Jump to content
Българският форум за музиканти

Как си пазите гласа?


Bassko

Recommended Posts

@ Snowwhite

При запис, особено при смяна на сезони, често пъти на певеца(та) им се уморява гласът (а също така и при повече натоварване или ако са малко болни). Изтощава се, при по-малките деца се получава едно хрипче.

Как се процедира тогава, ако трябва непременно да се завърши записът.

Аз им давам по малко коняк или на малките деца мед с хладък чай.

Мога ли да го правя това или върша глупости? <_>

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи-описаните процедури "2)" и "1)" и сироп против кашлица Pertussol!!!Само не им давай цялото шише,че съдържа леки опиати и може да станат съненки без време.Дано още да го има този сироп-тъмно кафяв е на цвят(като кола,но доста гъст),много сладък,лепкав и вкусен.Има и някакви нови-ягодово-малинови на цвят и вкус,стават горе долу и те-но да са от сладките и гъстите сиропи,а не от горчивите,че някои деца направо получават позивни за повръщане от тях и от надуването съвсем остават без глас, а и те са по-неефикасни за кратък период от време.

Дори сладолед помага,ако не е настинка проблемът-има млекце и мазнички неща в него,които смазват,а студът успокоява раздразненото и леко възпаленото гърло.За момента толкова,а ако искаш - утре и още ще напиша,че сега ще стане длъжко.Само кажи.

 

P.S.:Медът не трябва да се консумира чист(особено,ако е захаросан)-захаридите в него дразнят лигавицата на гърлото...Затова се смесва с масло.Така хем действа локално и максимално,хем се премахват страничните ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи-описаните процедури "2)" и "1)" и сироп против кашлица Pertussol!!!Само не им давай цялото шише,че съдържа леки опиати и може да станат съненки без време.Дано още да го има този сироп-тъмно кафяв е на цвят(като кола,но доста гъст),много сладък,лепкав и вкусен.Има и някакви нови-ягодово-малинови на цвят и вкус,стават горе долу и те-но да са от сладките и гъстите сиропи,а не от горчивите,че някои деца направо получават позивни за повръщане от тях и от надуването съвсем остават без глас, а и те са по-неефикасни за кратък период от време.

Дори сладолед помага,ако не е настинка проблемът-има млекце и мазнички неща в него,които смазват,а студът успокоява раздразненото и леко възпаленото гърло.За момента толкова,а ако искаш - утре и още ще напиша,че сега ще стане длъжко.Само кажи.

 

P.S.:Медът не трябва да се консумира чист(особено,ако е захаросан)-захаридите в него дразнят лигавицата на гърлото...Затова се смесва с масло.Така хем действа локално и максимално,хем се премахват страничните ефекти.

Представяш ли си мамка му на детето, като види,че му давам някакво лекарство. Край! Изселен съм и аз и .... :D

На мен ми трябва нещо незабележимо. Да за меда знам и давам от този дето се слага в чай, малки кутийки от по 5 или 10 грама. Добре, ще пробвам мляко с мед! Обаче за сладоледа ме е страх. На мойта щерка и дадохме вчера, защото се представи добре на продукция и днес сутринта можа само да си изхрипти името. Слодоледа съм чувал, че помага, но ме е страх! <_>

Добре а за гелемите. Коняк или не! Става дума за нещо временно, което да подейства веднага и да държи до половин час. Нищо повече. :think:

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да пресипеш сиропа в голямо шише и да кажеш,че е плодов сироп-шипков примерно,той би бил такъв на цвят.Но:щом те притеснява-недей.Не четеш внимателно :D -казах мед и МАСЛО,а не мляко.То има повече млечни киселини от маслото,които спомагат за дразненето.Когато имаш язва например и се е обострила НЕ СЕ консумира нито прясно,нито кисело мляко,защото дразнят лигавицата и допълнително увеличават киселинността в стомаха.За големи хора важи същото.Опитай с този сироп-почти панацея е!!!Ако не-давай сладолед,ама поразтопен,щом казваш,че действа зле(ако е от дишане на студен въздух през устата проблемът - да,няма да помогне студеният,а разтопеният).И-да ходят по улиците с шалове ПРЕД устата и да си дишат през тях.Хем се затопля,хем се овлажнява въздушната струя.След малко ще пиша още,само да се сетя какво знам(че не са едно и две неща <_< ).Това с алкохола е доста рисковано,пак щипе на наранена лигавица...Въобще-мазнички неща се дават,сладки ябълки и круши,но после да се пие вода,а най-добре банани(непокафенели,че има едни бактерии в изгнилото),като пак се пие вода след тях.

 

Казвай по-подробно обаче-кашлица(какво се чува),хрипове,сълзене на очите и прочие симптоми.За да знам за какво става дума.

 

Ако е фарингит-писала съм какво се прави,пробвай и с него,ако се съмняваш,че може да е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не-е-е бе!

Ти задълба много на вътре!

Ако се стигне до там аз прекратявам записа и пращам човека (детето) да се лекува!

Имам предвид когато гласът е уморен! Певицата (да ме простят тези които четат) неразположена!.

Забелязва се една безизрасност на гласа. Сух, плитък, нездрав. Няма настроение, няма живот. Може ли нещо да се направи и да се освежи.

Всичко до тук го приемам и ще го имам в предвид.Но според мен стигне ли се до там нещата изискват почивка от няколко дни плюс твойте животворни средства.

Мисълта ми е нещо дребно, което да стимулира в момента и после се спира и се почива и лекува. Де да знам може би ментово бонбонче? Имам в предвид здрава лигавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЕТИХ СЕ!!!!Има едни карамелено-млечни бонбони-"Baloo" или нещо от сорта се казват,както и хиляди техни разновидности-дано се сещаш за какво говоря,ако не - ще ходим по пазар и ще накупим,пък и ще си се реваншираме взаимно за миналата (не)среща!!!Всичките от тоя тертип са елипсовидни и големи колкото монета от 50 стотинки.Дебели по около 0.5 - 0.7 милиметра.КУПУВАЙ ОТ ТЯХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЕТИХ СЕ!!!!Има едни карамелено-млечни бонбони-"Baloo" или нещо от сорта се казват,както и хиляди техни разновидности-дано се сещаш за какво говоря,ако не - ще ходим по пазар и ще накупим,пък и ще си се реваншираме взаимно за миналата (не)среща!!!Всичките от тоя тертип са елипсовидни и големи колкото монета от 50 стотинки.Дебели по около 0.5 - 0.7 милиметра.КУПУВАЙ ОТ ТЯХ!!!

Ей такова нещо търся,ако става ще те черпя бира с карамелено млечни бонбончета! ;)

............

Шегувка де само бонбончета! :P

............

Добре де бира! :cheers::cheers::D

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЕТИХ СЕ!!!!Има едни карамелено-млечни бонбони-"Baloo" или нещо от сорта се казват,както и хиляди техни разновидности-дано се сещаш за какво говоря,ако не - ще ходим по пазар и ще накупим,пък и ще си се реваншираме взаимно за миналата (не)среща!!!Всичките от тоя тертип са елипсовидни и големи колкото монета от 50 стотинки.Дебели по около 0.5 - 0.7 милиметра.КУПУВАЙ ОТ ТЯХ!!!

Ей такова нещо търся,ако става ще те черпя бира с карамелено млечни бонбончета! ;)

............

Шегувка де само бонбончета! :P

............

Добре де бира! :cheers::cheers::D

И сладолед!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЕТИХ СЕ!!!!Има едни карамелено-млечни бонбони-"Baloo" или нещо от сорта се казват,както и хиляди техни разновидности-дано се сещаш за какво говоря,ако не - ще ходим по пазар и ще накупим,пък и ще си се реваншираме взаимно за миналата (не)среща!!!Всичките от тоя тертип са елипсовидни и големи колкото монета от 50 стотинки.Дебели по около 0.5 - 0.7 милиметра.КУПУВАЙ ОТ ТЯХ!!!

Ей такова нещо търся,ако става ще те черпя бира с карамелено млечни бонбончета! :cheers:

............

Шегувка де само бонбончета! :happy:

............

Добре де бира! :cheers::D:P

И сладолед!!!

Ма разтопен ли? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЕТИХ СЕ!!!!Има едни карамелено-млечни бонбони-"Baloo" или нещо от сорта се казват,както и хиляди техни разновидности-дано се сещаш за какво говоря,ако не - ще ходим по пазар и ще накупим,пък и ще си се реваншираме взаимно за миналата (не)среща!!!Всичките от тоя тертип са елипсовидни и големи колкото монета от 50 стотинки.Дебели по около 0.5 - 0.7 милиметра.КУПУВАЙ ОТ ТЯХ!!!

Ей такова нещо търся,ако става ще те черпя бира с карамелено млечни бонбончета! :cheers:

............

Шегувка де само бонбончета! :D

............

Добре де бира! :happy::happy::happy:

И сладолед!!!

Ма разтопен ли? :cheers:

:PАаааааааааааа-НЕ ! ! ! 'ИЧ ! ! ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не настивам-аз страдам от инфекции,които се потушават със студено.И,колкото и да ви е странно - аз се лекувам с ЛЕДЕНА бира и сладолед.При около 2-3 % от хората действат точно тия,на пръв поглед,"обратни" мерки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.