Jump to content
Българският форум за музиканти

Хипшот ключове


johniebgood

Recommended Posts

A защо не помислиш за ключове на Schaller

 

http://bass-mechaniken.de/hp12568/Bass.htm...2a7f89a75cX3ed9

 

Имат олекотени модели и според мен не са лоши.

 

Има ги в Thomann

 

http://www.thomann.de/it/schaller_bmlc_light.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Добра идея, това е май моя вариант - клик , че ми трябват 4 леви и 3 десни ключа... А колко ли ще ме одрусат за шипинг?

Намерих - 30 евро до БГ... Значи 142 + 30=172 евро.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдаа, соленичко излиза, ама така е като свирите на толкова струни :drummer:

 

Транспортът мисля, че беше 30 Евра. Може да ти излезе малко по-евтино ако се съберете няколко човека и направите групова поръчка.

 

Иначе, тези ключове, като механика изглеждат същите като тези, които Fender ползваха на някои от American Deluxe моделите с тази разлика, че главите на ключовете бяха фендерските "спатии"

 

Аз съм доволен от моите. Имат и предимството, че не се налага дупчене на дървото.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да го пратиш на KD да му резне главата и да му направи къстъм бридж с настройка отзад, ама ше трябва и тялото малко да се вдлъбне от към ануса за да влезе под наклон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А има ли вариант това да стане, като басът продължи да се ползва с нормални струни?

Дабъл бол ендo до момента не съм видял да продават в България дори за 4-струнен, а погледнато по-общо, не съм сигурен, че и в света се произвеждат... Всъщност подозирам една фирма, която може и да прави - тя предлага всякакви "изгъзици" - примерно струна .200", която си избираш дали да е Фа диез или по-ниското До диез, като каталога им стигаше до .235" май и е през .002-.003".

 

Та, питах, настройване отзад с нормални струни как се прави - със заключване отгоре или? Заключването при бас струните, особено Си-то би ли било ефективно.

 

Егати, как се умислих...

...но пък съм виждал многострунни хедлеси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, струва ми се, че най-разумното решение би било удължаване на горния рог и за да не седи като кръпка, може да се направи т.нар. melted top от друго,различно дърво, но връзващо се с оригиналния, който пък, за да не е "странен", би могъл да се сложи на още няколко места по тялото и по главата, например (а защо не и на 2-3 позиции по грифа)?

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Да, със заключване и нулев праг.Иначе има дабъл бол на GHS в магазина до консервата, и от Фактор съм намирал преди.А многострунни хедлеси колкото искаш - Sei,Status,BassLabs...

 

sei.jpg

 

headlessbass.jpg

 

 

EDIT

Ето и един крайно интересен екземпляр:

 

Watson-Guitars-headless-6-string-024_front.jpg

 

Watson-Guitars-headless-6-string-DSC04144.jpg

 

Watson-Guitars-headless-6-string-024_front1.jpg

 

DIY машинария :)

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо трябва да е с двойни топчета? Долу при бриджа струната не се ли реже и стяга като на китара с Флойд или друго подобно дабъл локинг тремоло? Може би не, щом има нужда от две топчета, ама питанката е "защо?" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея тези ключове Шалер как се закачат ? -

466252_800.jpg

Хипшот си имат дупка за винтче, като всички други...108469.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пинове, които държат ключа в определана позиция

 

http://bass-machine-heads.com/auctores/scs...2a89fda9d9X4cf3

 

Наистина не ги бях забелязал, защото не се виждат при монтирани вече ключове. Все пак не са винтове, а само 3 мм дълбоки отвори където влизат пиновете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина е тъпо защото тези пинове са доста широки, над 4 мм в диаметър, което предполага доста дълбаене в дървото. При Хипшот има ли такива пинове или захващането е само с винта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.