Jump to content
Българският форум за музиканти

Наклон на перцето по време на свирене..


SonneR

Recommended Posts

Напоследък видях в два различни урока по китара, че силно се препоръчва перцето да бъде наклонено на една страна като удря струните..

180818b.gif

Искам да ви питам защо това е така и по този ли начин pick-вате? Освен това аз досега съм удрял струните пак с наклон на перцето, но на другата страна (страната на перцето откъм бриджа е по-близо до земята), държейки го с 3 пръста. Дали този "обратен наклон" разваля или пречи на пикинга? Пробвал съм и другояче и не съм забелязал да ми е по-удобно, но все пак..

Таа.. споделете :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз по-скоро успоредно. Като е наклонено по-лесно излизат А.Н. Не мисля едното да е грешно или другото по-вярно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля едното да е грешно или другото по-вярно...

Както ти звучи най-благо - това е правилното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колкото по-голям наклон, толкова по-заглушен и замазан звук. При бърз пикинг може да наклониш, обаче мааааааалко. Иначе замазваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно - при бърз пикинг винаги накланям, някак си несъзнателно става. А иначе ми е успоредно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с леко наклонено перце. При заглушаване с длан, наклонено перце и едновременно зазвучаване на струната с перото и леко докосване с палеца получавам доста зверски звук. Но аз това и търся де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен по грешния начин(спрямо това което си постнал)се свири много по трудно и по този начин не могат да се свирят бързи хави...и може би затова е греше, :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък видях в два различни урока  по китара, че силно се препоръчва перцето да бъде наклонено на една страна като удря струните..

  180818b.gif

  Искам да ви питам защо това е така и по този  ли начин pick-вате? Освен това аз досега съм удрял струните пак с наклон на  перцето, но на другата страна (страната на перцето откъм бриджа е по-близо до земята), държейки го с 3 пръста. Дали този "обратен наклон" разваля или пречи на пикинга? Пробвал съм и другояче и не съм забелязал да ми е по-удобно, но все пак..

Таа.. споделете  :)

Аз преди свирех по абсолютно същия начин като тебе. После обаче реших да пробвам и стандартната постановка и си останах с нея - много по-доволен съм :)

В началото другите постановки са ти неудобни. Това обаче не значи, че твоята наистина ти е по-удобна - просто си свикнал дълго време да свириш с нея. Затова те съветвам да пробваш за известно време (1-2 месеца примерно) стандартната постановка и после ще си прецениш коя наистина ти е по-удобна. Времето, което ще отделиш, за да свикнеш с новата постановка, няма да забави кой знае колко развитието ти като китарист ;) , но пък може да го промени значително, както стана с мен.

 

За наклона съм съгласен с останалите. Този от картинката ми се вижда прекален, но малък наклон идва доста добре :guitar:

 

Айде успех :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колкото по-голям наклон, толкова по-заглушен и замазан звук. При бърз пикинг може да наклониш, обаче мааааааалко. Иначе замазваш.

За теб замазан, за мен - по-богат звук. Заглушен звук, както знаем, не можем да постигнем с наклон на перцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам предвид заглушен като с palm mute, a с притъпена атака. Замазан - по същата причина - атаката се притъпява. Ако ви кефи това за ефект - go for it :bravo: Обаче при високи скорости на мене хич не ми звучи добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря по ''правилния начин'', за скорости е по удобно , някак си по се ''плъзга''.

разни хора разни идеали...Всъшност ако свириш успоредно но перцето се вижда едва едва между никтите ти пак е същото.Дори за АН е по препоръчително така...мисля.поне при мен работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чеки ся,

 

много зависи от двърдостта и размера ............. :headbang: на перцето - колкото по-меко толкова по-замазан звук и обратното, когато е наклонено.

 

Стив Морс свири не с перце, а палачинка и подхода му е доста успореден.

Чиче Джон е с Jazz III перца (бая твърди) и постановката е наклонена.

 

Ай, сус здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе мен учителя ми каза да е леко наклонено и да се приплъзва леко по струните и аз от тогава така свиря и така ми се и струва правилно, по-добре се чува според мен даже :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.