Jump to content
Българският форум за музиканти

Как си пазите гласа?


Bassko

Recommended Posts

Аргументирай се,ако обичаш."Знахарство" ми звучи малко пренебрежително изпод твоите пръсти излязло.Не си написал ЗАЩО не помага.Аз мога да ти кажа ЗАЩО помага,ако наиситна смяташ така.И...Делението ти на "професионалисти" и "не-професионалисти" е малко крайно.Няма ЧАК такива разлики,особено що се отнася до глас.

Друго : както човек пази инструмента си(акордира си пианото,слага му бурканче с водичка,поддържа дървесината или чисти си внимателно китарата,не я държи до парното или в банята,или отпуска струните на цигулката си и т.н. и т.н.),така поддържа гласа си и когато не пее.Фарингит-ът е често срещано (понякога,за съжаление - хронифициращо) заболяване при доста от хората и при певците - тоже.Той изискава режим на лечение и профилактична "поддръжа".Нервите влияят не само на "професионалните" певци - всички сме хора,не го забравяй.Говориш за неща,които или не са ти ясни докрай, или никак не добре излагаш на вниманието ни.

Тук темата обхваща случаите ИЗВЪН самото пеене,ясно е,че трябва правилан постановка.

 

Това не е заяждане,но е напълно отговорно написано.

Темата е- Как си пазите гласа ?

Никъде няма пояснение.. как да си го подържаме!!!

НО,НОи още веднъж НО,АВТОРА на ТЕМАТА е дал първи мнение ПО ТЕМАТА казвайки че гласът му е паднал по време на репетиция...ТОЕСТ докато е ПЕЕЛ...и ПАК ТОЕСТ НЕПРАВИЛНО !

Сега ще помоля за твоята аргументация,защо си писала с какви продукти човека да си лекува гласът(КОЕТО Е МНОГО ХУБАВО НАПИСАНО И С ВНИМАНИЕ)..нямам нищо против него...но да се изясним..на кой от двама ни убягва ТЕМАТА.

Аз лично не съм професионалист,поне не сега,работил съм с такива..а Професионалисти са всички които си изкарват парите с пеене(независимо дали имат диплома за това)всички останали са непрофесионалисти.

И още венъж...нищо лично:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи "пазим" си инструментите като се грижим за тях по време на и след репетиция.С гласа е същото.Защото дори говорейки,ядейки,пушейки,пребивавайки на място,където се пуши,нервирайки се и прочие дейности той "страда".При едни повече,при други - по-малко,но страда!!!Едно тяло се поддържа с всички възможни средства.А и...Дори да е правилна постановката,ако човек пее над 6 часа(и то максимум) гласът се нуждае от допълнителни "помощни" средства.Това са неща,които човек не трябва да пренебрегва,защото те могат да му дадат от 20 до 60 % подобрение,в зависимост от случая.

 

До скоро виждане(пеене :D )!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи "пазим" си инструментите като се грижим за тях по време на и след репетиция.С гласа е същото.Защото дори говорейки,ядейки,пушейки,пребивавайки на място,където се пуши,нервирайки се и прочие дейности той "страда".При едни повече,при други - по-малко,но страда!!!Едно тяло се поддържа с всички възможни средства.А и...Дори да е правилна постановката,ако човек пее над 6 часа(и то максимум) гласът се нуждае от допълнителни "помощни" средства.Това са неща,които човек не трябва да пренебрегва,защото те могат да му дадат от 20 до 60 % подобрение,в зависимост от случая.

 

До скоро виждане(пеене :D )!!!

И тук се измъкваш:D

 

И доколото разбирам,за професионалисти говориш,а за тях вече обясних и моля те,не сравнявай гласът с инструмент-нямат нищо общо.

Ако си пеел правилно и уверено,ако ще и в пъкъла..всеки ще ти каже че като се наспиш и разпееш като хорат веднага влизаш в час,за справка виж мнението на Алоха..тя май е професионалистка:D Аако човек се е съсипал,от неправилни позиции на гласния апарат идват твоите средства за помощ.

Да обявим примирие а..?...не че воюваме,консенсус да има :D

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

:P :stop: :D :stop: :D :stop:

НИКОГА НЕ ЯЖТЕ СЛАДО ПРЕДИ ПЕЕНЕ!!!

ОСОБЕНО ШОКОЛАД!!!

ТВА ПО ВЪПРОСА ЗА РАЗНИТЕ БОНБОНКИ И Т.Н.

 

А ИНАЧЕ ЗА ПЕЕНЕТО НЕЩАТА СА СИ ИЗМИСЛЕНИ - ВЪЗВРАТЕН ИМПЕДАНС И ЗАКРИВАНЕ НА ТОНОВЕТЕ В ГОРНИЯ РЕГИСТЪР.

РАЗБИРА СЕ ДО ТЕЯ НЕЩА СЕ СТИГА МНОООООГО ТРУДНО И ПРЕДИ ТВА ТРЯБВА МНОГО ВОДА ДА ИЗТЕЧЕ И ДА СЕ ПОСТИГНАТ ОЩЕ КУП ДРУГИ .

 

ПЕЕ ЛИ СЕ НЕПРАВИЛНО ОСОБЕНО С "ЯКО ДРАНЕ" ЕДНА ДУЗИНА ЛЕКАРИ И ФАРМАЦЕВТИЧНИ КОМПАНИИ НА ЧЕЛО СА Д-Р КУИН НЕ ТЕ СПАСЯВАТ.

 

А ИНАЧЕ И ПРАВИЛНО ДА СЕ ПЕЕ ГЛАСЪТ СЕ ИЗМОРЯВА АМА НЕ ГО УВРЕЖДАМЕ.

 

КОЙТО СИ МИСЛИ ЧЕ ПЕЕНЕТО Е ЛЕСНА РАБОТА :P

 

А НАЗДРАВЕ :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно да не се яде сладко,а да не се ядат ЧИСТИ ЗАХАРИДИ.Ако са смесени с нещо достатъчно мазно(за прокарване - да :D ).Чистите дразнят(за кой ли път казвам) лигавицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно да не се яде сладко,а да не се ядат ЧИСТИ ЗАХАРИДИ.Ако са смесени с нещо достатъчно мазно(за прокарване - да :P ).Чистите дразнят(за кой ли път казвам) лигавицата.

:D И ТИ ПОТИЧАТ ЛИГИТЕ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Пеея секи ден по 1 час и половина и почива след това на другия ден отново така секи ден се пее по мах 1:30 до колкото знам питал сам вокали сас бранш 10 години :) но това е за спокойното пеене :) за дрането нз не обичам мн мн дране :D но попринцип със нищо по малко секи ден за да го подържам :) чист :D пропуснеш ли трябва да наваксваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви боли гърлото или имате налепи наи доброто решение е следното: вземате три лъжици захаросан мед и три лъжици ракия ама по силничка!разбъркжате добре и го оставяте в хладилника да се охлади. После хапвате по една лъжица на час.

Ама като казвам силничка ракия това не знаяи такава дето да тръгнеш да питаш всички '' Ти мен уважаваш ли ме или не ме уважаваш"

Само за оточнение :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен! Моята рецепта е следната- преди да почна да се разпявам си изцеждам един лимон, слагам една ч.л. мед в него и съвсем леко го загрявам, но не трябва да е горещо. Пиивам на малки глъдчици, и след това почвам по лека да се разпявам! Тази рецепта е за почистване на гласните струни, оделно пролет и есен ходя на електро стимулация и ултразвук на гласните струни което също ми действа много ободряващо за гласа, също и други процедури в домашни условия си правя, като инхалации с лайка и различни етерични масла! Пазете си гласовете, аз съм изпатила и сега се опитвам да спазвам хигиена на гласа! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е хубаво да си басист а не вокал!!!

Вокалът може да има почивка в парче, докато басистът доста по-трудно!!! ;)

Аз съм басист-вокал :metalist:

Ти си обречен :metalist:

Аз пък съм китарист-вокал. :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.