Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко време свирите дневно


Metallic

Recommended Posts

И аз също като Лими повечето пъти не съм на кеф за концентрирано свирене и само жуля разни хроматизми докато гледам телевизия - ей така между другото, хем си оправяш синхрона, хем си тренираш мозъка да се раздвоява и да може да не си вглъбен в свиренето, а да възприемаш какво става и в околния свят. Според мен дори и в това има идея.

 

Упражнения освен споменатото не правя, защото повече от 2-3 минути не мога и ми писва. Предпочитам да си подбирам разни пасажи, които включват определена техника. Например скоро научих едно лесничко соло на Bullet For My Valentine, което има много суип и определено усетих прогрес. Въобще ако не гониш бомбастични резултати за мен е по-добре да се упражняваш така, макар и с цената на по-малък прогрес, но да не губиш интерес, защото аз примерно като съм сядал зорлем да се упражнявам и просто се отвращавам и след това 3-4 дена не пипам китара :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за мен не е важно колко време свириш а как свириш аз примерно свиря 4-5 часа в седмицата като изключа уроците които взимам :bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикновено се хвърлям на работи, които не са ми по силите. Не обичам да свиря някакви леснички работи, за да се упражнявам. Е, посвирвам Ац ДЦ просто щото е яко, особено като свиря пред хора, но най-обичам да се усъвършенствам, свирейки неща, които са много трудни. Сега чепкам няколко неща на Ингви, хем развивам скорост, хем упражнявам хармоничния минор, в същото време и Мастъра на Металика, за дясна ръка е супер. И те така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен не е важно колко време свириш а как свириш аз примерно свиря 4-5 часа в седмицата като изключа уроците които взимам :bravo::)

 

А как мислиш че някой ще свири ако не се упражнява често?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не знам, ама покрай мен все нещо свири. Я ъглошлайф, я гайковерт, я някой клаксон по пътя или

силна камионска хорна. От време на време свиря и на чук (любимия ми). Свири ми телефона, свирят ремъци, шайби, лагери, свирят спирачки и дискове, свирят гуми по завоите, абе голяма свирня пада по цял ден и накрая, когато се прибера вкъщи ми свирят ушите,... и ако свирне някой да излезем на по бира, не остава време за свирене.

Както и да е, важното е свирня да има, свиркайте си и толкоз... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около час-два на ден, понякога и повече. Сега лятото имах възможност да свиря много и беше доста гот. Загрявам с по-леснички неща и после се хвърлям на Малмстийн да тренирам техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не си падам никак по лесните неща. От много време насам загрявам с Бурята от лятото на Вивалди. Свиря го цялото подобно на версията на Патрик Рондат. Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Според мен (а съм сигурен, че и според много други) няма смисъл от прекалено много свирене(повече от 5-6 часа дневно). 3-4 до максумим 6 часа(и то на почивки) мисля че е напълно и предостатъчно. И мозъка и пръстите, за да се развиват имат нужда от натоварване (но не прекалено) и възстановяване (почивка). Без достатъчно почивка, няма и да има максимално добри резултати(а може и никакви).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато бях ученик и нямах какво да правя свирех по 6 часа,че и повече.В момента по 5 часа на седмица :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 часа на ден, понякога и по 8 зависи от времето, с което разполагам и темата на съчиненията в даскало :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятната ваканция от сутрин до вечер поне два пъти в седмицата ,а като почна даскало, първа смяна по два часа , втора по един :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.