Jump to content
Българският форум за музиканти

Прах под струните...


Betrayer

Recommended Posts

Имам малък,но досаден проблем...китарата някакси незнайно събира бая прах точно под струните и се маха досадно - трябва да отпускам струни,да бърша и пак да обтягам,като после струните трябва да се разпъват пак.Някакви идеи как да се справя така,че да не бърша повече?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърши праха с някаква много малка бояджийска четка без да разхлабваш струните, или виж за някакъв антистатичен спрей, стига да не ръждясат стуните от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четките с които жените си нанасят грима или нз кво точно, абе това са четки с много мек косъм, ама много, провират се навсякъда заради самата еластичност и само като ги позавъртиш и изчистват - пробвай този вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но не е от несвирене. Аз редовно свиря и точно върху адаптерите ми се натрупват боклуци, които сякаш са залепнали там и много трудно се махат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз след свирене си минавам под струните с кърпичка, после прибирам китарата в калъв и нямам такива проблеми; добра идея е да чистиш и всяка струна поотделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от свирене се получава. Това са частици от перцето и ноктите ви... Както и съвсем редовен прах, де :thumbs_up:

 

Бъркаш със парцал под струните без да ги разхлабваш. Не е ракетна физика - просто ти трябва тънък парцал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркане с парцалче под струните му е майката, ще се съглася с Valserp. Четките не ми вдъхват много доверие, но може и да е успешна тактиката с тях.

 

А обикновения прах всъщност са.... частици мъртва кожа. Защо ли се натрупва върху предмет, който пипаш нонстоп се чудя. ( който си помисли за друг предмет, а не за китара - свиня! :thumbs_up: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам горе-долу същия проблем и просто от време на време с парцал минавам от там където има прах. Колкото до естествения прах, т.е. този, който се събира и без да пипаш китарата - най-добре ще ти свърши работа един хубав кейс. Аз всички китари с кейсове, които съм виждал нямат много прах, даже някои изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, натрупва се от свирене. Точно там където кожата на дясната ръка се търка в струните, парченцата, които падат полепват по адаптерите и става мазало. :X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, натрупва се от свирене. Точно там където кожата на дясната ръка се търка в струните, парченцата, които падат полепват по адаптерите и става мазало. :X

 

Пичага, сори ама се излагаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.