Jump to content
Българският форум за музиканти

Задобряване на китарата..


ams'fu

Recommended Posts

Здравейте като начало...

Понеже свира от сравнително скоро на китара.. стана ми и хобии.. нещо което ме влече силно...

Искам да питам въпреки, че всичко е доста относително..

За около 6 месеца.. изучаване и практика така да се каже.. нормално ли е още да не мога да хващам тъпото баре..

и да ми е изключително трудно да сменям някои акорди ...наи вече септите.. и тея с барето :Д

И какво може да препоръчате.. за скилване и за по лесно учене като се има в предвид ..

че свиря главно по табове.. ходих на уроци... иии съкс :д

общо взето трябва да знам няколко гами обаче не ги знам... трудно ми е да свиря по ноти.. и карам на табове ;д

Тенкс за асииста ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налага се да минеш един малко тегав и скучен път на упражнения под контрола на учител. Там ще покажеш трудолюбие и инат, но ще получиш правилна постановка на ръката и добра основа да продължиш нататък сам.

Другият вариант е да си адски сръчен и схватлив, но тогава нямаше да имаш проблемите, за които говориш.

 

Тъй като няма универсално решение няма как да ти се помогне във форум. Хващай даскала и стъпка по стъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е да не можеш да хващаш барета след 6 месеца, но имат значение и специфични неща по китарата, струни, височина на струните, големина и форма на грифа и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СкИлването по принцип става с кОпане - няма шорткът. За баретата няма да се плашиш - нормално е. КОпай си и лека полека то си става. И ИМАЙ ТЪРПЕНИЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно търпението ми липсва на моменти :Д тва е от зодията.. :Д

инече китарата ми е с тесен гриф и струнете не са по високи от 0.5 см. даже това е много ..

просто ми е трудно .. то и котрето ми още е в зародиш от време на време подскача да натисне някои тон :д

Мерси за съветите , явно постоянство му е мамата. ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 месеца са много кратък период на учене, за да искаш много. По отношение на акордите с баре, това става постепенно, все пак това е и тренинг на самите пръсти. Аз свиря от малко повече време от теб (3 год.) и мен ме затрудняват понякога тези с баре (особено смяната от минорен с мажорен акорд с баре). Просто с времето пръстите ще ти се "поотчупят" и акордите ще ги сменяш все по-лесно и гладко. А по отношение на нотите - голяма част от хората с много по-голям стаж от тебе не могат да свирят по ноти. Не че това трябва да ти е за пример, но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли имам чувство че човек и цял живот да се учи пак няма да я знае до съвършенство ;д

не само китарата.. а и самата музика :Д

мерси отново , питах защото имам познати които за година две свирят доста , доста хубаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз съм нещо като теб :girl_witch:.

Препоръчвам гами може да си изтеглиш за Guitar Pro 5 Scales и ти ги показва на различни прагове как се свирят. Като се учи човек на инструмент трябва задължително бавно да свири и постепенно да увеличава темпото. И аз искам бързо, но не става :girl_witch:.

Чудя се уроците на солфежа или на китарата са по-важни в смисъл може ли примерно само от китара да стана доста добър и т.н. като от книжки уча теория.

Започни До Мажор и Ми мажорната и минорната са много лесни от един път ги познах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питах защото имам познати които за година две свирят доста , доста хубаво

 

Хубаво не значи сложно!

Аз от началото много се възхищавах на разла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питах защото имам познати които за година две свирят доста , доста хубаво

 

Хубаво не значи сложно!

Аз от началото много се кефех от разлагането на ла минор и си мислех , че е супер трудно и иска години работа .

Е , оказа се че не е много трудно , но радва ухото.

Много е важно да имаш вдъхновение , нещо каращо те да хващаш китарата и да свириш.

Пожелавам ти успех!

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре и аз да драсна един коментар. Свири си по таблатурки, опитвай се да тренираш ухото ... демек по слух да вадиш нещица по натам и ги сравнявай след това по таблатурите. Мани ги уроците. Има достатъчно велики музикати който не са учили нито скали нито ноти, да не говорим, че след това съответните музиканти са ставали пример за някои от скалите, но много се отдалечих от темата. Относно баретата гадни са още повече ако ти е широк грифа. За 6 месеца знаеш, че няма как да очакваш чудеса. Хората свирят по 10 - 15 , дори и 20 години и пак не смеят да кажат " Научих се ". Свири си за кеф и нека силата бъде с теб :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходи на уроци !!! аз не съм ходил на нито 1 и сега съжалявам! по времето като се започвах да се уча почти нямаше компютри, да не говорим за интернет. и резултата е - все още си правя в къщи някакви упражнения да си развивам кутрето на лявата ръка, защото ми беше трудно да го използвам преди и я карах по лесния начин без него. а сега като искам да изсвиря нещо - нестава както трябва, трябва да го зауча много добре за да се получава. при импровизации е същата работа - трудно го вкарвам в употреба. затова ходи на уроци да ти казва даскала грешките ти къде са и как е по правилно...постановки и свирене и т.н. да не стане в един момент да стигнеш като мен до някаква бариера която да те тормози с развитието ти като китарист.

имай търпение и знай че стават бавно нещата, постепенно се забързват...

успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, от позицията на учител по китара (по образование съм и такъв :punk_guitar: ) бих казал, че никой не трябва да ходи на уроци, ако не изпитва нужда да го прави. Има много хора, които свирят на китара добре без да са ходили и на един урок. От друга страна, има много неща, които много трудно се научават, без уроци (образование). Това пък го казвам от гледната точка на човек, свирил на китара 15 години, без да е вземал уроци.

 

Всичко зависи от това, какво искаме да постигнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.