Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройки на ефект


vaxo

Recommended Posts

Взех идеята от чуждестранен форум.Нека всеки покаже с какъв/какви ефекти свири и как ги настроива за стила/стиловете които свири.Ако някой иска може да демонстрира звукът си и да каже с какво обурудване,освен ефекта,го е изкарал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2349584G.jpg

2349593t.jpg

Това от мен....идеално за джънгъри стил Дарктроун,Мейхем, но и Джудас се справя прилично.

Сори за лошото качество,но толкова може телефончето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни ей така седи настройката и барам само Drive-a

Цък

и ползвам дилей и ривърб от усилвателя

Като ми се досвири нещо хеви..

Цък

така е било последно като съм свирил с този ефект.

Чат-пат си ползвам само усилвателя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ефект борда, с който свиря това лято. Ампа варира според случая, на записа използвам Фендер Туин с атенюатор. Записа е правен на изключително тихо, стайно ниво, звукът не е оптимален, но пък е без пудри и си е напълно натурален.

 

 

Ефектите са

 

Cmatmods- Signa Comp, BBpreamp Xotic, Cmatmods Super Signa Drive, Cmatmods Brownie, Boss NS-2, TC Electronic Vintage tremolo, MXR Carbon Copy Analog Delay, Boss DD3. На видеото се вижда донякъде(надявам се и се извинявам за лошото качество на картината) как ги използвам и комбинирам

 

Това е ригът с който свиря Поп&Рок (без метъл, много съм мекичък, за това имам друг сетъп, а когато свиря моите си музики си имам съвсем друг риг)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе Кольо,ти със всичко звучиш яко,не е празна четка..,а какво ще рече Cmatmods?

Това Brownie е супер,от Туин трудно се изкарва "мазен" драйв,поне аз не мога.

По темата - Boss SD1 или Boss DS1 според случая,с ниски нива на драйв,Marshall амп (Артист или БГ Плекси),понякога и фленджър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси друже :cheers2::thx:

 

Ами Cmatmods (Chad Matthews) e един пич в Щатите, който прави много приятни педалчета, при това на доста нормални кинти (като за бутикови де)

 

http://www.cmatmods.com/

 

A Браунито беше избран за педал N1 за браун саунд (Еди Ван Хален тип драйв)

 

И да, Туиновете са капризни ампове, но пък какъв чист саунд :D

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както винаги много интересни неща от kolio_k. Трябва да запишеш някой видео урок с рифчета и ликове :thx: Краднал съм си няколко по слух, ама друго е от извора. :cheers2:

И за да не съм съвсем off гиъра ми е в подписа. Отделно от него ползвам vst-та - дилей, ревърб, EQ, кабинет симулация, нойс гейт. Туй то. Лека полека преминавам към истински неща.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k, понеже имаш опит в свиренето на всякаква музика(или почти всякаква) , би ли препоръчал някакви ефекти , конфигурации или какъвто и да е гиър, подходящ за свирене на фънк музика(Понеже напоследък основно в това съм се концентрирал и се опитвам доколкото мога).

Разбира се сам по себе си въпроса може и да е малко глупав, че то чистата китарка във фънк музиката май си е класика, а и самото понятие фънк е толкова обширно и вероятно не съм достатъчно обстоятелствен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не претендирам за някаква особена компетентност по въпроса, но лично аз, при нуждата да свиря фънк, бих се спрял на добро УА (не непременно скъпо), наистина качествен компресор (този с който свиря по горе е много приятен, но има и много друго добри), овърдрайв за сола (Fulltone, Suhr, Cmatmods, Wampler или пък по бюджетни такива, Boss SD1, Ibanez TS9 i tn), опционално някакъв Phaser ,

 

Примерен риг Wah (Dunlop примерно, може и по добро разбира се) Keeley Compressor - Fulltone Fulldrive - и примерно MXR Phaser 90 или някой по претенциозен

 

По тънка версия

 

Wah dunlop - Comressor Boss примерно, Boss SD1

 

Разбира се и китарата е много важна, но доколкото си спомням, ти беше със Стратокастер, а те са си супер за целта. Към тези педали, при добро желание може да се добавят още много :thx:

 

@bluelemon

Mерси :cheers2: , някой ден може и да врътна нещо подобно

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много ти благодаря за бързия отговор.

Излиза че отчасти съм нацелил нещата, защото наистина съм със Фендер страт, имам най стандартния модел на Дънлоп край бейби(който си мисля че ме удовлетворява , макар да нямам голяма база за сравнение) и също от драйвовете които си изредил притежавам единия- Fulltone Fulldrive. Никога обаче не съм позлвал компресор или Phaser(Задължително ще опитам). Ползвам един правен лампов усилвател(нищо особено - само чист канал , но що годе приятен.)

Доколкото за китарата, наистина си мисля че съм си я уцелил и почти ежедневно се убеждавам в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат "Ето ефект борда, с който свиря това лято. Ампа варира според случая, на записа използвам Фендер Туин с атенюатор. Записа е правен на изключително тихо, стайно ниво, звукът не е оптимален, но пък е без пудри и си е напълно натурален."

 

 

Мм... тва от 1:20 нататък при нека звучи безбожно яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.