм доволен от пет -

http://s170.photobucket.com/albums/u270/ur...pg&newest=1

ня мястото на турбо овърдрайв-а слагам фейзър.

Т.Е. драйв за ритъм, драйв за соло. Хорус , фейзър и дилей.

Напълно достатъчно, да се репликира Мейдън звук.

Копактно и удобно за носене.

Джо Стъмп е избрал същата система за звукът си в Холихел.

Има много резон в нея, на мен ми трябваха 20-тина години за да стигна до нея, независимо от Стъмп.

Вярно ситемата е за Boss addicted. И предополага само тяхни продукти да се ползват.

Но пък може да се слагат различни босчета, според нуждите, адски е практично.

Особено за ходене по репетициони. Съобразявам се и с това, че другият китарист е с процесор

и ако излезна с фул тюб пауър, няма да има баланс.

Би свършила работа и ако например се окаже, че имаме свирене в Ст.Загора, където примерно ще има лампов амп,

а се очакава публиката да е 40-50 човека. Много по практично и разумно,ще е да се вземе

педалиерката с китара, отколкото да се мъкне фул тюб стак (за няма нищо). На репетиции също.

Относно драйвовете на бос

1. ХМ2 - Доминик Милър го ползва пред Меса. Сигурно и други известни. Няма нужда да се модва.

2. ДС2 - Ред хот Чили Пепътрс, плюс други. Не-моднат звучи прилично, аз го харесвам с кийли мод, има и ултра кийли мод

(който не ползвам, защото ми е прекален). Приятеля, който пуска неща, които продава в моята обява и свири, в известна бг група, след като чу моята ДС2, на следващия ден си купи и за него.

И двамата сме на по 40, имаме и фултони, чандлери, уомлери и тн благинки.

Бос също вършат работа. А мен си ме кефят. (достатъчно добри са за известни про-та, значи и на мен ще свършат работа)

 

Накрая остава да сме били полезни, на младежа, който иска да докара ала мейдън звук, който да го кефи за домашно свирене. А начините му за постигане не са един или два, въпроса е да се каже конкретно, напр. аз постигам този звук така и така, не по принцип аз харесвам/ чудя се, между това и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само уточнение - BOSS HM-2 не се произвежда от 1991 г., но ти пробвай дистери в магазина и който ти хареса - взимай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY - Когато има много гейн в една бленда, винаги може да се намали, но когато гейна е на макс и е малко - няма как да се увеличи!Камиончетата на Галин имат доста запас от гейн, но могат да стигат надолу до чиста лампова китара - мисля там нейде посредата е мейдън.Лампата си е лампа, а на цената на която Галин ги продава хич не бих се замислил за Бос.

- това видео има съвсем малко моменти в които може да се види, че се стига до крънч.Да се има предвид, че и двете китари са с адаптери за яко хай-гейн.

А за бос - не разбирам пристрастието на китаристите към тях.При всичките ми тестове на полупроводникови камиончета пред лампов амп с хай-фи трансформатор се усеща орязване в честотния спектър отгоре и отдолу - това хич не ми се нрави.Единствено фет-овете са донякаде ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Значи не е да нямам и лампови, например тюбмен, чандлър тюбрайвър, дийн маркли овърлорд.

Вкл и фултон оцд, който също е супер.

Иборът на бос- драйвове е продиктуван от практичноста, педалиерата е предназначена само за босчета.

За да се ползват дилей, хорус и флейджър на бос ( които са екстра), значи ще трябва и драйвовете да са на фирмата.

Въпроса е да мина с един бсб-куфар, не да мъкна един за босове и един грамадански за разни екзотични.

Все пак това ми е основният риг за репетиции.

Ако дай боже има варинат да свиря пред 500-600 души, ще изкарам точно каквото трябва.

Въпросните два дистера, съм ги подбрал след проба на всички останали босовски.( единият е по кийли мод, другият, е баш за хеви метъл , без нужда от модване)

Нямат липса на гейн и такава не се чувства за целта, за която ги ползвам.

Честотното орязване, дори да го има, първо не е фатално, второ самата китара не е нужно да звучи в целият спектър.

Не се гони супер саунд и звук на ниво Богнер екстази.

Моята педалиерка ръгната в клийн канал на Пиви Джо Сатриани сигничър хед(плюс 4х12), ме радва максимално и ми спестява мъкнене.

ПСМ захранващият педал, може да даде и байпас и да свиря с драйв каналите на ампа, ако реша.

Но за Мейдън звук, повече ме кефи със стомповете на клийн, отколкото да ползвам крънча и лийда на Сатриани.

Просто това е супер леко за носене и бих тръгнал да свиря по села и паланки, стига да има амп с добър клийн канал,

за предпочитане лампова глава с 4х12.

Отделно си ме кефи, всичко да си е Бос.

 

Когато пък ми се присвири блус, просто махам тези дистери и слагам блус драйвъра и един японски овърдрайв бос, който е с чип, какъвто има в зеленият тюбскриймър ( и почти индентична схема) и отново имам много добър саунд за ритъм и соло блус. Така, че каквото ми е харесало на бос, съм си го взел.

И възнамерявам поне още 3 боса до прибавя към колекцията си.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY - Когато има много гейн в една бленда, винаги може да се намали, но когато гейна е на макс и е малко - няма как да се увеличи!Камиончетата на Галин имат доста запас от гейн, но могат да стигат надолу до чиста лампова китара - мисля там нейде посредата е мейдън.Лампата си е лампа, а на цената на която Галин ги продава хич не бих се замислил за Бос.

- това видео има съвсем малко моменти в които може да се види, че се стига до крънч.Да се има предвид, че и двете китари са с адаптери за яко хай-гейн.

А за бос - не разбирам пристрастието на китаристите към тях.При всичките ми тестове на полупроводникови камиончета пред лампов амп с хай-фи трансформатор се усеща орязване в честотния спектър отгоре и отдолу - това хич не ми се нрави.Единствено фет-овете са донякаде ок.

 

 

По принцип съм съгласен с теб, но що се отнася до евтини камиончета. Има обаче и такива, които хич не падат по долу от лампов амп, а аз точно по тях си падам. Свестен педал не реже честоти и почти същото се отнася до динамиката, особено на тези работещи на 18 волта.

 

Що се отнася до гейна в една бленда, то аз съм по скоро на обратното мнение, доколкото два подходящо подбрани педала с относително нисък гейн, могат да изкарат много висок такъв, докато педалите с наистина сериозен гейн, могат да изчистват саунда, ако са добри, но рядко успяват да звучат като лау гейн педал (или амп). Разбира се , недостатъкът е в това, че трябва да имаме поне два педала, аз лично използвам четири.

 

Иначе харесвам 2 драйв педала на Бос, но и двата са от първите, които те са правили (SD1 и DS1), при това ми харесват заради индивидуалния си звук, а не заради някакви особени качества

 

@Тони

 

Аз също използвам Бос кейс от време на време и имам всякакви педали в него. Просто въпроса на подходящ лист твърд дунапрен, в който се изрязват съответните легла

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY има впредвид старата версия на педалборд BOSS, който не е с дунапрен, а леглата за ефектите са отляти на дъното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, точно така,

Ето, педалиерата на Джо Стъмп.

Guitar-ands-pedals-003.jpg

 

 

 

Бос така са я отляли, че даже дигитек диджидилей не пасва добре.

Абе прекарват те само босове да слагаш. (което за мен не е проблем и без това се кефя да е само бос)

При мен засега е комбинирана - драйвове и тайм бейсд ефекти.

 

Още преди да видя тази на Джон, съм предвидил да взема още една, така ще ги разделя.

Дистер, драйв, компресор, акустик симулатор и авто уа отпред.

Тайм бейсд ефектите в лупа.

А може да имам и трета, за по яки неща - фултончета, зивекси, тюбскруймър, уауа крачно и каквото ми хрумне.

За отпред.

За момента с една си върша работа, като се появи нужда ще ги увелича.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.