Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за мъничко помощ


Recommended Posts

Здравейте, започнах да правя този дист.

Платката е готова , ецната и пробита.

Правя диста по схемата в този сайт- http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://...ch:1&itbs=1

Купих всички части , но не знам как да ги разположа върху платка.

Има ли някой линк към картинка в която е показано за тази схема как да разположа елементите по платката!

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се позагледах малко и видях , че това , което си ми дал не отговаря на схемата от сайта - най-малко диодите са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда, че всичко си отговаря. Само диодите са посочени германиеви на схемата , но можеш да експериментираш с различни клипиращи диоди за различен характер на звука.

Други разлики виждаш ли освен диодите?

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е това нещо Bypass...

Знам , че въпросите ми са малоумно , но много искам ефекта нда стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Байпасът е свързването на платката и жаковете по такъв начин, че да можеш да включваш и изключваш ефекта.

Байпасът може да се направи по много начини, които много или малко смущават чистия сигнал при изключен ефект.( с изключение на тру байпасът)

Само когато е тру байпас ( true bypass) изключения ефект се елиминира от пътя на сигнала напълно.

Всички (почти) съвременни ефекти са с тру байпас свързване. Такова е посочено и на схемата която ти дадох с платката.

Обаче, виждам,че е направено с 3DPDT превключвател, който ще намериш трудно в БГ. Ако имаш 2DPDT трябва да направиш свързването както на тази схема:

 

http://www.guitarthai.com/picpost/lessonpost/Q211.gif

 

Нещата няма да станат само с обяснения от мен и от други колеги от форума. Трябва да почетеш в нета малко.Изясни си нещата - кое от къде минава, кое какво е и защо е, и ще видиш, че ще стане.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен повечето ефекти са БЕЗ тру-байпас.

 

А с помощта на Милениум схемата нямаме баш тру-байпас. Не че е проблем, само уточнявам. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключетата се казват 3PDT- с девет крачета, SPDT-с три крачета и DPDT - с 6 крачета за уточнение.Както каза Baby Thomas не е фатално в тази схема да се ползва и DPDT.3PDT са иначе в повечето схеми,но тук надали може да се намери а и свето диода трябва да му търсиш място за свързване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и вариант а DPDT и светодиод и да е тру байпас...Милениум байпас и той си е баш, баш тру байпас.

Иначе 3pdt в бг не се предлагат.Просто пазара им е доста ограничен и не ги внасят.Иначе може и да изкочи някога оферта от някого - примерно помня че @Gregg беше предлагал едни на доста добра цена.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Защото аз бях направил голяма поръчка от Китай и Галин не ги ползваше.

Добра оферта може всеки да си направи. Достатъчно е да влезе в алибаба, да си хареса нещо, да се разбере с продавача и готово.

Работата е, че в България почти никой няма да инвестира пари например за 50тина или повече 3пдт бутона. Да не говорим, че при 500 броя и нагоре цената е съизмерима с тази на дпдт в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Така е, прав си.Но е истина, че в бг пазар за 500бр не виждам (поне аз).

 

^Кое не му е тру байпас?

Примерно това е базирано на милениума и си е баш, баш трубайпас, откъдето и да го гледаш ;)

308y55d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е честно, аз имам едни по-куци Милениум байпас схеми... :wallbash:

 

Открадвам си я тази за бъдещи проекти, по-добра е. Тенкс!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.