Jump to content
Българският форум за музиканти

Как си пазите гласа?


Bassko

Recommended Posts

Вчера на репетиция ми падна гласа и не можех да взимам високите тонове. Дерях се без да го искам :) та, ако може да ми дадете някакви съвети за възстановяване и/или запазване на така или иначе дабилния ми глас?!?!

 

Това с яйцата го знам :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има един убийствено прост и ефикасен лек,особено за хора,които не могат да пият яйца :headbang: .

 

1)Взимат се равни количества мед и краве масло,в краен случай и 2:3,в полза на маслото.Маслото трябва да е много омекнало,но не стопено,а медът да не е захаросан.Смесват се хубаво(количеството е като за една кафеена чашка)и се изяжда на много малки порцийки,като се стараете да го "размажете" по цялото си небце,гърло и прочие устно-гърлени чаркове.В никакъв случай да не се яде чист мед,той раздразва гърлото,особено пък когато е захаросан!!!

 

2)Пие се първо охладена течност(студен чай,плодов сироп,но не много сладък и прочие НЕгазирани напитки).След като премине първоначалното раздразнение постепенно се пият по-нестудени течности,после хладки и накрая топли,но в никакъв случай горещи!!!

 

3)Ако се е развил фарингит-обтрива се с памучен тампон,натопен в нишадър гърлото,колкото е възможно по-надълбоко.

 

За по-добър ефект пробвайте първо "2)",а после "1)".

 

Има и още,но бих ги пуснала,ако не ви свършат работа горните.Другите са вече за по-special случаи.

 

:) Успех с гърленцата!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е хубаво да си басист а не вокал!!!

Вокалът може да има почивка в парче, докато басистът доста по-трудно!!! :)

Аз съм басист-вокал :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е хубаво да си басист а не вокал!!!

Вокалът може да има почивка в парче, докато басистът доста по-трудно!!! :)

Аз съм басист-вокал :)

Ти си обречен :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може да ми дадете някакви съвети за възстановяване и/или запазване на така или иначе дабилния ми глас?!?!

пич, като ти падне гласа, трябва веднага да млъкнеш и затова най-доброто лекарство е сънят. това е истината. и по принцип, редовният сън е най-добрият приятел на вокала (какво да се прави?!). успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ!! :lol: ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА!! :rolleyes:

:) Благодаря и аз!!!Кажи-помогнах ли ти,ако не-да вадя тежката артилерия!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3)Ако се е развил фарингит-обтрива се с памучен тампон,натопен в нишадър гърлото,колкото е възможно по-надълбоко.

Малеее, ква знахарка се извъди :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее, ква знахарка се извъди :lol:

Ако беше питал James Hetfield(нашия си) щеше да знаеш отдавна,че сред него и един определен кръг от хора имам такава слава!!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1)Взимат се равни количества мед и краве масло,в краен случай и 2:3,в полза на маслото.Маслото трябва да е много омекнало,но не стопено,а медът да не е захаросан.

Аз това си го мажа на филийки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

омг, а безочливото плюскане на китайска храна разваля ли гласа?

Ако прекаляваш с пикантните сосове и ти щипе и люти повечко(с други думи-не си свикнал на люто) - давай по-умерено и не в деня преди репетиция/концерт.Просто увеличавай постепенно дозата на лютото,ако си решил,че искаш да си го ядеш,а да не ти пречи на гласа.Малко по малко,за да привикнеш.И яж и нещо по-мазно,за да "смазваш" хранопровода и да не го раздразваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.