Jump to content
Българският форум за музиканти

Събуждане. Кафенце с китарка.


Tozi

Recommended Posts

Чух го почти веднага, но се присъединявам чак сега към компанията за кафето, много хубаво е станало! Де да можех и аз така да се разсвирвам за събуждане.. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станах,чух,тичам за кафе,мерси! :metalist:

И аз тичам за кафе, ама надали ще има ефект (върху свиренето ми) :)

 

 

Много ми хареса сутрешното разсвирване, предствям си к'во става до вечерта !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно кафе, ей! (И силно разсвирване). Действа >24 часа!

 

Хващам го чак на следващото кафе (следващата сутрин, четвъртък) и разсвирването така ме заразява, та чак хващам и аз да се разсвиря.

 

Кой колкот' си може, де (записи няма да пускам), но важното е да се държи в ръце талпата с ръждивите жици и пръстите да шават по тях.

 

Моето разсвирване (пък и концертно свирене) е нещо такова:

 

Ла (на една струна, обикновено втора).

Ла.

Пак Ла. (може леко разклатено, но да си помислят, че е от чувство, не от несигурност).

Ла.

Този път - Ла.

Изведнъж - До! Бенд - почти до До диез. (Това страшно раздвижено и оригинално, ама много се отклоних от тоналността и от темата).

Ла.

и Ла -

Забравих май нещо - а изсвирих ли.. Ла?

 

Ай стига, че кафето изстива -

 

:cheers2:

 

(Абе тия хора няма ли да пуснат иконка за кафе - ще помислят че съм битов алкохолик от изгрев слънце още... )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема ме сеща дали да не се направи нещо като mlog (по аналогия с blog, vlog), дето всеки да си пуска кво свири докат си готви манджата, докато си чака филийките от тостера, вода, яйца да се посварят. Нещо от сорта на "Добро утро, на всички, как сте, добре ли сте, положението от снощи как е, как мина, ем' добре беше, мисля на риба съботаta да ходя..."

Нали се сещате, мюзишъншип соушъл нетуърк с такива общи неща за разсвирване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещате, мюзишъншип соушъл нетуърк с такива общи неща за разсвирване. :hysterical:

Аз лично не се сещам. Я поясни?

Ако става въпрос за готвене вече си имаме чудесна такава тема в говорилнята с доста рецепти. Колкото до съчетаването на готвенето със свирене мисля че това е доста несериозно предложение тъй като и двете изискват голяма доза концентрация и внимание - иначе манджата загаря (и в двата случая). Обикновено като се лови риба се пази тишина - иначе рибата ще избяга.

 

 

П.п: Радвам се че сутрешното ми кафенце е успяло да даде положителна емоция (утринна или вечерна) на останалите коментирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

 

Чак социална мрежа да се създава едва ли е оправдано, но в настоящата (музикантския форум) не е прoблем да се пусне една темичка. Мисля, че в 'Пясъчник' би и било мястото, но по несериозност може да мине и в 'Говорилня'. (Някой мод да препоръча подходящо място, ако колективът им не е по принцип против).

 

В такава тема - да я наречем примерно 'Нехайни звуци' - всеки желаещ би могъл да пуска кратки свидетелства с какви упражнения / цитати от любими парчета / или безсмислени подрънквания си запълва случайни празни минути в ежедневието.

 

Аз например, докато работя на бюрото си, имам една кухарка на една ръка разстояние - и като ми заври мозъка от сериозни задачи, грабвам я и дрънвам 2-3 ноти от някое забравено парче (пример, записан с телефон, пуснах в темата за телефони). Или като минавам долу покрай пианото, все ще спра и ще размажа по клавишите някаква безсмислица - шум да става.

 

Други посвирват докато варят (или пият) кафе, трети - докато чакат някой бавен файл от торентите :hysterical:

 

Каквито и да са обстоятелствата, всички имаме моменти на по-безотговорно 'музициране', които - събрани на едно място - биха представлявали интересна картина.

 

Остава някой да стартира темичката -

 

:)

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мюзишъншип соушъл нетуърк с такива общи неща за разсвирване

Аз лично не се сещам. Я поясни?

 

- какво да пояснявам, ти си го засвирил в семпъла, кафенцето сутрин

 

Обикновено като се лови риба се пази тишина - иначе рибата ще избяга.

Да. Хубаво ще е за едно млогче от роболова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре,не съм единственият,който сърба кафенце вечер. :)

Ама аз,така или иначе,трябва да работя...Щях да ви предложа и мляко,но вече си го сипах последното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.