Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране на китара


Recommended Posts

Евтиме, колеги, според вас това:

 

http://cgi.ebay.co.uk/SELF-ADHESIVE-FLEXIB...=item3f0412c6ca

 

може ли да се използва като втори слой (тоест медното не отпада) за екраниране на кухини в китари? :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 212
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да ти кажа, не съм съвсем сигурен :D. Не знам каква е магнитната проницаемост на материала. Но, със сигурност може да се пробва, ако не друго :).

С всяка достатъчно тънка ламарина, която я лови магнит, може да се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А какво значение оказват разстоянието на адаптерите от струните, по отношение на количеството шум при не екранирана китара. В смисъл, при по-малко разстояние, възможно ли е шума да е по-малък? Малко странно звучи, но за втори път ми се случва да си разбутам адаптерите, в смисъл да ги отдалеча от сруните и да имам повече шум. Закономерно ли е това или е случайно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо, което забелязах тази сутрин. Като допра металния ключ за превключване на адаптрите шума леко се усилва, като допра струните изчезва, като намаля докрай volume копчето шума си остава, не се променя въобще, като намаля тон контрола докрай, т. е. орежа високите честоти намялява и почти изчезва, т. е. чува се съвсем слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като намаля докрай volume копчето шума си остава

 

Това значи, че масата виси. С две думи нормалните шумове са:

- Като мотаеш китарата насам-натам, да улавяш разни смущения от захранвания, телевизори, луминисцентни лампи и т.н.

- Като си доближиш пръста до което и да е метално нещо по китарата, шума да се усилва значително.

- Като ДОПРЕШ метална част на китарата, шума изчезва.

- Като тръгнеш да намаляваш volume, шума се усилва леко по средата, после намалява.

- Като си намалил volume докрай, не се чува абсолютно нищо.

 

Ако дъската се държи по различен начин, вероятно има проблем с окабеляването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А принципно с отдалечаване на адаптерите от струните, може ли да се променя брума като звучене, в смисъл да стане от по-басов, в такъв с повече високи и от там да идва усещането за повече шум? Като превключвам между отделните адаптери, не се изменя. И защо все пак, като намяля Volume на нула, пак си остава същия шум? Това всъщност брум ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма как разстоянието м/у струни и адаптер да влияе... колегите да кажат.

 

ОСВЕН ако струните изобщо не са замасени и действат като антена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за сега! Масата от жака на китарата ли следва да дойде? Май трябва да я дам да я погледне някой който разбира, ама като е кремонка с ед. адаптери ?! :cheers2:

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, дай я на някой, който поне малко отбира от електроника да види дали са навързани нещата като хората...

 

В кремоните масово съм виждал студени спойки(от годините направо са си прекъснати).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос - Наскоро реших да екранирам Епифона (Лес Пол) с чужда помощ. Облепихме кутията на потенциометрите с алуминиево фолио отвътре. Масите са наред, струнника е замасен, потенциометрите имат обща маса, опират във фолиото. На места фолиото се прокъса при залепянето. Само че операцията почти нямаше ефект. Струните пукат при докосване (на по-ниски нива на гейн се усеща), а при по-високи нива и намален найс гейт, се чува и шум. Не сме облепяли кутиията на ключа.

 

Въпросът е - къде може да е причината за това поведение на китарата - дали ако облепя кутията на ключа с фолио ще се оправи или другаде може да е проблемът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранирането на китарата може в някаква степен да смъкне нивото на брума, който окабеляването и електрониката(евентуално и адаптерите) прихващат. Не може, обаче то да изцери вички проблеми. Ако това е целта - няма да се получи.

Ако искаш, запиши шума и свиренето, за да чуем колко е. Плюс това, за брум ли говориш или за по-скоро бял шум.

Ако е последното - от апаратурата ще да е. Всеки усилвател, особено хай-гейн, си генерира собствен шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е брум, бял шум е (като водопад в далечината, само при повечко дист). Иначе пукането на струните е характерно при проблеми със замасяването и екранирането, защото другата китара правеше същите номера, но след като ми я екранираха, изчезнаха проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

едно малко питане относно екранирането...на/около адаптерите...

 

екранирал съм 2 китари JACKSON и една SQUIER SHOWMASTER HSS, двата джаксъна без проблем щото бяха с по 2 хъмбъкера а скуаяра не помня синглите му как съм ги екранирал - дали върте в капачките беше или по тялото лепях фолиото?!?!?

 

в момента екранирам JACKSON JSX-94 HSS, като синглите му са заменени с хъмбъкери в сингъл формат и се чудя кой вариант да подхвана...

 

2075412406119109075131075348786nKb6WCLKeoAbXLGvOh.JPG

2021785369874756881310753495bqGThKFfv8xMDNBmL4sd.JPG

 

п.п. истината е че ме домързя малко да прегледам цялата тема и да видя как са се справяли колегите :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.