Jump to content
Българският форум за музиканти

Правене на отвори в алуминиева кутия Hammond 1590b


Recommended Posts

Абе и аз чета и се чудя... какво става? Май скоро ще ги стигнем хамериканците - да звъним на фирма за завиване на крушки... Чак се чудя дали тая тема не е някаква ебавка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Уважаеми колеги !

Не се учудвам защо Parni ви се учуди.Тук изглежда има много хора за пластичен хирург.

И по точно за прецизно изваждане на ръцете от едно место.Може ли да се изпише толкова метериал за три кирливи дупки дето с една ножица може да се разпробият.Много ми е чудно дори смешно бих казал.Както каза един друг съфорумец все едно ракета сглобявате.

 

Успехи в процеса !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, колкото и да е смешно, не е...

Още много време не мога да си мърдам врата, нося шина, имам само 1 позиция на главата в която болката е приемлива... Дори не мога да свиря на китара, защото само леко мърдане на рамената предизвиква непоносима болка, камо ли да работя с машини. Единственото нещо което мога да правя свободнo с ръцете си е да мърдам от лактите и надолу.

 

Искрено ви пожелавам, никога да не ви сполетява подобно нещо...

 

А ми трябва точност, защото бях направил няколко платки и всичко е сложено на платката, няма някакви хвърчащи кабелчета и подобно. А за това ми трябваше прецизни отвори, защото най-малкото разминаване и кутията не ми върши работа. Явно този проект ще отпадне и като стана по-добре, ще преработя layout-a.

 

Благодаря за всичките съвети =)

Ще гледам да ги използвам в бъдеще.

 

Приятен ден!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не бой се - при такива проекти, където потовете са онборд, точността не е толкова критична.Все пак има шайби и гайки.Т.е. трябва да си в допустимите норми.Примерно отвор за пот е 7мм, но аз ги правя със свредло 8мм за да ми е по-лесно после припасването и от веднъж да се получи всичко.Шайбите са по-големи и сглебката става стбилна и естетична.Щом не си добре със здравето, то обърни се за помощ към някой според града ти.Ако си от София, то примерно пиши на Евтим Джерекаров от форума.

 

Пожелавам ти бързо оздравяване!

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за здравословния ти проблем! Обаче, ако приложиш технологията, която ти предложиха по-горе с разпечатване на центровете на отворите на лист хартия, залепянето му за кутийката, "удряне" на центровете и после пробиване на ръка мисля, че ако човека, който пробива има някакъв опит в боравенето с ръчна дрелка, не е сляп и не е пиян просто няма как да обърка. Ако си от София аз ще ти дойда на гости някоя вечер и ще ти я пробия тия пуста кутия. Даже ще си взема помощник да я държи :punk_guitar: Ако се съмняваш в моята точност само ще кажа, че последното нещо от алуминиева сплав, което пробивах с ръчна бормашина беше изпарителя на газовата ми уредба и след моята интервенция въпросната газова уредба мина технически преглед (истински, не фиктивен) и си работи. Ти кого помоли да пробива, че не си доволен? Бая трябва да му е избягала дупката май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съжалявам за заболяването ти!Скорошно оздравяване.Като казах смешно имах предвид следното.Толкова ли няма кой да ти помогне за тия отвори това както се казва не иска хирургическа точност и може да го свърши всеки.Още повече че ти спомена че имаш много инструменти под ръка.

 

Успехи и скорошно оздравяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Особено на тези които предложиха да ми помогнат. Но ще трябва да откажа... не само, че ще се чувствам неудобно, а и свършиха кутиите. А докато дойде новата пратка, се надявам да съм по-добре...

 

Идеята беше да опростя процеса на изработка на stomboxes. Особено тези които искат много жички... Но явно няма да стане както съм го замисли. Както и да е, изключително много благодаря на всички за съветите =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко отсъствах от форума, но да се включа и аз. Аз лично ползвам настолна бормашина монтирана на стойка от тия с дръжката.

71023a78_0040001096199_l.jpg

 

Пробиването правя като предварително направя център на мястото за пробиване.

Първоначално разпробивам всички отвори с бургия 3мм, после, за да разширя до съответния размер ползвам ползвам стъпкова бургия (на английски stepper drill)

Изглежда така:

unibit.gif

Стъпковите бургии дават по-малко изместване на отвора от първоначално бития център и отворът е по-кръгъл спрямо нормалната буриия. За това аз ползвам такава. Предварително да спомена, че тези бургии не са евтини.

Точността на отворите лично мен ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от много време търся стъпкова бургия, но само по чужди онлайн магазини ги виждам... Има ли ги в някой голям магазин като практикер, баумакс или трябва да се поръчва от специално място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ги има. Практикер и баумакс не са магазини специализирани за металорежещи инструменти. Не те знам от кой град си, но в Пловдив има улица с няколко такива магазина. Освен това и магазини като Киров продават такива бургии. Имай предвид, че една такава бургия струва от 30-60 лева. Моята не помня колко беше, но обхваща дебелините от 4 до 12 см. със стъпка 1см. Мисля, че беше на габровската фирма GWG (http://www.gwg-gabrovo.com/)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпаловидни свредла има в София. Магазина е на втория етаж в безистена на Пиротска до ъгъла с Ботев където са колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък за пробиване на отвори в ламарина имам обикновени свредла,за метал,заточени с три върха,подобно на тези за дърво.Правят идеални отвори,само трябва да се внимава при завършване на пробиването,че някой път има екшън.И контузии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Такива бургии има навсякаде.Друг е проблема доста са им дебели цените.Но може би толкова си и струват.Иначе са доста удобни наистина.Аз лично видях в един магазин две такива комплект и май бяха към 50лв или повече(не съм съвсем сигурен).

Ники интересно свредло - до 12 см !!

 

Ето линка специално за стъпалните -http://www.gwg-gabrovo.com/bg/products/view/486

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.