Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на китара


Pavlin_sv

Recommended Posts

Здравейте !

 

Колебая се между двете китари, нов съм свиря от няколко месеца и то на Кремона искам да се допитам до вашите мнения коя от двете китари да избера .

 

Cort x-1 rds

J&D Les Paul

 

Като коментар мога да кажа ,че съм пристрастен към звука на LP китарите , ще свиря предимно nightwish , bullet for ...,metallica и други такива . И сега въпроса ми : Коя от двете китари според вас е по-качествена (звук,изработка...)?

 

Ще съм изключително благодарен на отзовалите се !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха как мислиш, че може да се разбере, коя е по добра на звук и т.н.

 

най-добре е да пробваш сам

 

отговор можеш да намериш в собствения си поуст

 

или пристрастен си към ЛП ........... :rocker:

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха как мислиш, че може да се разбере, коя е по добра на звук и т.н.

 

най-добре е да пробваш сам

 

отговор можеш да намериш в собствения си поуст

 

или пристрастен си към ЛП ........... :rocker:

 

поздрави

Е така е пристрАстен съм , но ме интересува мнението на по-разбиращите ,добре занете ,че трудно се отделят пари за такива неща и искам като ги давам да знам ,че си заслужава парите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(закъснях с едита на предния пост ) Нали с ЛП китарите може да се свири и метъл не само солота и балади . Сега съм на вълна :

и искам да звучи ако не по този начин то поне в тази насока .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се как може да се двоумиш между две толкова различни китари... :)

 

Аз лично бих купил LP копието. Специално този Cort прилича на кухненски робот. ;) А и като цяло има прекалено евтин вид. С Les Paul-а поне конструктивно няма да имаш кой знае какви проблеми, а и на външен вид поне си е стилна китара. С Cort-a, ако не си много внимателен, можеш да си изкараш някое око :D

 

Сам разбираш, че за тази цена не можем да си говорим за кой знае какви звукови качества и от двете китари, затова по-добре избери по това коя ти харесва повече как изглежда. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих заложил на J&D Лес Пола. Изглежда по-красив, а и елементарна сметка,че щом втора употреба е 200 лв., значи нов е над 230 със сигурност.

 

Не бих му мислил толкова. Като се задълбочи човек и започват яките терзания... взимай Лес Пола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай да уей предполагам 4е е тая за 130 евро http://blaetterkatalog.musicstore.de/html/...ml?startpage=19 (виж каталога)

Зависи колко пари имаш де лично аз не бих заложил на марката но ако си си я харасал грабвай я пък и пробвай с пазарене ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал корта,но съм пробвал J&D и обажда доста добре за тея пари.Китарата струва към 260 без доставката.Ето ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.