Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко информация относно настройка на ел.китара


pafa7a

Recommended Posts

Така , преди 1 седмица си взех ел.китара Cort - X6. В началото звучеше добре, но след продължително дрънкане през тази една седмица, тя се разтои. Искам малко съвети за това , как да я настроя отново (стил на свирене : Metallica ) за да докарва звук близък до този на Metallica . И моля без : Тръгни на уроци и ще ти обяснят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пусни си запис на Металика, не много бръз , нито пък много бавен и слушай внимателно свиренето на баса. От това си представи как би звучало цялото нещо без бас и мислено раздели на две резултата (защото китарите в Металика са две, макар и понякога да са 4, но това е само при по новите песни и то не всички, а в една май даже имаше 7) и ще получиш нещо като приблизителната настройка, която трябва да приложиш, за да се приближиш максимално до настройката за тази група

 

П.С. пробвай по слух да направиш твоите струни да звучат като тези

 

http://www.gieson.com/Library/projects/utilities/tuner/

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брат, аз съм начинаещ едва ли ще успея на слух да я наглася. Дайте някой тунер който се сваля и да туря усилвателя до микрофона и да ми обясните на какъв тип настройка да го наглася

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теория ако имаш добър микрофон на компютъра можеш да настроиш струните чрез някоя програма, изпълняваща функцията на въпросните тунери. Със сигурност има такъв софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгни на уроци и ще ти обяснят :thumbs_up:

...

първо- учиш се как да си настоиш инструмента.

второ -"мила моя мамо" на една струна (може и Смоук на дървото)

...и т.н.

 

Ясно е,че си от поколението "ИСКАМ сега и веднага",ма как просвири Металика ,като не можеш да си настроиш китарата??

А слух мама и тате не могат да ти купят - ако имаш такъв го развивай ,тест 1 - настрой се по слух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AP Tuner

http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/apmain.html

Настройва с микрофон.Само не забравяй отляво на програмата да сложиш чертичката по-ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Ще повдигна тема от миналото лято , но ме мъчи един въпрос в момента.Значи имам тунерче като това :

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_663/i_24126/Cort_E410.html

 

Като си настроя китарата по него някак си "не ми звучи" - знам че е тъпо изказване особено от начинаещ, но като отпусна малко първа струна ( от положението което е настроена с тунера) и от там си настроя следващите по нея ( по метода по който си настройвах акустичната китара) "ми звучи " по добре да речем .

Та кажете какъв ми е проблема в случая ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще повдигна тема от миналото лято , но ме мъчи един въпрос в момента.Значи имам тунерче като това :

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_663/i_24126/Cort_E410.html

 

Като си настроя китарата по него някак си "не ми звучи" - знам че е тъпо изказване особено от начинаещ, но като отпусна малко първа струна ( от положението което е настроена с тунера) и от там си настроя следващите по нея ( по метода по който си настройвах акустичната китара) "ми звучи " по добре да речем .

Та кажете какъв ми е проблема в случая ?!

 

Да не имаш проблеми с интунацията някакви? Пробвай да свириш с някоя група едновременно и ще си проличи дали ти е в строй китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.