Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с ак.китара


EpicMe

Recommended Posts

От скоро имам акустична китара и имам проблем с нея,много ме болят пръстите като свиря.Аз свиря нон-стоп от както я имам(3-4 часа на ден)и пръстите много ме болят.Знам че има други такива теми и горе-долу разбрах че след време ще се оправи това,но имам и друг проблем...трудно ми е да натискам струните.При повечето акорди само заглушавам струните,трябва да натисна наистина силно но тогава ме заболяват пръстите.Какво ще ме посъветвате,мислите ли че и това ще се оправи с времето?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Гарантирам ти, че ще се оправи, защото и с мен беше същото преди 35години, когато започвах да се обучавам :)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Лими, и аз от личен опит ще кажа, че в началото си е зор, с каквато и китара да започнеш.

Но има една подробност, че струните на китарата може да са много високи - при първата ми, която беше едно старо парче. беше така, и направо не ми се разправя какви мъки бяха. Даже и втората, тогава чисто нова, имаше същия проблем - показах я на учителя си и той самият каза, че има възможност да се намали. Специално това, което казваш за струните, ме навежда на такива мисли.

Така че, съвета от моя страна - говори с някого, който е навътре в нещата и може да прецени, след като разгледа китарата ти, дали проблема е в инструмента или в инструменталиста :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък имам проблем с изсвирването на някои сола, дали ще се оправи след време? :greenangel:

Всичко е въпрос на време колега :thumbs_up: Ще ти свикнат пръстенцата и след достатъчно време и упражнения сами ще започнат да свирят :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пръстите ти ще заякнат и загрубеят, после няма да има болка(до 1 месец максимум, при първите мазоли).

А пък също както казаха "колегите" може и да са ти прекалено високи струните, щом не можеш да натискаш добре струните, така че най-добре говори с някой който разбира(най-добре в някой магазин за музикални инструменти - фактор например(те ще ти обяснят всичко)).

Редактирано от ViciouS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се излагайте. Прекалено високи колко па прекалено високи. Да се научи така на по трудно и после всичко ще му е лесно. Човек когато е нов в някоя сфера винаги има чувството че все нещо му е виновна - я китара я високи струни , а всъщност самият той си е проблема. Така че пич свири си и ще се оправи всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И ако наистина са високи, каква точно му е ползата да "свири" на китарата така? Няма никакъв смисъл да си чупиш пръстите за нещо, което само ти пречи да се упражняваш истински и на практика те забавя.

Редактирано от Flame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре я дайте да я видим тая китара, щото пак почнахте да си говорите наизуст!

 

Към автова, ч наистна дай малко снимки да видим за какво става въпрос! Класическа или уестърн китара е, демек какви са и струните, стара ли е, нова ли е? До утре мога да те занимавам с въпроси! Така, че дай снимка да я видиме, та ще се разбере аджеба що тъй стАА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро имам акустична китара и имам проблем с нея, ...

 

Има такива теми, дааа... Ще боли, ще боли и ще спре. Може да смениш струните с по-тънки (ако има накъде), това е едното нещо, което помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре я дайте да я видим тая китара, щото пак почнахте да си говорите наизуст!

Именно. Снимай грифа и на какво разстояние са ти струните. Ако са на повече от 1'5-2 мм от грифа и са дебели нормално е като начинаещ да имаш проблеми. Ако боли значи не е добре. Давай снимките и измери разстоянието между струните и грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 - 2 мм e доста ниско, като за акустична китара, ако говорим за 6-та струна 12-то прагче и ако искаш да свириш с перо (или по-агресивно) да кажем :)

Нещо около/малко под 3 при относително добър инструмент би трябвало да е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А да вярно. Аз си мислих за 5-7 прагче. Аз понеже последно време не прекалявам с агресивноста и свиря с дебели жици и са ми по - ниско.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто мнение е като на колегите аз започнах да свиря на уестърн китара от начало тя беше първата ми китара и мен адски много ме боляха пръстите, но започнах да правя Упражнения и след един месец някъде болките оТшумяха и повече и не са идвали.Тъй че моят съвет е свири и прави Упражнения за пръстите и ще минат болките.След една година си взех и ел.китара и бях донякъде благодарен че започнах на акУстична

защото на ел.китарата ми беше много по-лесно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.