Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Е добре де, с подобен плъгин никога до сега не съм вади саунд който да става за нещо ... все нещо ми липсва и в повечето случай динамиката. Звука като качесто е ОК ама няма грам динамика ... и тука ли е така или аз нещо съм крив в главата/ушите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

... ами те нещата би трябвало да са ясни според мен - никой не е казвал , а и едва ли някога ще каже , че процесор , още повече софтуерен може да замени усещането при свирене със качествено кубе в което е включена качествена китара и евентуално за разкош в краката ти се подмятат 3-4 камиончета на ТС електроникс да речем - това е вън от съмнение ... и не само в динамично отношение - във всяко ....

......ОБАЧЕ ... да теглим чертата и да изчислим за кви кинти става дума ... колко от нас могат да си позволят този , смея да твърдя разкош ...... става въпрос единствено и само , че ако си Андрешко , софт плъгините от този тип , особено ако са от ''наште'' сайтове са единствения и при това доста добър и поносим начин за заместител на онова другото ......

......тъй де - и най добрата ПС игра за автомобили не може и на 1 процент да се опре на усещането като се качиш в едно Порше да речем , колкото и реална да е направена и волана да се скъсва да вибрира на завоите ... Цеко :greenangel:

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Отскоро я рацъквам по сериозно. Преди това само я бях разгледал и не ми допадна много, но сега на "второ четене" открих че си я бива.

Обаче, като си свиря с нея , така наречените" изкуствени флажолети " не искат да се възпроизведат като звук през AmpliTube :rolleyes:

Когато си свиря с камионче например или през кубе, няма никакъв проблем , получават ми се повечето пъти, което означава че причината не е в това, че аз не съм овладял добре техниката. Та дали и на някой друг му се случва същото и ако да дали е открил някакво решение на тая странна работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро я рацъквам по сериозно. Преди това само я бях разгледал и не ми допадна много, но сега на "второ четене" открих че си я бива.

Обаче, като си свиря с нея , така наречените" изкуствени флажолети " не искат да се възпроизведат като звук през AmpliTube :surprise:

Когато си свиря с камионче например или през кубе, няма никакъв проблем , получават ми се повечето пъти, което означава че причината не е в това, че аз не съм овладял добре техниката. Та дали и на някой друг му се случва същото и ако да дали е открил някакво решение на тая странна работа?

 

A с каква машина си и какъв процесор, с колко рам и с каква саундкарта? При по - слаби машини с вградени саундкарти програмата не работи добре - аз например на такива съм забелязал, че дилеите примерно не могат да се настроят както трябва щото непрекъснато бавят с някви милисекунди дори и с аsio4all драйвера също и други проблемации се появяват....въобще с вградена саундкарта и малко рам...абе да си го кажем ако нещо ти куца в машината откъм ресурс се отразява на работата на програмата и не само на тая...иначе си работи съвсем прилично ако всичко е наред....тъй, че хардуер му е майката :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, машината ми е слаба и картата е вградена :beer:То че трябва генерален ъпгрейд ми е ясно ама се ослушвам още ;) Но аз нямам кой -знае какви оплаквания от това как се държи програмата. Всичко си бачка и закъснението е поносимо и като цяло ми върши работа, обаче странното е че тези пусти "изкуствени флажолети" не звучат през нея и аз нямам логично обяснение за това. Като сменя машината ще ми стане ясно дали проблема е бил от слабите характеристики на хардуера ми или самия софт нещо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има занчение и с ква китарка и с кви адаптери си , а и какво ниво ти влиза в Амплитуба. Виж в Ревалвера дали няма да звукне, дай му лърн на инпута и аутпута. Тия изкуствени флажолети дето се опитваш да ги правиш може би си звучат, ама пикапите или софтът не ги хващат. Има наистина някои пресети, при които писва по -"блажно". Ако в стомп секцията буустнеш повечко, мисля, че ще се получи. А милисекундите едва ли пречат на флажолетите - то ако писне все ше се чуе. За това машината не е чак толкова важна - все пак гейна не се мери в мегахерци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено и бях на подобно мнение, но исках да чуя и други. В действителност не съм пробвал флажолетите с Ревалвера, но ще пробвам. Иначе Китарата е Ямаха РГХ220 с фабричните си адаптери. Флажолетите в действителност си звучат, щото аз ги чувам на сухо , като съм намалил звука, но Amplitube-a просто не ги "хваща" както казвш. Определено адаптерите ги хващат , защото през кубето си пищят идеално ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

През GuitarRig , Revalver изкуствените ми флажолети си звучат, но с Amplitube2 не щат:greenball: Други няма ли с подобни кахъри, да обсъдим кво може да го подтиква да се държи така тоя Amplitube2 с нашите флажолети? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Докато Амплитюб работи програмите за записване на аидио - не ! Е как да запиша нещо като дори и Тeйпдек няма(както е в риг-а)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Reaper - безплатна - можеш да я дръпнеш от официалния й сайт (потърси из Google),

Nuendo, Сubase - платени - май можеше да се дръпне демо версия (не съм сигурен!) , ако не - от някой торент тракер нелегално. :)

 

и доста други.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

а как става тоя номер имам предвид че пробвах навсякъде ма не видах опция в която да мога да адна амлитюба към риипъра .ще може ли някой да ми обесни като на мароумен как става ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Теглиш програма хост , Reaper , инсталираш я

2.Гледаш в менюто с настройките и указваш пътя по който програмата да намери папката с VST plugin

3.Като си инсталирал Амплитюб и си му дал пълната инсталация той си е инсталирал освен тома което ползваш в момента и VST варианта си , който като файл е Amplitube.dll. / пробвай да го намериш с търсачката точно каде се е инсталирало.

4.Практически ползваш програма чрез която отваряш плъгинския вариант на Амплитюб

5.Дано малко да съм ти помогнал .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.